Chensie Chensie komentáře u knih

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Nečtu často humorné romány, spíš se jim vyhýbám, protože mi obvykle nepřijdou vhod. I v tomto případě jsem měla obavu, že autorka humor přestřelí. Američané to mají v oblibě a mně se to nelíbí. Jenže nepřestřelila. Knihu pojala uvěřitelně, zábavně a nápaditě. Ačkoliv se nejedná o originální téma, tak mi dala skvělý zážitek. Bavila jsem se, hltala příběh. Hrdinové mi byli sympatičtí, takže za mě žádný problém. Spíš překvapení, že si mě Jeho banán (už podle názvu jsem čekala, že to bude špatné) naprosto získal. A ty rozkošné dvojsmysly... To prostě nemělo chybu. :)) Netuším, co od příběhu očekáváte, ale jestli chcete relax a zábavu, tak jste kápli na to správné čtení. :)

26.03.2020 5 z 5

Dánové mají hygge, Češi mají: poslední důvod, proč se nezabít Dánové mají hygge, Češi mají: poslední důvod, proč se nezabít Attilla Bič Boží (p)

Texty plné vulgarit, které mají být vtipné. Tento humor mě nenadchnul, čekala jsem něco na úrovni. Vtipného, osobitého a českého. Různorodé vtipné rady, ale vlastně se jedná o jednoduše sepsané zážitky. Podle anotace a knižní ilustrace to vypadalo, že se nad Hyggie češi vážně povznesou a vyrazí do boje s něčím originálním, bohužel se tak nestalo. Takové texty si dovedu představit spíše někde na blogu, kde si autoři píší své deníčky, ale rozhodně ne v knižní verzi. Hodně slabé. Vyhozené peníze. Škoda.

18.11.2018 odpad!

Grey Grey E. L. James (p)

Pouhý nudný opis knihy Padesát odstínů šedé z pohledu Christiana. Autorka nepřidala nic navíc. K mé smůle tam neuchytila podstatu jeho duše, žádná psychologie postav nebo snad hloubka. Tohle bylo velmi povrchní. Předchozí tři díly jsem brala jako oddechovku, tato kniha mi úplně zkazila náhled na hrdiny, které autorka vylíčila ještě povrchněji, než v těch třech. A to si většina antifanoušků myslelo, že už to nejde. Měla takovou možnost rozvinout samotnou Christánovu duši i minulost. Tolik možností, taková uchopitelná šance. Mohla toho tolik vymyslet a sepsat i o minulosti s paní Robinsonovou. A ona všechno, co bylo zajímavé, strčila do pár nicneříkajících vět. Tuto příležitost zkrátka potopila. Kniha mě znechutila. Ještě, že jsem ji měla jen půjčenou a neutrácela jsem za ni. To by mě hodně zklamalo.

06.04.2016 odpad!

Skrytá zuřivost srdce Skrytá zuřivost srdce John Boyne

Má nová srdeční záležitost. Cyril Avery mi přirostl k srdci. Výborné ztvárnění doby, kterou hrdina prochází od svého zrození. Skvěle pojaté náměty, román se netýká pouze homosexuality. Kvalitní zpracování a komplexní koncept potěší především náročnějšího čtenáře. Nečetla jsem young adult, které autor napsal, ale tohle je tedy mistrné dílo.

21.11.2019 5 z 5

Sladké zabudnutie Sladké zabudnutie Jamie McGuire

Jelikož kniha v ČR nevyšla, objednávala jsem si ji ve slovenské verzi a rozhodně nelituji. Je to další poklad ze série The Maddox Brothers. Příběh Travise a Abbi byl pro mě zajímavější, Travis byl okouzlující, ale v této knize to autorka dohnala tím, že v knize se Abbi i Travis objevuje. A mimo to se řeší další vztah Regan a Brazila. Cami má velké tajemství. Není snadné na něj přijít a nejde o žádný kýč. Já hádala všechno možné a nestrefila jsem se. Zjistila jsem to až při posledních třech slovech knihy a absolutně mě to dorazilo. Kniha má naprosto originální bezkonkureční konec, je velice dobře napsaná. Autorka si opravdu dala záležet. A že je ve slovenském jazyce? Po chvíli si člověk zvykne a pak už to jde jako po másle. Za mě je to další skvost do knihovny a modlím se, aby se vydaly i zbývající tituly ze série.

25.08.2015 5 z 5

Útěk za láskou Útěk za láskou Petra Martišková

Jako by byl příběh psaný přímo pro mě. Opravdu moc jsem si čtení užila a doslova se zamilovala do hlavního hrdiny, kterému prostě nelze odolat. Já mám takové knihy, které tíhnou k americkým new adultkám moc ráda. Mám ty tuzemské mnohem raději, protože Petra Martišková jako česká autorka do nich dokáže vložit ten správný český humor a tak se bavím a rozumím naprosto všemu. Za sebe mohu jen a jen doporučit další skvělý titul této spisovatelky, který nejen konkuruje americkým new adultkám, ale přímo se jim vyrovná. Pro mě i patří mezi mé nejoblíbenější romány tohoto žánru.

