Ani o dolar víc, ani o dolar míň

Anglický humoristický román s detektivní zápletkou o tom, jak dostat zpět své investice od podvodného amerického milionáře. Každý podvedený investor si vypracuje svůj plán, jak na podvodníka vyzrát. Dobře je vykreslena postava zbohatlíka, který by se rád zařadil mezi intelektuály.
Edice Čtení na dovolenou.

https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/5652/ani-o-dolar-vic-ani-o-dolar-min-5652.jpg 4.284
Literatura světová, Humor
Vydáno, Odeon

Not a Penny More, Not a Penny Less, 1980

Kniha Ani o dolar víc, ani o dolar míň

mi-380

Vzpomínka na Podraz a Tucet špinavců. Pomsta čtyř džentlmenů je popsána staromilsky podrobně, čte se ale příjemně a je zakončena dvojitou pointou. Ze všeho vyzařuje milý pocit, jako bychom byli spoluúčastníky žertovné hry na spravedlnost, kde se nikomu nic nestane, a přitom o zábavu v duchu staré dobré Anglie bude postaráno.
80 % (zatím 83 hodnocení s průměrem 83 %).

Kulturnice
28.07.2019

Líbila se mi, četlo se jak po másle. Moje srdcovka v teenagerovských let. Film jsem také kdysi viděla, ale kniha byla pro mne lepší. Příjemní čtení na dovču.

tazkykamen
11.07.2019

Knihu som si vybral na základe obálky plniacej úlohu spoilera ( o autorovi a jeho „pohnutom“ živote som nič nevedel) a ako prvotina na dovolenkové čítanie splnila svoj účel. Len to prekvapenie na konci je na môj vkus až odpudzujúco gýčovité, ale šikovne rámuje celý snobský akčný príbeh.

knihovniceVS
19.08.2018

Špičková, dokonalá, propracovaná kniha. Absolutní paráda.

Lucka11
12.08.2018

Príjemné čítanie. J. Archer patrí k mojim obľúbeným autorom. Nesklamal ma.

Aptronym
26.04.2018

Shrnu to. Nemam rada Jeffrey Archera jako politika, cloveka...
ALE tuhle knizku miluju.

emzaak
15.01.2018

CROSSOVER jak má být! Vlk z Wall Street říznutej Dannyho parťáky (nebo obráceně?).
A zase ten Born.
Odeon 1989

items
06.07.2017odpad!

Nedočítané....kniha ma nevtiahla, sú to dokumentaristicky popísané "geniálne" nápady, ako získať späť stratené peniaze...hlavné postavy mohli byť kľudne "X", "Y", asi tak zaujímavo sú popísané...

Noční hlídka
Věda na Zeměploše

Jeffrey Archer
anglická, 1940

všech 27 knih autora

Kniha Ani o dolar víc, ani o dolar míň je v

dalších seznamech1x