Christeene Christeene komentáře u knih

Solaris Solaris Stanisław Lem

(SPOILER) Nejhorsi sci-fi, co jsem mela moznost cist. Absolutne zbytecne pasaze (popis utvaru oceanu nebo popis historie solaristiky-proc proboha, kdyz se to nikde nepouzilo?!), neligicnosti v deji. Dej nesouvisly a konec vylozene trapny. Napr. proc se Kelvin nepokusil ziskat prvni Harvey (na obezne draze) zpet a misto toho trapne cekal az, a zda vubec, se objevi dalsi?! Nebo ten magnetofon, co nahral Gibarian? Proc si ho Kelvin nikdy nepustil? Nebo Harvey se od Kelvina nemohla vzdalit a pak najednou byla schopna kout pikle se Snautem? A co “hoste tech dalsich dvou? Kelvina to nezajimalo? Tri lide ve vesmiru a nevedi, co kdo dela? Nebavi se spolu? A takovych blbosti tam bylo nepreberne. Do cca pulky ta kniha usla. Druha pulka byla blizko odpadu. Docetla jsem ji v bolestech vetsich jak porodni.

05.04.2024 odpad!

Malý mnich Malý mnich Irena K. Vacková

Zajimava kniha plna mouder vychodnich zemi-konkretne Bhutanu. Jedine, co me rusilo byly pravopisne chyby a ruzne preklepy-s ohledem na maly pocet stran to mohlo byt rozhodne lepsi. Take mi trochu vadilo, ze zde byl az dost zminovan UNICEF (nic proti nemu). Naopak chvalim nadherne obrazky!

03.03.2024 4 z 5

Ani o dolar víc, ani o dolar míň Ani o dolar víc, ani o dolar míň Jeffrey Archer

Uzasna zapletka. Hned jak clovek docte, cetl by to znovu. Moc mila kniha. Po dlouhe dobe plny pocet hvezdicek. To se proste neda jinak. Ani nevim, ktera postava me bavila vic.

20.02.2024 5 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Nevim, kdo ma byt cilova skupina, ale s jistotou vim, ze ja to nejsem. Hrozny blabol - omlouvam se autorce, ale jinak se to napsat neda. Je tam od vseho trochu a vlastne nic. Nicim zajimave, zadny originalni napad...

08.02.2024 2 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

(SPOILER) Skvele tema. Skvele zpracovane. Bohuzel mi chybela jakasi autenticnost, coz se u fikce asi da ocekavat. Ale i tak je skvele, ze takove tema bylo otevreno a kniha je opravdu famozni. Mozna bych uvitala (jako neBrnak) mapu predvalecneho Brna a povalecneho, ten mistopis mi, k me skode, nic moc nerikal, ale zase chapu, ze kniha nema plnit funkci faktografickou.

Celou knihu me take mrzelo, ze hlavni hrdinka nenasla odvahu rict nikomu, kdo byl otcem Barborky. Prislo mi to nefer i vuci Bare samotne.

23.12.2023 4 z 5

Posel Posel Markus Zusak

(SPOILER) Zajimavy namet. Bohuzel, i kdyz se mi kniha cetla dobre a cekala jsem, jak to cele dopadne (i kdyz tak od pulky se da konec dost predvidat), tak znovu bych se k ni nevratila. Ztvarneni mi prislo takove ploche a nemohla jsem se smirit s jakousi nelogicnosti - hlavni hrdina se necha mlatit a nic s tim nedela. Plni ukoly a nnevi od koho a ani poradne nevi proc by je plnit mel. Nevim, problem jsem mela s tim tomu celemu tak nejak uverit.

23.12.2023 3 z 5

Pralinky Pralinky Barbara Nesvadbová

Nemuzu si pomoct, ale mne se to libilo. Neni to zadne narocne cteni, ale to u BN snad nikdo neocekava, ne? Prijemna oddechovka. Jedine, co mi to kazilo bylo, ze za oknem nesplouchal ocean, ale padal snih.

03.12.2023 4 z 5

To tajemství je pevný pár To tajemství je pevný pár Marek Herman

Tato kniha je celkove slabsi nez dve predesle. Je to spis takovy denicek pana Hermana. Bohuzel, potencial tam byl. Take mi prislo, ze se dost opakovalo z predeslych knih.

