CervenaVeronika CervenaVeronika komentáře u knih

Zeď Zeď Marlen Haushofer

Byla to síla. Zvláštní příběh, u kterého mám nevhodně moc otázek, ale odpovědět si na ně můžu sama. Příběh je silný, náročný a přeci jen se četl lehce, jak letní vánek na louce. Zvláštní příběh ženy, která musela přežít.

28.08.2021 5 z 5

Neutěšenci Neutěšenci Kazuo Ishiguro

Z komentářů mám pocit, že jsem možná četla jinou knihu. I kvůli tomuhle hlodání ponechám bez hvězdičkového ohodnocení, protože mi přijde nepatřičné.
Příběh mě bavil i nebavil. Často jsem měla pocit, jako bych několik stran nedávala pozor a najednou byla v naprosto jiné části příběhu. A tak to bylo po celou dobu vyprávění.

23.08.2021

Velmi milá a krásná knížka o fantazii a určitě nejen pro děti.

31.07.2021 5 z 5

Kniha ztracených věcí Kniha ztracených věcí John Connolly

Knížku jsem četla poprvé jako dítě a od té doby jsem na ní často vzpomínala. A nakonec jsem ji letos dostala a znovu si ji tak měla možnost přečíst.
Musím říct, pamatovala jsem si ji trochu jinak. Trochu víc pohádkově, trochu víc jemněji.
Knížka si vysloužila čestné místo v mé poličce, protože je prostě jinaká. Je zvláštní, je svojská.

25.03.2021 5 z 5

Stephen Hawking: Paměti o přátelství a fyzice Stephen Hawking: Paměti o přátelství a fyzice Leonard Mlodinow

Krásná kniha o přátelství a vědě. Ukáže pozadí a osobnost, kterou Hawking i Mlodinow byli. Hawking není v této knize popisován pouze jako inspirativní vědec, ale jako velmi inspirativní člověk, který i přes boj s nemocí zvládl více, než by se mu kdy zdálo bez ní.

29.01.2021 5 z 5

Češi v kosmu Češi v kosmu Karel Pacner

Pro nadšence do vědy a vesmíru je to skvělá kniha. Je potřeba mít alespoň nějaké základní znalosti. Pro mě byla kniha velkou motivací pro to se zase začít zajímat o vědu a dění.
Kniha zanechá vlastenecký pocit hrdosti (přeci jen to ukazuje české vynálezy a výzkumy).

01.12.2020 5 z 5

Jak na sítě Jak na sítě Michelle Losekoot (p)

Jedna z mála českých knih o sockách. Super pro start. Hodně se mi líbily první dva principy. Pak už to mělo trochu klesající tendenci a poslední jsem spíše prolítla.

01.12.2020 2 z 5

Voda v pohybu - úžas v nás: Pozorování a pokusy Voda v pohybu - úžas v nás: Pozorování a pokusy Wolfram Schwenk

Jak říká komentář přede mnou, kniha není pro každého. Mě nezaujala. Měla jsem bohužel jiná očekávání, více teorie, fotografií, zajímavostí. Kniha mi přijde jako spíše zdroj návodů k experimentům a pokusů s vodou.
Nepřijde mi, že odpovídá na otázky, které se kladou v anotaci. Spíše oklikou navede k tématu, ukáže experimenty, ale nevysvětlí dostatečně.
Doporučuji jen pro opravdové nadšence, pokud vás jen zajímaly odpovědi na otázky, tohle není kniha pro vás.

20.08.2020 3 z 5

Deset let se ségrou Deset let se ségrou Nicole Ehrenbergerová

Kniha neurazí, nenadchne. Doufala jsem ve větší náhled do světa blogu/youtube.

08.08.2020 2 z 5

Hawking Hawking Jim Ottaviani

Pro mě jeden z nejkrásnějších komiksů. S vtipem vypráví o životě Hawkinga. Životopisný komiks je doplněn i o reálie z fyziky a jejich vysvětlení a představuje i předchůdce Stephena Hawking.
Doporučuji pro každého malého i velkého vědce.

26.06.2020 5 z 5

Černé díry, červí díry a stroje času Černé díry, červí díry a stroje času Jim Al-Khalili

Velmi zajímavá knížka o fyzice. Nevrhá se jedním směrem, ale je otevřena vůči více názorům, díky tomu získáte více informací.
Vyvolala ve mě spoustu otázek a prostoru k zamyšlení.

04.06.2020 5 z 5

Jan Saudek Mystik Jan Saudek Mystik Karol Lovaš

Krásné fotografie, ale bohužel za mě je tam až moc textu spjato s náboženstvím, vírou, o Bohu a pro to jsem po téhle knize nesáhla a tyto části mě taky nezaujali.
Zbytek knihy je pak koncipován do hovoru mezi autorem a Saudkem.