20.08.2017 5 z 5

Malý život Malý život Hanya Yanagihara

Nejsmutnější na celém příběhu je, že je natolik precizní a silně emotivní, že ho spousta lidí zřejmě nedočte nebo neocení tak, jak si zaslouží. Já sama jsem byla vystavená natolik intenzivnímu zážitku, který mi opravdu dával psychicky zabrat. Touha znát další kroky a dočíst až do konce mě i přesto všechno neopustila a já darem získala něco, po čem touží každý čtenář. Skutečný, živý, hemživý svět, který ožije jakmile knihu jen pootevřu. Po dočtení už vidíte spousty věcí jinak. A především už se rozdílně díváte na samotné knihy, jelikož tohle dílo je beze sporu předčí.

18.07.2017 5 z 5

Kalonův pád Kalonův pád Kristin Cast

Ano, z této knihy můžete zažít zklamání, ale jen v případě, že nejste fanoušek série Školy noci, protože pro milovníka této série je kniha vzácným pokladem, který zodpovídá většinu důležitých otázek. Poukazuje na vznik upírů, dává důraz na to, proč bylo upíří lidstvo stvořeno! A to je naprosto dokonalé. Spousty odpovědí, které mě nesmírně dojaly a celý ten příběh byl úžasný. Plný emocí, hltala jsem to a přečtla za pár hodin a zpětně si teď ty odpovědi promýšlím v hlavě a... No, pokud má někdo rád spoilery, napište, jsem toho tak plná, že bych Vám to vylíčila celé, jak je to úžasné. Kniha pro mě byla jedním slovem Nádherná, i když musím uznat, že Drakova přísaha nebo Lenobiin slib byly jako romány lepší, tak Kalonův pád je pro mě cennější díky všem informacím, které tam autorky dali jen a jen pro své čtenářky, protože upřímně, kdo sérii nečetl, ten nepochopí nic a tudíž je zklamán a knihu znehodnocuje svým hodnocením. Pro mě je pokladem. :o)

29.07.2015 5 z 5

Město v noci Město v noci Petra Bartíková

Co třeba někam napsat, že je potřeba použít UV světlo? Ne každý na to přijde. My jsme to objevili náhodou a do té doby jsem nadávala, že jsem koupila nefunkční knihu. Funguje. Je to pěkné, ale je potřeba to hodně nasvítit pod UV světlem. Dětem jsem koupila malé UV baterky a od té doby si knihy zamilovali. Myslím, že by neuškodilo znínit takto podstatnou věc v anotaci.

16.10.2021 4 z 5

Dotek vetřelce Dotek vetřelce Gini Koch

I když jsem četla ty negativní komentáře, tak ani moc nechápu, k čemu se vztahují. Tohle je prostě paranormal romance, která obsahuje vše, co má. Je to skvělá oddechová četba, ve které si můžete prožít dramatické akční dobrodružství s jiskrným a hlavně nepřehnaným románkem. Autorka nesklouzla k erotické četbě a milostná linie je spíše doplňkem příběhu, který poutavou formou ztvárnil téma mimozemských civilizací. Já jsem se bavila a ráda bych si přečetla i pokračování, pokud bude. :) Z Fantom print můžu doporučit i svou srdcovku Dawnside, která je prostě top a nutně potřebuju pokračování!

08.10.2019 4 z 5

Vykoupená Vykoupená Kristin Cast

Celá tato série se mi neskutečně líbila. Je to perla v mé knihovničce spolu s novelami, které ke Škole noci patří. Další dobrodružství se Zoye. Sice mi poslední díly přišly občas dost roztahané a uspěchané a plné pakoňských poznámek, ale líbilo se mi to. Byl to prostě svět fantazie, kde dobro bojuje se zlem v těch nejúžasnějších formách. Konec byl opravdu bravurní. A když jsem si přečetla ta dvě slova: "Konec. Doopravdy." Bylo mi neskutečně líto, že celé to dobrodružství končí, protože to bylo krásné. Konec knihy se autorkám povedl z celé knihy nejlépe, byl dojemný a to rozloučení se všemi se po jejich vlastním způsobu se mi líbilo.
Chystám se celou sérii si přečíst znovu a popořádku, a možná časem narazím na nějaké nedorazy, kdoví, ale v tuhle chvíli jí dávám pět hvězdiček a jsem opravdu nadšená, že jsem do těch knih mohla nahlédnout. Hrdinové mi budou chybět... :o)

08.07.2015 5 z 5

Jen si troufni Jen si troufni Katie McGarry

Je to žánr Adult. A Katie McGarry tento žánr bravurně ovládá, protože obě knihy (Překroč svůj stín a Jen si troufni) mám doma v knihovničce a patří mezi jedny z nejlepších ze žánru NA. Kniha byla svizná, neočekávala jsem zázraky, protože NA je prostě o tom samém. Romance a mladí lidé, do toho nějaké trápení. Mně se to moc líbilo. Neměla jsem výtku, snad jen... že nevím, jak to dopadlo s tím plesem a kdo se stal královnou... :o)) Podle této knihy tuším, že bude ještě pokračování. Noah a Beth jsou vyřešení, ale co Is? Jakmile bude třetí díl, bez rozmyslu kupuji a čtu. Bude se mi v knihovničce vyjímat celá série, kterou si jistě znovu přečtu! :o)