26.11.2023 3 z 5

Naprosto famozni. Je to jako byt s pany na kave. Je znat, ze mezi nimi vzniklo pratelstvi. Zadna otazka ani odpoved neni hloupa nebo zbytecna. Gratuluji k vydarenemu dilu.

18.11.2023 5 z 5

Co tě nezabije Co tě nezabije Aňa Geislerová (p)

Jako neurazi, ale ani nenadchne.

10.11.2023 3 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

(SPOILER) Super! Jen tedy na to, jak byla Dora chytra, tak to vazne neodhalila, ze co je jeji milenka zac?!

21.08.2023 4 z 5

Svítící děti Svítící děti Nicholas Kardaras

Super kniha, zajimave teorie. Urcite stoji za precteni. Hodne dobre ozdrojovane.

11.08.2023 4 z 5

Poslední zkouška Poslední zkouška Hans Rosenfeldt (p)

(SPOILER) Detektivka dobra. Jako vazne super zapletka, jen mi pak prislo, ze vrah je az moc dokonaly a ze jim tam musel nakracet sam a priznat se?! To bylo slabe. Pak se to zase na chvili rozjelo...konec zajimave otevreny. Jedine, co me moc nebavilo byly ty osobni linky, ty mi samy o sobe prisly dost na hlavu...kazdej mel nejakej svuj dost velkej trabl.

11.08.2023 4 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

(SPOILER) Nebylo to spatne. Uvaha zajimava, nektere momenty byly az absurdni (vse odhali jeden Ital a vzdy ma pravdu, ale agenti mu neveri-takovy trosku Beckovy horor)...vubec by knize neuskodilo tak o 100 stran mene ;) ale jako oddychovka asi dobry.

28.07.2023 3 z 5

Hovory s doktory - 12 pohledů na zdraví, lásku, víru… a život Hovory s doktory - 12 pohledů na zdraví, lásku, víru… a život Barbara Nesvadbová

Jako nebylo to spatne. Zajimavi lide, bohuzel mi rozhovory prisly mnohdy takove povrchni a vzajemne nekonzistentni.

09.07.2023 3 z 5

Dámský gambit Dámský gambit Walter Tevis

Samotny pribeh je takovy tezko uveritelny, takovy az moc americky. Ale proste hrozne hezky se to cte.

06.06.2023 4 z 5

Dívka, která upíjela měsíc Dívka, která upíjela měsíc Kelly Barnhill

Nejhezci na knize je obalka a tam to bohuzel konci. Napad byl asi dobry, ale pribeh znacne pokulhaval. Autorka si navymyslela postavy a pak mi prislo, ze nevedela, co s nimi.

04.06.2023 2 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

(SPOILER) Za me takovy prumer. Ani nenadchne, ani vylozene neurazi. Tato autorka nebude muj salek kavy. Bylo tam za me opet dost nelogicnosti. Neschopni detsti psychologove, tatinek, co by sam potreboval psychologa (mozna spis psychiatra), holcicka, co mela rada kazdeho, kdo byl zrovna po ruce (babicka? Bela?). Svazek Svatopluk a Eva? To vazne? Eva by musela frcet na necem mega silnem, aby o Svatopluka vubec zavadila pohledem, ne pak svatba a dite. A Blanka? Srazi nekoho autem a nepozna ani zda je zivy nebo mrtvy a kdyz projevi znamky zivota, tak ho zatahne do lesa? Uz chybelo jen aby ho zahrabala. Take mi prislo dost divne, ze ta dalsi holka v aute, co jedina projevila aspon kousek svedomi, by aspon nezavolala anonymne z budky, ze se neco stalo. Cele dost prekombinovane a tak nejak nedotazene.

28.05.2023 2 z 5

Než stromům dojde dech Než stromům dojde dech Peter Wohlleben

Informace asi fajn, ale to podanistrasne spatne se mi to cetlo a prislo mi, ze je to to stejne stale dokola a dokola a dokola. Ke knize mi bohuzel sedi neco jako, ze 100x nic umorilo i osla. Tretinovy rozsah by bohate stacil.

25.05.2023 3 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

(SPOILER) Jako jo, asi pekne tema. Zpracovani za me dost pokulhava. Vazne policie nekomu zkazi zivot jen na zaklade obvineni nekoho jineho a fotky v supliku? Vazne mama necha dceru v dome uchylaka, co ji zneuziva?! Nevim no

22.05.2023 3 z 5