31.05.2020 3 z 5

Velká kniha tmy Velká kniha tmy Helena Haraštová

Krásně postavená knížka, ale trochu mi chybí jiný důvod proč bych si jí měla pořizovat. Pořídila jsem za účelem opravdu krásných kreseb a rozkládacích stránek, když jsem ji ale četla, chyběl tomu nějaký smysl, byly to spíš náhodná zajímavá fakt o nočním životě/životě ve tmě v různých prostředích.

31.05.2020 4 z 5

Vzdelaná Vzdelaná Tara Westover

Já nevím. Příběh měl potenciál, ale něco mi tam chybělo. Mě to prostě nepřesvědčilo, resp. většina knihy. Přišla jsem si jako v příběhu, který vypráví nezúčastněná osoba. Až ke konci knihy, kdy Tara došla k prozření jsem konečně cítila nějaké emoce.
Pro mě osobně to byla spíše kniha o rodině než o mormonech, vzdělání nebo emancipaci. O tom, jak jsme na svých rodinách závislí, jak je milujeme i když jiné lidi bychom za stejné chování zavrhli.

Měla jsem jiná očekávání, která tato kniha nesplnila. Pořád se mi v kontextu této knihy vybavuje jiná, kterou jsem četla a to Mormonka, kterou doporučuji všem, co ve Vzdělané hledali něco o životě mormonů, útěku a osvobození.

23.04.2020 2 z 5

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

I přes to, že kniha je krátká, zanechala ve mně mnohé. Stále ve mně rezonuje.
Nečekala jsem mnohé od "reportéra", který píše o něčem tak složitém a hlubokém jako je problém s alkoholem. Je to velmi těžké téma, které bylo zpracováno reálně, bez příkras.

05.01.2020 5 z 5

Kniha pro multipotenciály Kniha pro multipotenciály Emilie Wapnick

Ze začátku jsem byla nadšená, ale potom to začalo drhnout, možná nejsem cílová skupina, nicméně mně to nic nového bohužel nepřineslo. Líbí se mi první část, která pomůže člověku identifikovat, jestli je multipotenciální či nikoliv, pokud ale již nějakou dobu žijete s vědomím, že nedokážete zůstat pouze u jednoho kopyta a čím víc rozdílných koníčků, tím líp, tak vám jen ukáže, že nejste samotní, a že z vás nejspíš příští Leonardo da Vinci prostě nebude.

06.09.2019 3 z 5

Boss Babiš Boss Babiš Jaroslav Kmenta

Kmentovu práci mám ráda a obdivuji ji. Bohužel tuhle knihu nedokážu ohodnotit pozitivně. Celá kniha je dost ovlivněna antipatií autora. Je to pochopitelné, hlavně v situaci, kdy "hlavní postava" sedí v čele vlády. Bohužel díky těmto emocím mám pocit, že kniha ztrácí na objektivitě (ač to nemusí být nutně pravda, je to pouze můj subjektivní pocit).
Zároveň to může být způsobeno i tím, že většina knih Kmenty vyšla až po "uzavření" tématu a v případě Babiše je ještě spousta kauz, které se teprve odkrývají. Doufám tedy, že po čase vyjde navazující kniha, která třeba objasní některé teorie z této.
(Plus tajně doufám, že až odejde ze scény Mlha, tak přijde i kniha o něm, sice bude pozdě, ale jeho příběh spojuje celý příběh podsvětí novodobých dějin naší země.)

20.07.2019 3 z 5

Svědek na zabití Svědek na zabití Jaroslav Kmenta

Zajímavé doplnění trilogie o Mrázkovi, trochu bych si přála, abych měla už přečteno i o Krejčířovi, který je během vyprávění často zmiňovaný.

20.07.2019 5 z 5

Hegarty o kreativitě Hegarty o kreativitě John Hegarty

Musím říct, že tato kniha mě nenadchla. Ač se kniha prezentuje podtitulem "Pravidla neexistují", hned několik poměrně striktních pravidel a doporučení čtenářovi podbízí.
Ohledně kreativity byli rozhodně napsané zajímavějších knihy, které dokáží čtenáři dát více podnětů k tvorbě než tato kniha (například Austin Kleon).

20.07.2019 odpad!

Dělám si to sám Dělám si to sám Martin Váša

Vzdávám to. Na to, že by měla být kniha oddychovkou, kterou slupnete za večer, jsem měla problém se ke knize vrátit.
Jako blog by to bylo fajn, jako kniha mě to netáhlo a v brzké době ji neplánuji dočíst.

20.04.2019 1 z 5