cedos cedos komentáře u knih

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Téma i jeho zpracování naprosto skvělé a myšlenka neotřelá v záplavě thrillerů, za mě 5 hvězd a palec nahoru.

30.01.2020 5 z 5

Zabijákova hra Zabijákova hra Ward Larsen

Další příběh Davida Slatona mě bavil, když vezmu v úvahu, že kniha byla napsána v roce 2014, pak je téma opravdu nadčasové a hlavně hodně aktuální. V souvislosti s tvorbou pana Larsona jsem se snažila zjistit datum jeho narození … ale nepovedlo se, asi je také v utajení. Dávám 5 hvězd a knihu doporučuji.

19.01.2020 5 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Zajímavé téma, skvěle popsané osoby, problematika rasové nenávisti, napětí, spád … to je Angela Marsons. Za mě 5 hvězd.

12.01.2020 5 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

O téhle autorce se dá s čistým svědomím napsat, že je stále stejně dobrá a drží pomyslnou laťku hodně vysoko. Po přečtení některých komentářů jsem opravdu ráda, že dodržuji zásadu čtení sérií tak, jak jdou za sebou a musím uznat, že v téhle sérii se mi to zvlášť vyplatilo. Co se týče kritiky linie s Alex …. kdo nepotkal v životě skutečného sociopata a manipulátora, tak těžko uvěří, že je možné a reálné, aby se takto někdo choval. Moc se těším na další knihu a plných pět hvězd.

31.12.2019 5 z 5

Devátá oběť Devátá oběť Dana Stabenow

Po Chladném dni pro vraždu druhý díl s Kate rozhodně nezklamal. Trend detektivních příběhů z drsné Aljašky, popisy lidí, kteří tam žijí a popisy drsné, ale nádherné přírody mám prostě ráda. Knihy autorky jsou napínavé, ale ne tak brutální, jako současné thrillery a přesto velmi čtivé, rozhodně budu čekat , jestli se objeví další díl.

28.12.2019 5 z 5

Zlomené srdce Zlomené srdce Tim Weaver

Tentokrát byl David o malinko méně akční a bylo to k dobru věci. Téma naprosto úžasné, trošku jiné než obvykle. Jednoznačně to byl "můj šálek kávy".

25.12.2019 5 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Čtvrtý díl a tentokrát jsem odhalila linii příběhu a myšlenku asi v polovině knihy, ale na napětí a kvalitě knihy to nijak neubralo. Opět skvělá detektivka a proto pět hvězd. Ale musím se zmínit o dalších aspektech knihy a to je naprosto skvělý překlad Tatjany Jandourkové ... smekám před její profesionalitou a schopností přeložit knihu tak, aby jí neubrala na dynamičnosti a zápletce a dovolím si poděkovat i editorovi neboť jsem nenašla žádnou tiskovou chybu a to není poslední dobou až tak obvyklé. Takže k pěti hvězdám ještě palec nahoru.

25.11.2019 5 z 5

Zkouška ohněm Zkouška ohněm James Rollins (p)

Tahle khniha je dost děsivá, domyslíme-li důsledky, které by mohly nastat. Napínavý děj, který vyžaduje soustředění a pro laika někdy i těžký na pochopení. U pana Rollinse je na konci každé knihy to nejzajímavější - tedy upřesnění pravdy a fikce ... v tomto případě pro mě dost děsivé přiznat si, kolik z knihy je skutečnost. Rozhodně doporučuji, ale opravdu to není jen thriller.

21.11.2019 5 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

Tak to byl tedy "fičák" tedy alespoň poslední třetina knihy. Pravdou je, že střední část mi přišla malinkou zdlouhavější, než jsem u pana Cartera zvyklá. I tak dávám 5 hvězd, pan Carter prostě umí ….

09.11.2019 5 z 5

Smrtící hry Smrtící hry Steve Robinson

JT tentokrát ve velmi složité situaci, přesto velmi napínavé a skvělý námět. Jen by mě zajímalo, jestli série s JT tímto skončila nebo se nějakou úžasnou shodou okolností vrátí zpět do hry …. vůbec by mi to nevadilo.

