cecetka cecetka komentáře u knih

Svatební cesta do Jiljí Svatební cesta do Jiljí Miroslav Skála

Miluji filmove zpracovani. Ale kniha mi nesedla. Skoda :-(

25.04.2017 1 z 5

Madisonské mosty Madisonské mosty Robert James Waller

Knihu jsem nedocetla. Styl psani mi prisel nezazivny, nudny. Tesila jsem se podle komentaru na "pecku", ze ktere si sednu na zadek, ale pravda je, ze jsem zklamana.
Film jsem nevidela.

25.04.2017 1 z 5

Krása nesmírná Krása nesmírná Irina Karnauchovová (p)

Jako dite jsem pohadky z Krasy nesmirne milovala. Ale ted uz me to nejak nebavilo. Znovu jsem ji precetla do Vyzvy 2017 a ted toho lituji. Pokazila jsem si tim iluzi z detstvi o nadhernych pohadkach. Skoda.

21.04.2017 3 z 5

Sítě Sítě Petra Dvořáková

Prvni pribeh super, druhy taky. Oba nakonec dopadly dobre, s obemi hrdinkami jsem soucitila a drzela jim palce :)
Treti pribeh je uplne, ale uplne jiny. Nada je drzka, kterou smetl soucasny system a sobecka spolecnost. I slovnik je drsnejsi. Ale i tento pribeh je velmi dobre napsany. Bohuzel… zadny soucit s jejim osudem se u me nedostavil.
Knizku doporucuji. Je to prvni kniha autorky, kterou jsem precetla a jsem mile prekvapena. Neni to beletrie, kterou obvykle ctu, povidkove knihy nevyhledavam. Kdyz si uvedomite, ze pribehy nejsou nerealne, tak predevsim ten posledni vas urcitym zpusobem az sokuje.

16.04.2017 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Slepa mapa, prvotina autorky, me zcela pohltila. Byla jsem zvedava na dalsi dilo. Hotylek nezklamal. Krasna cestina, text hladici na dusi. O kazde z postav se ctenar hodne dozvi. Autorka nenecha ctenare tapat a domyslet se, ale postupne odhaluje osudy vsech postav. Pravda, vztahy v pribehu byly dost propojene a nakombinovane, ale ne nerealne.
Hotylek je krasny roman. Ctenare pohlti a nedopusti, aby zustal nedocteny. Uz ted se tesim na dalsi dilo Hana.

21.03.2017 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Ke knize jsem se dostala nahodou a jsem z nadsena. Mozna je dobre, kdyz knihu napise vyspely autor, jako je tomu v tomto pripade. Kniha je napsana nadhernym jazykem, ktery je balzamem na dusi. Zivotni pribehy jsou smutne, presto je kniha misty i vtipna. Zakonceni hezke, mile, az mi bylo lito, ze uz je konec.
Jsem plna dojmu a vim, ze par dnu po jine knize nesahnu, protoze si chci ten pozitek vychutnat. Podobne dojata jsem byla z krasneho jazykoveho podani Hany Andronikove a jejiho Zvuku slunecnich hodin.

17.03.2017 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Premyslim jestli 2 nebo 3*. Kniha se mi nijak zvlast nelibila, nudila me, konec jsem uz dost preskakovala. Mam rada humoristicke romany, ale tato je zbytecne vychvalovana. Hodnotim maximalne 2,5*.

08.03.2017 2 z 5

Úterní ženy Úterní ženy Monika Peetz

Zacatek slibny, zaver mel spad, vse mezi tim nuda. Premyslela jsem, zda dat 3* nebo jen 2*. Vyhraly 2*, protoze jsem se u tohoto pribehu opravdu nudila:-( Dalsi dil necham bez povsimnuti.

