Říkali mu Pirát

Když bylo malé Aničce nejhůř, snažil se jí její otec Martin uklidnit. Vyprávěl jí o psech, které má tak ráda. O psech, kteří jsou tak odvážní, že daleko v horách Kavkazu bojují s divokými vlky a obrovitými medvědy. O psech, kteří se nebojí vůbec ničeho a nikoho. A když bylo nejhůř, právě takového psa jí slíbil… a zadělal si tím na pořádné dobrodružství! Tohle je příběh hledání svobodných psů, kterým porozumí pouze svobodní lidé. Tohle je příběh hledání psů a nalezení lidí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/418741/rikali-mu-pirat-gu8-418741.jpg 4.89
Literatura česká, Cestopisy a místopisy
Vydáno, Albatros (ČR)

Kniha Říkali mu Pirát

SACRAMENTVS

Super kniha od p. Záruby. Čte se jedním dechem. Je hodně o psech, ale daleko víc o lidech, o životě... A vzbuzuje touhu se podívat do Gruzie. Nemůžu, než vřele doporučit!!!

matej7838
28.12.2019

Ze začátku mě trochu rušil kostrbatý styl psaní (pro který nemůžu dát s klidným svědomím všechny hvězdy), ale jakmile mě kniha pohltila, šlo spíš o dokreslení atmosféry. Nejlepší příběhy se ne vždy stávají nejlepším literátům. A vůbec, je možné o Kavkaze, o takových psech, o lidech jako Irakli Okrošidze psát špatně?
Ta kniha je úžasná, nádherná a skvělá. Po dočtení si říkám, že se na Kavkaz jednou podívám, i kdybych tam měl dojít pěšky.

petr9641
08.11.2019

Knihy moc nečtu, skoro vůbec, ale když jsem četl článek v časopisu Téma o této knize, hned druhý den jsem běžel si ju koupit. A dobře jsem udělal je to neskutečně krásná kniha, která mi změnila život a pan Záruba ví proč. Vřele doporučuji koupit!!!!

Baps
08.10.2019

O Gruzii, o psech, o jídle, ale hlavně o síle chlapských kruhů.
I když z úplně jiného ranku, mně to připomínalo Rudiše a jeho Český Ráj.
Přečteno za dva večery s jednou slzou :-))

lukas7779
08.10.2019

Mám to štěstí, že se s Martinem znám už nějaký ten pátek osobně. Takže jsem mnoho z příběhů, o kterých píše, slyšel přímo od něj. Ale věřte mi, že bylo skvělé je slyšet s větším kontextem a spoustou detailů, které zkrátka u kafe do svého vyprávění nedostanete.

Knížku jsem přečetl na dva zátahy. V 11 jsem si ji vyzvedl v Uložence, o půl dvanácté jsem ji na nádraží poprvé otevřel, četl po celou cestu do Prahy a když jsem dorazil do práce, musel jsem ji odložit. Dočetl jsem ji o půl druhé ráno následujícího dne. Od příběhů z Kavkazu a jeho psů se prostě nešlo odtrhnout.

Kdo máte rádi psy a přírodu, rozhodně si tuto knihu pořiďte!

magdalena8822
06.10.2019

Takže .. kdo ještě nemá nebo nečte ..děla velkou chybu ????knížka po stopách pravých gruzínských Tarty je proste pecka . Je v ni opravdu vše .. je dojemná , napinava , poucna a vtipná.????Vtáhne vás do kouzla Gruzie a tajemství Kavkazu , nutí vás hltat stránku po stránce s očekáváním co přijde a jak to dopadne .???? Už teď se těším na dalsi vyprávění a příběhy

alena9475
05.10.2019

Velmi doporučuji!!!

cedos
01.10.2019

Knížka předčila moje očekávání, poznání krás a lidí z Gruzie je úchvatné, nechybí gastronomie, přátelství a kavkazští medvídci, Skvělý cestopis napsaný s lehkostí, nadhledem, humorem a i vážně nevážně. Knihu doporučuji.

Kniha Říkali mu Pirát je v