Za zdmi paláce

Ve svých 52 letech opouští autorka zaměstnání v obchodním centru v Kapském Městě a nastupuje do kurzu pro komorníky. Po úspěšném absolvování je jí nabídnuta pozice v saúdské královské rodině. Sloužit má u princezny Arabelly. Autorka popisuje obrovské paláce a nesmírný luxus, ohromný vozový park, zásoby jídla nebo kosmetiky, a nabízí i fascinující vhled do reality Saúdské Arábie, kde platí striktní pravidla islámského světa....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/291549/za-zdmi-palace-uuL-291549.jpg 2.834

Behind the Palace Walls (2014)

Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno:, Ikar (ČR)

dqenisa

Přiznávám, že knížka byla trochuslabší. Tím jí ale nechci schodit uplně protože popisuje prostředí , které mi neznáme takže přináší zajímavé informace. Nic méně chápu, že pro autorku to bylo težké období a já si vůbec neumím představit jak bych to zvládala já, ale mohla více popsat život a tradiční způsoby a trochu mín vynechat svůj osobní život i když to bez pochybi k vyprávění patří. knížka je čtivá .

Vvvera
25.10.2017

Jedna hvězda za přebal.
Absolutně nedůvěryhodná knížka, ztráta času.

Ivetak14
02.10.2017

urcite pekne napsana kniha a zajimave tema, jak i pozdeji v zivote je mozne se vydat pracovat do uplne jineho sveta :)

enguyen
22.09.2017

Bohuzel je to dost nekvalitni kniha. Z knihy mam dojem,jako kdyby ji psala nejaka pubertacka. Nedoporucuji ji vubec otevrit,natoz cist.

kleous
18.07.2017

svět, který je tomu našemu tak vzdálený že se těžko věří co je zde psáno, klidně bych si početla více a detailněji jak to v paláci chodí, ale chápu že určitě bylo i těžké ovšem takto psát, krátká a čtivá kniha

kalimero007
07.06.2017

Zasvěcení do úplně jiného života . Někdy kladení důrazu na pravidla, která si nedovedeme v našem světě představit.

Mufka
01.05.2017

Kniha se mi četla dobře a poměrně rychle.. asi za to mohou krátké "kapitolky". Zkušenost určitě nezapomenutelná, poměry... těžko říct, docela se mi chce věřit, že to tak určitě může být, četla jsem v minulosti knihu lékařky, působící určitou dobu v Rijádu a některé prvky a poměry v této zemi se rozhodně v obou těchto knihách shodují.. No.. každopádně zajímavá :-)

kikidok
09.03.2017

Pěkný příběh a určitě nádherná a nezapomenutelná zkušenost. Jen si nemyslím, že je atraktivní ke čtení. Nezlobila bych se, kdyby byla kniha kratší.

cérka
04.10.2016

Kniha mě upoutala zářivě modrou obálkou a anotací. Moc jsem se těšila jak si počtu o životě princezen a jejich osobních asistentek. Mé prvotní nadšení, ale velmi brzy opadlo.
Autorka bohužel spoustu věcí jen nakousla, spoustu nevysvětlila vůbec a pořád dokola řešila jen své volné páteční dny a osobní problémy. Tři hvězdičky dávám za kočky, o které se tak hezky starala, jinak je to na dvě :-(