30.10.2019 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

A. Morsons je s každou další knihou lepší a lepší. Nejen Kim, ale i další stěžejní postavy jsou výborně popsané, nechybí napětí, gradace a téma u kterého mrazí. Tahle série se zdá být velmi, velmi povedená.

12.10.2019 5 z 5

Němé oběti Němé oběti Tim Weaver

Pan Weaver je mistr pera. Čtenář od 6. dílu v sérii může zdánlivě očekávat, že už ho nic moc nepřekvapí, ale setkání se "starými" známými přesto každou stránkou přináší nové situace, napětí, výbornou psychologii postav a neočekávané zvraty. Na stránce 213 /vydání Mysterypress/ jsem měla pocit, že začínám číst znovu od začátku aby se mi rozum vrátil do děje a rozhodně to nebylo ke škodě příběhu. V téhle knize není ani jedna stránka, ani jedna věta ani jedno slovo zbytečné.

Říkali mu Pirát Říkali mu Pirát Martin Záruba

Knížka předčila moje očekávání, poznání krás a lidí z Gruzie je úchvatné, nechybí gastronomie, přátelství a kavkazští medvídci, Skvělý cestopis napsaný s lehkostí, nadhledem, humorem a i vážně nevážně. Knihu doporučuji.

Náš pan Fort II. Náš pan Fort II. Martin Záruba

Skvělé pokračování předchozího dílu, zajímavé, poučné a nechybí vtipné komentáře. Knihu doporučuji přečíst každému, tedy nejen těm co mají doma maxi psa.

Náš pan Fort I. Náš pan Fort I. Martin Záruba

Nádherná knížka o nádherných psech, psích srdcích a vztahu s jejich majitelem. Stojí za to, si ji přečíst.

01.10.2019 5 z 5

Chladný den pro vraždu Chladný den pro vraždu Dana Stabenow

Náhodná koupě a nelituji, příjemná, nijak brutální, ale emotivní detektivka z drsné Aljašky. Už se těším na další knihu autorky - Devátá oběť.

21.09.2019 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Tahle kniha mě zcela pohltila, mistrně napsaný příběh, skutečné emoce, náhled do mysli sociopata a ukázka toho, že psychické násilí nelze podcenit proti fyzickému. Knihu jsem přečetla jedním dechem a nebyla to pro mě "jen" detektivka … ale i poučení, protože mám ve svém okolí člověka, který se velmi blíží tomu, co bylo v knize popsáno. Jistě ne až tak do důsledků, ale stejně platí pravidlo, pokud někoho takového potkáš - utíkej, co nejdál utíkej a to nejsem zbabělec.

05.09.2019 5 z 5

Faraonovo tajemství Faraonovo tajemství Clive Cussler

Zase jeden skvělý příběh tohoto autora …. mám ho prostě ráda, dobře se mi čte a zápletka je vždy na hraně reality a přesto reálná až mrazí. Knihu doporučuji.

31.08.2019 5 z 5

Ďáblovo písmo Ďáblovo písmo Michael Cordy

Tak trošku, ale ne úplně Indiana Jones … zajímavá zápletka, skvělé téma dosud nerozluštěného rukopisu, morální dilema a pohled na svět v konfrontaci náboženství a reálného vidění vědce. Kniha se mi moc líbila a doporučuji ji, i když je tak trochu sci-fi co se týče zázraků. Kdysi když psal pan Verne … tak to možná měli čtenáři také za neuvěřitelné … příroda nás určitě má ještě čím překvapit, pokud ji nestihneme dříve zničit.

03.08.2019 5 z 5

Bez slitování Bez slitování Tim Weaver

Skvělá niha se strhujícím závěrem ostatně jako vždy pan Weaver něčím překvapí a to ve chvíli, kdy si myslíte, že už je to jasné. Docela rozumím tomu, proč tahle kniha vyšla u nás jako první, i když je pátá v sérii … to si nás Mysterypress pěkně nalákalo. Už se těším na další díly a knihu doporučuji.

20.07.2019 5 z 5