cecetka cecetka komentáře u knih

Porodní bába z Benátek Porodní bába z Benátek Roberta Rich

Čekala jsem od knihy víc. Celý ten příběh mi přišel hodně naivní a nepravděpodobný. Další díly číst nebudu. Doufám, že série od Ebertové bude zajímavější.

09.06.2016 3 z 5

Bestiář Bestiář Barbara Nesvadbová

Styl psani Bary Nesvadbove mi vubec nesedi. Jeji knihy mi prijdou nudne, nective.
Ale film se mi libim moc. Asi to bude stejne jako u Viewegha. Jeho romany taky zachrani jen dobry reziser.

28.05.2016 1 z 5

Přátelství navzdory Hitlerovi Přátelství navzdory Hitlerovi Judita Matyášová

Hodně smutné příběhy. Autorka musela vyvinout spoustu energie, aby sehnala tolik materiálu a našla "děti", o kterých píše. Klobouk dolů.
Přesto nemohu dát 5*. Čekala jsem více rozpracované příběhy. Více emocí, více popisu jejich cesty do Dánska, Švédska, Palestiny ... Chybí mi popis cest, popis pobytu v pěstounských rodinách, popis rozvíjejících se vztahů. I emoce po zjištění, že ztratily celou rodinu. Příběhy jsou jen strohým popisem, což je škoda.
Ale i tak je to velice záslužné dílo. Jsou to skutečné příběhy a člověk si jen těžko dokáže představit, jak těžké to vše bylo a co musely děti a jejich rodiny prožít.

Paní Matyášová, děkuji.

27.04.2016 4 z 5

Bez práva na život Bez práva na život Ilka Pacovská

Celá série je fantastická. Přestože je určena pro mládež, nadchla i mě, dospělou ženu. Dokonce i kolegyně, které jsem ji doporučila, se všechny díly líbily.
Doporučuji přečíst.

19.02.2016 5 z 5

Jídlo jako lék Jídlo jako lék Henry G. Bieler

Vynikajici kniha. Spousta informaci stojicich za premysleni. Byla napsana jiz pred 50 lety. Skoda, ze ji autor nemuze rozpracovat dnes s ohledem na vyvoj potravinarskeho a farmaceutickeho prumyslu. Asi by se divil.

08.02.2016 5 z 5

Dieta krajkového prádla Dieta krajkového prádla Petra Nachtmanová

Ne ne ne. Tohle jsem vážně nedala a odložila nedočtené. Vážně nejsem masochistka, abych plýtvala svým volným časem na něco tak slabého :-(

03.07.2021

Poslední dny Rabbit Hayesové Poslední dny Rabbit Hayesové Anna McPartlin

Pribeh smutny. O nemocech, o umirani. Na druhou stranu i o rodinnych vztahich a vzajemne podpore v tezkych zivotnich chvilich. Kazdy z nas se s odchodem blizkeho cloveka v zivote uz musel vyrovnat, anebo se v budoucnu vyrovnat bude muset.
Nicmene po literarni strance kniha nic moc. Nektere podkapitolky jsem preskakovala, obcas jsem se do cteni musela nutit. Kniha jako takova me neoslovila. Chybi mi v ni ty opravdove emoce, to, co ctenare rozbreci. To jsem v teto knize nenasla.
Zarazuji ji tak mezi prumerne knihy, ke kterym se vracet uz nebudu.

