cérka cérka komentáře u knih

Skryto v Paříži Skryto v Paříži Corine Gantz

Kniha má nádhernou obálku, která ve mně vzbuzuje atmosféru jarní Paříže a ovocných sadů pod Petřínem :-). Obsah nebo spíše děj/neděj mne však zklamal. Snažila jsem se číst poctivě, později i pomaleji v domnění, že mi něco uniká. Nicméně poslední "pětinu" knihy jsem si zkracovala jak jen to šlo. Samotný konec byl pro mne vysvobozením. Autorka zřejmě nadmíru sleduje mexické telenovely. Tři hvězdičky jen díky obálce :-(

07.05.2017 3 z 5

Pan Sommer Pan Sommer Patrick Süskind

Ano, poetický příběh malého chlapce, vlastně vzpomínky malého chlapce, které mě moc neoslovily. Četla jsem už lepší např. Jak voní tymián/Marcel Pagnol.

15.04.2017 3 z 5

Knihovnické pohádky Knihovnické pohádky Zuzana Pospíšilová

Moc milá a poučná knížka pro věkovou kategorii 1– 99 :-)

03.04.2017 5 z 5

Nitranská brána smrti Nitranská brána smrti Vlastimil Vondruška

Sama nevím proč dávám čtyři hvězdičky, jsem totiž na rozpacích. Pana Vondrušku řadím mezi svého nejoblíbenějšího a nejčtenějšího autora, na knihy z jeho pera se vrhám s obrovským nadšením a chutí a všem jej doporučuji, tudíž bych měla hodnotit pěti hvězdičkami. Jenže tato kniha má své ale!
Je cca 22 druhou z velmi povedené série Oldřicha z Chlumu a je to na ní již bohužel poznat. Pan Vondruška ( ke své i naší škodě) píše a vydává v jednom roce několik knih, což vede k horší kvalitě a propracovanosti příběhu a hlavně osobního života hlavních hrdinů. Nechci jen zprávy o Otových nových známostech, ráda bych věděla jak žije a co dělá Ludmila, Divišova žena... a možná i něco málo z dějepisu k připomenutí doby. Jsem prostě zvyklá u pana Vondrušky na víc :-( a vím, že na to má :-)

06.02.2017 4 z 5

Mechanická princezna Mechanická princezna Cassandra Clare (p)

Ach, to byla nádhera. Všechny tři díly jsou pro mne velmi milým překvapením a ten Epilog....Poplakala jsem si jako u Pýchy a předsudku.

18.01.2017 5 z 5

Mechanický princ Mechanický princ Cassandra Clare (p)

Krásná kniha-chlapec na titulní straně :-), skvělý příběh- napětí, láska, kouzla, zlo, čarodějové.... prostě pohádka. Už se těším na pokračování :-)

09.01.2017 5 z 5

Ty, ja a tí druhí Ty, ja a tí druhí Fionnuala Kearney

Kniha, příběh mi bohužel vůbec nesedl. Měla jsem pokaždé problém zorientovat se kdo právě v této či jiné kapitole vypráví, kdo je právě teď ten chudák a kdo č..... Žádný z hrdinů mi hold natolik nepřirostl k srdci, abych jej nakonec litovala. Promiňte mi to hodnocení, ale prostě typický Hollywoodský doják.

12.12.2016 3 z 5

Dravec Mattoni aneb Živá voda Dravec Mattoni aneb Živá voda Bohuslav Machek

Úžasný životní příběh, skvělá kniha, škoda jen, že tak útlá. Přečetla jsem za dva dny. Opět se mi potvrdilo, že kniha je vždy lepší než film či seriál (i když ten se mi líbil taky, ale to byl úplně jiný příběh).

03.12.2016 5 z 5

Jáchymovští démoni Jáchymovští démoni Vlastimil Vondruška

Přečteno rychle s velkou chutí. Věřím, že po epopejích se příběh zdá krátký :-).Za mě plný počet bodů, všeho bylo tak akorát.

17.10.2016 5 z 5

Tři oříšky pro Popelku Tři oříšky pro Popelku Miroslav Graclík

Pohádku tři oříšky pro Popelku zbožňuju. Nej... pohádková bytost pro mne bude navždy Popelka v podání paní Libuše Šafránkové.

Tato knížka pro mne byla, ale velkým zklamáním, pochybné zdroje, milné informace ...
Řečeno zjednodušeně - tahák na peníze.

