Kniha pro multipotenciály

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Otázka „Čím chceš být, až vyrosteš?“ vyvolává dojem, jako by si každý z nás musel vybrat jeden druh zaměstnání a jednu vášeň, jíž se v životě bude věnovat. Jenže jsou i lidé, kteří prostě mají řadu zájmů a věnují se – ať už postupně, nebo zároveň – řadě různých projektů. Pro tenhle typ lidí už vzniklo mnoho názvů: třeba renesanční lidé, všeumělové, skeneři nebo – jak je označuje autorka této knihy, která mezi ně počítá i sebe samu – multipotenciálové. Ve své knize píše, v čem je v dnešním světě plném změn multipotencialita výhodou (takoví lidé totiž dovedou syntetizovat ideje, rychle se učí, jsou adaptabilní a myslí v souvislostech). Radí, pomocí jakých strategií se dá zaměřit na více projektů. Jak se vypořádat s pocity, jako je strach, že člověk nebude nejlepší, či vina, protože o něco ztratil zájem. Informačně nabitá, chytře psaná a zábavná kniha je vybavena různými výčty, tipy, cvičeními i seznamem slavných multipotenciálů a příkladů interdisciplinárních oborů. Emilie Wapnick se dosud profesionálně nebo akademicky věnovala hudbě, umění, filmu a právu. Je spisovatelkou, výtvarnicí, kariérovou koučkou a zakladatelkou Puttylike.com, kde pomáhá multipotenciálům integrovat jejich zájmy a vést plodný život. Její přednáška z cyklu TED má zatím přes čtyři miliony zhlédnutí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/411145/kniha-pro-multipotencialy-XNY-411145.jpg 4.510
Žánr:
Osobní rozvoj a styl, Psychologie a pedagogika

Vydáno: , Portál
Originální název:

How To Be Everything, 2017


více info...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Kniha pro multipotenciály

CervenaVeronika
06.09.2019

Ze začátku jsem byla nadšená, ale potom to začalo drhnout, možná nejsem cílová skupina, nicméně mně to nic nového bohužel nepřineslo. Líbí se mi první část, která pomůže člověku identifikovat, jestli je multipotenciální či nikoliv, pokud ale již nějakou dobu žijete s vědomím, že nedokážete zůstat pouze u jednoho kopyta a čím víc rozdílných koníčků, tím líp, tak vám jen ukáže, že nejste samotní, a že z vás nejspíš příští Leonardo da Vinci prostě nebude.

asanita
01.09.2019

Knihu pro multipotenciály jsem si pořídila na knižním veletrhu a nemohla jsem se dočkat, až si ji přečtu. Autorka téma velmi pěkně, jednoduše a čtivě popsala, přičemž se snažila věnovat všemu, co by mohlo multipotenciály během kariéry zajímat. Nechyběla samozřejmě ani praktická cvičení doplněná příběhy jiných multipotenciálů, seznam slavných multipotenciálů či seznam interdisciplinárních oborů. Kniha obsahuje také rady, jak odpovídat na otázky typu: „Jaké je vaše zaměstnání?“ a zvlášť užitečné typy, jak hlídat svou výkonnost a jak získat, či si udržet, zdravé sebevědomí.


Tyrkysová
28.06.2019

Jsem nadšená - autorka se multipotenciálům věnuje ze všech různých úhlů, nechybí praktická cvičení ani příběhy. To vše navíc jednoduchým a čtivým jazykem. Kniha se rozhodně hodí pro každého, ať už multipotenciálem je, nebo není. V praxi se s nimi totiž jistě setkáte - ať už ve škole, v práci, jako jejich rodič, nadřízený, kariérní poradce, trenér... a usnadníte jim život tím, že budete chápat, že nějaká multipotencialita vůbec existuje :-)

LadyValeria
16.05.2019

Autorka ve své zajímavé knize velmi milým nenásilným způsobem předkládá kdo to vlastně multipotenciálové jsou a jak rozpoznat, zda jím je sám čtenář, poukazuje na jejich mnohé silné stránky, dává rady jak překonávat časté problémy, pomáhá rozeznat vlastní nadání a předkládá možnosti jejich využití v zaměstnání. Teoretické informace prokládá autorka postřehy z života jejího či dalších multipotenciálů a v každé kapitole nalezne čtenář praktické cvičení. Kniha určitě není úplně pro každého, ale jistě ji ocení lidé se zájmem o osobní rozvoj a samozřejmě i potenciální multipotenciálové. ;)

Pro mne s tisicí různorodými zájmy, tedy čistokrevného multipotenciála, byla kniha ujištěním, že mé problémy zapadnout do dnešního podivného světa nejsou nijak ojedinělé - ba naopak se s nimi mnoho lidí vyrovanlo velice zajímavými způsoby. Její přečtení mi bylo inspirací, konejšivým pohlazením po duši i ponouknutím k dalšímu nadšenému studiu a kreativnímu tvoření.