28.01.2019 3 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Nepatrim uz hodne dlouho do cilove skupiny ctenarek. Nicmene kniha je napsana velmi ctive. Co se pribehu a pravdepodobnosti tyce, je to takova hodne eroticka cervena knihovna pro nactilete. I kdyz te erotiky je tam asi na ty nactilete az moc.
Myslim, ze kdyby mi bylo 15, byla bych urcite nadsena :-)

16.06.2018 3 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Divci roman? To snad ne :-(

09.05.2018 4 z 5

Jeho sličná paní Jeho sličná paní Kathleen Kirkwood

Tak tohle se mi libilo vice jak Tajemstvi hradni veze.
Krasna romantika. Zacatek ma sice hodne pomaly rozjezd, ale to se pak rozjede.
Je to krasne, nekdy se jen takto zasnit :-)

01.05.2018 5 z 5

Tajemství hradní věže Tajemství hradní věže Kathleen Kirkwood

Ano, je to cervena knihovna, ale krasna s jemnym erotickym nadechem. Me se kniha opravdu libila, krasne jsem si u ni odpocinula.
Zaradila bych ji mezi lehke letni dovolenkove cteni :-)

08.04.2018 5 z 5

Účastníci zájezdu Účastníci zájezdu Michal Viewegh

Nedocetla jsem to. Hruza :-(
Ale film se mi libi, coz ovsem neni zasluha pana, ktery si rika spisovatel :-(

07.07.2017 1 z 5

Svatební cesta do Jiljí Svatební cesta do Jiljí Miroslav Skála

Miluji filmove zpracovani. Ale kniha mi nesedla. Skoda :-(

25.04.2017 1 z 5

Madisonské mosty Madisonské mosty Robert James Waller

Knihu jsem nedocetla. Styl psani mi prisel nezazivny, nudny. Tesila jsem se podle komentaru na "pecku", ze ktere si sednu na zadek, ale pravda je, ze jsem zklamana.
Film jsem nevidela.

25.04.2017 1 z 5

Krása nesmírná Krása nesmírná Irina Karnauchovová (p)

Jako dite jsem pohadky z Krasy nesmirne milovala. Ale ted uz me to nejak nebavilo. Znovu jsem ji precetla do Vyzvy 2017 a ted toho lituji. Pokazila jsem si tim iluzi z detstvi o nadhernych pohadkach. Skoda.

21.04.2017 3 z 5

Nejmenuji se Miriam Nejmenuji se Miriam Majgull Axelsson

Velmi dobre zpracovane tema. Nejen z pobytu v KT, ale i predevsim jako imigrantky. To je asi to nejsilnejsi, co tato kniha prinasi. Strach z vyzrazeni vlastniho puvodu. Strach z nove spolecnosti, ktera ji jako "Zidovku" prijala s predsudky, ale jako Cikanku by ji odmitla. Prozity cely zivot ve strachu, co kdyz se prijde na to, ze je polovicni Cikanka. Tajemstvi skryvane po cely zivot i pred vlastni rodinou. Krasne je ukazany i sok Camily, jakoze jeji babicka je Cikanka???
Za me 5*. Kniha je velmi dobre napsana, prolinaji se ruzne casove urovne. Vzpominky na detstvi pred valkou, pobyt v KT, pobyt po valce ve Svedsku a soucasnost. Toto prolinani casu udrzuje ctenare stale ve strehu.
Mimo jine se ctenar dozvi i zajimavosti z organizace pobytu v KT.

Smutne, hodne smutne.

16.01.2017 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Tak tohle ne. Desne nudne, utahane. Toto se fakt nepovedlo :(

09.10.2016 1 z 5

Plamen a květ Plamen a květ Kathleen E. Woodiwiss

Hezka cervena knihovna. Cte se to samo, chvilemi jsem se pristihla, jak se prihlouple usmivam. Casem se pustim i do dalsich dvou díu.

27.05.2016 4 z 5

Hra na Betsy Bowovou Hra na Betsy Bowovou Ruth Park

Muj nick hovori za vse :) Doma ji bohuzel uz nemam, ale v knihovne je dostupna :)

09.05.2016 5 z 5

Jak si zamilovat Vánoce Jak si zamilovat Vánoce Karen Schaler

Nenadchne - neurazi. Klasicka romantika, jen zasazena do ptedvanocniho obdobi.

21.12.2020 3 z 5