08.03.2015 5 z 5

My Fair sukuba My Fair sukuba Jill Myles

Doufám, že vyjde v ČR i ten další díl, protože série je naprosto super. Jackie je úžasná hlavní hrdinka a Zane je můj favorit. Skvěle napsané, vždycky se u toho pobavím. Má to své kouzlo, osobitost a výborně popsaní jsou i hlavní hrdinové. Zaneovi, ani Noahovi sexappeal nechybí. Není to typicky vulgární a hlavně to zaujme. Já je všechny četla jedním dechem a kéž se tu objeví všechny díly, které tato série bude ještě mít.

Habibi Habibi Baja Dolce

Marketing slibuje svět bez cenzury, ale toho se vám nedostane. Máme před sebou jen další opis mnoha podobných knížek. Podobné už zahraniční autorky dávno napsaly. Ačkoliv koncept není úplně špatný, chybí slibovaný wow efekt a tak se z něčeho, co se má stát nezapomenutelným čtením stává prostě jen průměrná romantická knížka, která překvapí až v závěru a to ještě tak, že tomu náročnější čtenář nechce ani uvěřit, protože to prostě není propracované. Postavy jsou ploché a vážně by to chtělo jít víc do hloubky, protože takhle jsou jen jako loutky, které dělají, co dělají, i když k tomu nemají důvod. Habibi je uchvácen Cassie, protože je pro něj zvláštní a netypická, přitom se chová jako všechny hrdinky z obdobných děl. Nejdřív ho strašně nechce, pak ho chce, uzavřou smlouvu, hupnou na to a ona se zamiluje. Všechno je hrozně předvídatelné, až mě to mrzelo. Chápu, proč se autorčina díla líbí, jako odpočinkovka a průměrná romance dobré, ale jestli chcete kvalitní romanci, sáhněte po něčem jiném. Určitě o nic nepřijdete.

14.07.2023 3 z 5

Hra Hra Elle Kennedy

Tenhle díl se mi líbil nejvíc. Začátek perfektní, v druhé polovině se to zlomilo a z ústřední hrdinky se stala lovkyně, to už se mi tolik nelíbilo, ale jinak paráda! :)

03.06.2020 4 z 5

Sám mezi všemi Sám mezi všemi Katrin Walldová

Jako náročnější čtenářka vidím příběh jako průměrný, ovšem s ohledem na to, že se jedná o debut jsem mírnější. Kniha má, co nabídnout, i přes své chyby, které začínající autorka bude muset vypilovat. Knihu jsem si zakoupila kvůli anotaci i obálce, ve výsledku mě sice nudila, protože styl psaní je zbytečně rozvláčný a Katrin Walldová popisuje i to, co není potřebné. Stručnější přístup, ve kterém by hovořila více k věci a bez okecávek, by knize dodal potřebnou dynamiku a napětí. I přesto byl příběh příjemným překvapením. Ač bylo jasné, oč tedy půjde, autorka se rozhodla dát přímočarý erotický námět k ledu, promyslela ho a připojila zajímavé a vhodné vedlejší linie, které vás zabaví a obsah prohloubí. Za mě mezi lgbt knihami začínajících českých autorů vede erotický román Bunny, který mě dostal námětem a roztomilým hrdinou. A také Muffin a čaj, což je zas ale jen ya, s ohledem na vytříbený styl psaní. Sám mezi všemi je sice až pod nimi, ale nehodnotím ho jako propadák. Spíše lepší průměr a jsem zvědavá na další autorčiny knihy, které koupí ráda podpořím. :o)

21.01.2019 3 z 5

Láska je jen pro blázny. Jako jsem já. Láska je jen pro blázny. Jako jsem já. Sabine Schoder

Neskutečně návykové dílo. Přečetla jsem jej za jeden den, i když jsem z počátku byla nejistá kvůli ilustraci, anotace mě upoutala. Jsem ráda, stálo to za to. Milostný příběh na pomezí ya a na je naprosto úžasný. Hned řadím mezi své top romantické oddechovky. Žhavé, tajemné a emotivní. Nemám, co bych vytkla. Nádhera.

25.09.2018 5 z 5

Hejkalka Hejkalka Petra Martišková

Velmi kreativní a originální pohádka o správné raubířce, pohádkových postavách a zábavných dobrodružstvích, ze kterých se děti poučí. Po přečtení knihy už děti nikdy neuvidí les tak, jako dříve. Krásná a nenásilná pohádka, kterou nemám obavu doporučit. :o)

04.10.2016 5 z 5

Černý anděl Černý anděl John Connolly

Naprosto úžasná kniha. Sepsaná poněkud svérázněji. Přesto duchaplná, tajemná a dostatečně zajímavá na to, abych si ji přečetla znovu. Okouzlila mě tou temnotou, kterou autor dokázal úžasně vystihnout a přesto nepřesáhl meze. Vřele doporučuju.

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Tuto básnickou sbírku miluju!