Cheynn Cheynn komentáře u knih

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Drsný příběh, úplně mi šel mráz po zádech. Knihu jsem přečetla prakticky jedním dechem.

15.12.2023 5 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Nejdřív jsem se do knihy nemohla pořádně začíst, ale po pár desítkách stránek jsem se od ní nemohla odtrhnout. Ačkoli u posledních Hartlových knih jsem měla pocit sestupné kvality, tato knížka to vyvážila.

01.04.2023 5 z 5

Co vás v dějáku nenaučili Co vás v dějáku nenaučili Markéta Lukášková

Skvělá knížka, oceňuji perfektní členění na dekády, zajímavý obsah a opravdu věci, které nás v dějáku nenaučili. Čte se krásně, hezky spojí naučené vědomosti.

01.04.2023 5 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

(SPOILER) Po předchozích dvou knihách přišlo menší zklamání, nejdřív jsem se do knihy nemohla pořádně začíst, a když už se příběh rozjel, šlo to až moc rychle ráz na ráz a nakonec šok. Dvojici Adam & Laura jsem fandila, škoda.

01.04.2023 4 z 5

Velký obdiv autorce.

14.03.2023 5 z 5

Vražda bez soucitu Vražda bez soucitu Catherine Shepherd

Oproti prvnímu dílu je děj strhující a nemohla jsem se od čtení odtrhnout.

26.01.2023 5 z 5

Vražda v ledu Vražda v ledu Catherine Shepherd

Fajn čtení, super zápletka a gradující napětí, do poslední chvíle jsem neodhadla, kdo by za vraždami mohl být.

26.01.2023 5 z 5

Vražda na blatech Vražda na blatech Catherine Shepherd

Čte se velmi dobře, vývoj je ale dost předvídatelný, žádná pořádná zápletka. Další díly už jsou lepší.

26.01.2023 3 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Zezačátku jsem si říkala, jestli nečtu spíš román, než detektivku. Od půlky knihy se děj ale začne hýbat a konec je nečekaný.

19.12.2022 4 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Napínavý příběh, zajímavá zápletka a dechberoucí čtení. Konec mě ale trochu zklamal - najednou hrozně rychlé vyřešení a konec.

19.12.2022 4 z 5

Z dějin české každodennosti: život v 19. století Z dějin české každodennosti: život v 19. století Milena Lenderová

Zajímavá kniha, moc dobře se čte i přes velké množství termínů.

20.11.2022 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

(SPOILER) Kniha byla velmi čtivá, ale trochu jsem se ztrácela mezi postavami a celou dobu na mě z příběhu šla "depka". Prakticky žádná postava nebyla aspoň chvíli šťastná, možná ke konci Alžběta.

20.11.2022 3 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Napínavý příběh, knihu jsem četla jedním dechem.

09.11.2022 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Naprostá pecka. Příběh je spletitý, člověk se musí soustředit na to, aby nezapomněl linii děje, ale čte se opravdu perfektně.

15.08.2022 5 z 5

Kejklíř: Životní příběh Johanna Georga Fausta Kejklíř: Životní příběh Johanna Georga Fausta Oliver Pötzsch

Kniha se čte dobře, místy jsem ale musela hodně přeskakovat. Zevrubné popisy např. krajiny mě nudily. Od příběhu jako takového jsem čekala trochu víc, konec byl uspěchaný a vlastně jsem se ani po dočtení nedozvěděla, jak se nějaké věci měly.

10.08.2022 3 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Kniha nešla odložit, čte se jedním dechem. Poe a Tilly jsou neuvěřitelná dvojice, žeru je :-)

26.07.2022 5 z 5

Kurátor Kurátor M.W. Craven

Všechno na jedničku, tahle detektivka měla snad všechno, co má skvělá detektivka mít. Od začátku až do konce je napětí a od knihy se nedalo odtrhnout.

26.07.2022 5 z 5

Rok čarodějnic Rok čarodějnic Alexis Henderson

Nedokázala jsem knížku dočíst, příběh mě moc neoslovil. Až moc náboženského tématu.

17.07.2022 2 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Nemohu napsat jinak, opět mě kniha nezklamala. Zápletka parádní, dokud se vše nevysvětlilo, přemýšlela jsem, jak to s těmi náušnicemi tedy je, že v tom musí něco být! :-) Trochu mi bylo líto, jak to dopadlo s Petersonem, přála bych jim happyend. Tak třeba autor napíše další knihu a dočkám se jej :-)

05.07.2022 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Další skvělá kniha, čte se prakticky sama. Až na ten konec (jak už bylo zmíněno v komentářích níže), zase perfektní.

05.07.2022 5 z 5