Channach Channach komentáře u knih

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Naprostou l famózní a velkolepé. Plné nečekaných zvratů.

Jestli celou sérii paní Stehlíková dotáhne do zdárného konce tak, jak to má rozehrané, tak nás všechny posadí na prdel.

PS: prosím, ať to Netflix natočí. ️

27.05.2021 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Konečně jsme dočetly. Rodiče i děti si určitě svoje najdou.

Dcerku (3roky) nejvíc bavil začátek s beránkem a pak kousek s liškou a studnou na Zemi. Cestování po planetách ji moc nebavilo, tak jsme mezitím přečetli i s taťkou dvě pohádkové knihy od Erbena, jednu Němcovou, Perníkovou chaloupku, Kubulu a Kubu Kubikulu a začali jsme Milneho Medvídka Pú.

09.07.2018 4 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Petra Stehlíková zvolila mladší hrdinku, aby se mohla věnovat sklenařskému světu. Já si ho ohromně užívám, až nacházím sklenitový prach všude po domě. Ale možná je to jen prach, protože prostě čtu a čtu a mohla bych příběhy Ilan a pětadvacítky číst věky. Více v mé recenzi v záložkách - blog Channach.

01.01.2018 5 z 5

Nevinnost se zavázanýma očima Nevinnost se zavázanýma očima Alessandra Torre

Moc se mi líbí, že tady dává nízké hodnocení někdo, kdo knihu zřejmě nečetl - jsou tu dvě podezřele stejná hodnocení o Bradym, který je prostě aspoň upřímný, a o holce jménem Julia, co neví, co chce.

Přitom v českém překladu vystupují Brad a Julie.

Má tohle někdo zapotřebí?

15.06.2022

Běsnící příboj Běsnící příboj Winston Graham

Naprosto boží!
Kterak mě Winston Graham dvakrát rozebral se můžete dočíst v mé recenzi v záložkách.

29.05.2019 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Tohle se mi líbilo moc. Jdu okamžitě astřelbitě na třetí díl v angličtině. Na české vydání nemám šanci vydržet. Během čtení mě napadaly otázky jako: Proč by to král dělal? Proč najednou v řádu měsíců, když čekal stovky let? A proč tak okatě? Těšila jsem se, že to v recenzi pěkně rozmáznu, ale Sarah J. Maasová má za ušima a na všechno mi v průběhu čtení vysvětlila. Více v mé recenzi v záložkách na blogu Channach.

05.09.2017 5 z 5

Demelza - Dáma z chatrče Demelza - Dáma z chatrče Winston Graham

Existuje důvod proč, se podle knihy natočily dva seriály a film. A já jsem netušila, že autor měl v plánu vyrvat mi srdce z těla, rozdrobit ho na malé kousíčky a ty pak ještě přejet parním válcem – pro jistotu tam i zpátky. Mě druhý díl naprosto rozsekal. Nechápu, že jsem o knize, která vyšla 1946, slyšela poprvé až letos. Více v mé recenzi na portálu Chrudimka - v záložkách.

12.02.2017 5 z 5

Hrob mé sestry Hrob mé sestry Robert Dugoni

Peckovní! Autor mě převezl na na celé čáře a já se moc těším na další díly. Více v recenzi v záložkách.

13.08.2016 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Klasika, která časem neztrácí nic ze své napínavosti. Recenze v záložkách.

18.02.2016 5 z 5

Prasátko Lanýž Prasátko Lanýž Helen Peters

Dcerka (5 let) si příběh zamilovala.

25.06.2020 5 z 5

Snoubenec mé sestry Snoubenec mé sestry Rachael Anderson

Jako z pera Jane Austenové, moc se mi líbila... více v mé recenzi v záložkách.

24.05.2020 4 z 5

Cinder & Ella Cinder & Ella Kelly Oram

Krása... nečekala jsem, že budu tolikrát brečet. Více v mé recenzi v záložkách.

25.06.2018 5 z 5

Devět dní Devět dní Zuzana Strachotová

Kdybych to neviděla na vlastní oči, neuvěřím, že příběh Devět dní vzešel z českého pera. Jedná se debut talentované, mladé autorky Zuzany Strachotové. Z pohledu do Sabrie (a naší možné budoucnosti) mně běhá mráz po zádech. Neskutečná brutalita pod rouškou ctnosti, bezcitnost tam, kde by měl být cit. Dala bych 4,5*. Více v recenzi v záložkách - Chrudimka.cz.

12.03.2018 4 z 5

Turbulence Turbulence Whitney G. (p)

Erotický román s lehkou Master/slave tematikou. A super příběhem. Jednu hvězdu strhávám za kostrbaté věty a výrazy typu "každý jeden". Více v mé recenzi v záložkách.

17.10.2017 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Mrazivé, skvělá psychologie postav a velmi lákavé téma pro ženské osazenstvo ze střední Evropy. Více v mé recenzi v záložkách.

25.03.2017 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Přečteno jedním dechem. Bála jsem se "zdlouhavého začátku", jak někteří psali, ale u mě se nic takového nekonalo. Úžasný příběh, ještě pořád rozdýchávám fakt, že existuje "české fantasy" a jak skvělé je. Za mě pět hvězd a obrovské překvapení. Více v recenzi v záložkách.

15.01.2017 5 z 5

Dokud nás smrt nerozdělí Dokud nás smrt nerozdělí Amanda Quick (p)

Pokud čekáte standardní románek z červené knihovničky, tak si nechte zajít chuť. Knížka je vtipná, vynikající detektivka a žhavá. Více v mé recenzi v záložkách.

07.09.2016 5 z 5

Ďábel na jaře Ďábel na jaře Lisa Kleypas

Zatím nejlepší díl! A jsem navnaděná na pokračování. Nečekala jsem, že by mi měl třetí díl série Ravenelovi mnoho co nabídnout. Byla jsem vedle jak ta jedle. Více v mé recenzi v záložkách.

23.02.2018 4 z 5

Skvěle jsem si odpočinula. Autorka by mohla přednášet UST na vysoké škole. Krásný příběh, výborné zpracování, žhavý platonický vztah. Ihned se vrhám na druhý díl a doufám, že ubereme platoniky a přidáme praktiky. :-) Recenze je v záložkách - na portále Chrudimka.cz

16.11.2017 5 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Podle anotace by se mělo jednat o klišé, ale opak je pravdou. Charaktery postav nejsou vůbec černobílé. Jo jasně, je to trochu pohádka a romantika s příchutí erotiky, ale knížka mi prostě a jednoduše sedla. Více v recenzi v záložkách.

19.05.2017 5 z 5