17.08.2016 2 z 5

Temná tání Temná tání Kate A. Boorman

Tak u druhého dílu jsem nabyla dojmu, že vlastně čtu román z divokého západu :-). Děj je napínavý, dobrodružný, ale některé pasáže jsou na můj vkus zbytečně zdlouhavé a nepředvídatelné. Třetí díl si určitě přečtu, nemám ráda otevřené konce :-)

16.06.2017 4 z 5

Evropské panovnické rody Evropské panovnické rody Martina Winkelhofer

Asi každá malá holčička chtěla být v dětství princeznou, aspoň na maškarním bále :-). Po přečtení této knihy už nechci :-), raději budu onou půvabnou muchomůrkou za kterou mě maminka vystrojila.
Narodit se do panovnického rodu a splnit svou dynastickou povinnost nebyla žádná výhra a ač žili celé rody v přepychu, štěstí, láska a rodinná pohoda byla velkou vzácností. Kniha mě moc bavila a doporučuji ji všem milovníkům historie a bulváru :-)

06.02.2017 5 z 5

Rodinné prokletí Rodinné prokletí Gina Mayer

Dlouho jsem knihu odkládala, jednou dokonce odložila. Musela jsem se začíst a začít chápat souvislosti, stejně jako hlavní hrdinky. Ono tajemství jsem tak trochu tušila, děj byl až do samého konce napínaví a mně nezbývá než knihu ocenit čtyřmi hvězdami.

27.12.2016 4 z 5

Dědictví Dědictví Kathryn Taylor

Čekala jsem romantiku ve stylu Panství Dowton a konala se červená knihovna současnosti. A to já moc nemusím. Každopádně, u knihy jsem si odpočinula. Sem tam jsem nějakou stránku přeskočila a zda si přečtu další díly ukáže čas.

25.11.2016 3 z 5

Za zdmi paláce Za zdmi paláce Cay Garcia

Kniha mě upoutala zářivě modrou obálkou a anotací. Moc jsem se těšila jak si počtu o životě princezen a jejich osobních asistentek. Mé prvotní nadšení, ale velmi brzy opadlo.
Autorka bohužel spoustu věcí jen nakousla, spoustu nevysvětlila vůbec a pořád dokola řešila jen své volné páteční dny a osobní problémy. Tři hvězdičky dávám za kočky, o které se tak hezky starala, jinak je to na dvě :-(

04.10.2016 3 z 5

Zatracené kyselo Zatracené kyselo Jaroslava Vilemína Kadlasová

Někdy asi člověk potřebuje číst knihu ve které život s odstupem času jen tak pokojně plyne, problémy se nějak vyřeší, manžel se najednou někam ztratí, dítě vyroste...
Asi mě to uklidňovalo a tím pádem se to i dobře četlo- za to 3 hvězdičky. Další nepřidám, poněvadž vaření s bujónovými kostkami a maggi kořením neuznávám. Vyrůstala jsem ve stejné době a maminka (samoživitelka) s babičkou vařily skvěle, levně a bez glutamátů a podobné chemie.

17.08.2016 3 z 5

Rozum a cit: Jane Austenová v jednadvacátém století Rozum a cit: Jane Austenová v jednadvacátém století Joanna Trollope

Tak, tato kniha se moc nepovedla, celou dobu jsem měla pocit, že sleduju telenovelu nebo TOP-STAR magazín. Jane Austenová psala o své době ve své době a já si její knížky užívám. Právem patří mezi pravé a nenapodobnitelné perly literatury.

02.08.2016 2 z 5

Obrázky ze života Obrázky ze života Lucie Štrajtová

Při čtení této útlé, brožované knihy jsem si neustále říkala proč toto vúbec čtu. Odpověď zněla, k vůli Čtenářské výzvě!
Přečetla!, ale zaujalo mě opravdu jen pár (tři) povídek.
Tři hvězdičky jsou možná až moc, možná by stačily dvě :-(.

27.03.2016 3 z 5

Co mi báby povídaly Co mi báby povídaly Eva Marie Zitková

Kniha mě zaujala svým názvem, možná jsem čekala trochu těch "babiččiných rad" a poetiku časů minulých.
V minulost se příběh opravdu odehrává, bohužel styl vyprávění a samotné zpracování tématu mi moc nesedlo. Hlavní hrdinka je nám představena jako bába, matka již dospělých dětí, která se najednou znovu vdá, omládne, všechno jí jde a vychází, všechno zvládne.... a na konec, snad už staletá (vrstevníci a vrstevnice již dávno nežijí) umírá za tragických událostí. Když už máte konečně pocit, že jste se začetli, děj je najednou useknut a začíná úplně v jiné době a na jiném místě. Přečetla, ale kniha bohužel ve mě nic nezanechala.

Doporučuji čtenářkám Javořické, Kyzlinkové a Pittnerové.

11.03.2016 3 z 5

Retro ČS 2 Retro ČS 2 Michal Petrov

První díl mě bavil více, nicméně jsem si skvěle zavzpomínala.

07.03.2016 3 z 5