12.02.2017 2 z 5

Boj o Ameriku - Nečekané setkání Boj o Ameriku - Nečekané setkání Veronika Válková

S odstupem nekolika dnu napisu par slov. Mam rada malou Baru a jeji vylety. Nektere pribehy jsou mi blizsi, jine mene. Tento se mi zdal slabsi. V podstate se tam nic nedeje, nic zajimaveho jsem se nedozvedela. Proto jen 4*, i kdyz obvykle davam 5. Prestoze je pribeh opet psany ctivou formou pro deti, je v podstate "nudny" a roztahany a chybi v nem obvykly humor, ktery se v jinych pribezich vyskytuje. Skoda.
Snad se to dalsimi pribehy vrati do starych koleji :-)

03.02.2017 4 z 5

Ledový drak Ledový drak George R. R. Martin

Synovi (10) se nelibila. Myslim, ze jako literatura pro deti je to hodne drsne. Me, jako dospelou, taky moc nenadchlo drsne prostredi, same ohorele mrtvoly apod. Konec byl alespon mirne optimisticky, ale na vic ja 3* to nevidim :-(

19.01.2017 3 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Treti dil jsem bohuzel odlozila. Vubec jsem se nedokazala zacist.

18.01.2017 1 z 5

Nejmenuji se Miriam Nejmenuji se Miriam Majgull Axelsson

Velmi dobre zpracovane tema. Nejen z pobytu v KT, ale i predevsim jako imigrantky. To je asi to nejsilnejsi, co tato kniha prinasi. Strach z vyzrazeni vlastniho puvodu. Strach z nove spolecnosti, ktera ji jako "Zidovku" prijala s predsudky, ale jako Cikanku by ji odmitla. Prozity cely zivot ve strachu, co kdyz se prijde na to, ze je polovicni Cikanka. Tajemstvi skryvane po cely zivot i pred vlastni rodinou. Krasne je ukazany i sok Camily, jakoze jeji babicka je Cikanka???
Za me 5*. Kniha je velmi dobre napsana, prolinaji se ruzne casove urovne. Vzpominky na detstvi pred valkou, pobyt v KT, pobyt po valce ve Svedsku a soucasnost. Toto prolinani casu udrzuje ctenare stale ve strehu.
Mimo jine se ctenar dozvi i zajimavosti z organizace pobytu v KT.

Smutne, hodne smutne.

16.01.2017 5 z 5

Krb bez ohně Krb bez ohně Maryna Radoměrská (p)

Prvorepublikova cervena knihovna. Film s Hanou Vitovou a R.A.Dvorskym je znamy, kniha uz asi tak moc ne. Musim priznat, ze je hezky napsana, neni to zadna naivita. Samozrejme jde o to, jak chuda holka nakonec ke stesti prisla, ale pribeh je psany hezkym jazykem a plynule utika.
Milovnicim romantiky se urcite libit bude.

05.12.2016 4 z 5

Pod vlivem Jupiteru Pod vlivem Jupiteru Gary D. Schmidt

Me se pribeh libil. Ale neradila bych ho mezi literaturu pro deti. Ctive a citlive napsane dilko. Jen ten konec byl na me hodne drsny a smutny. Ale bohuzel i takto to v zivote chodi.

04.12.2016 4 z 5

A co když je to pravda? A co když je to pravda? Marc Levy

Tohle pro me bylo slapnuti vedle. Do knihy se vubec nemuzu zacist :(

27.10.2016 1 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Za me pouze 4* a zvazovala jsem jeste o jednu mene. Nemelo to tu spravnou stavu predchozich dilu. Zasmala jsem se, to ano, ale NECO mi tam chybelo. Postavy se malo projevovaly, celkem se na zamku nic nedelo.
Nejvtipnejsi mi asi prisel policejni protokol :)
Ale protoze Kostkovi a vsechny ostatni miluji, tak nakonec 4*.

25.10.2016 4 z 5

Záhada zelené jeskyně Záhada zelené jeskyně Ana Galán

Opet krasne napsany pribeh pro deti. Dnes jsme se synem zacali cist uz sesty dil - Pate seminko :)

12.10.2016 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Prave jsem docetla a nedokazu napsat komentar. Tato kniha ve me zustane dlouho.

12.10.2016 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Tak tohle ne. Desne nudne, utahane. Toto se fakt nepovedlo :(

09.10.2016 1 z 5

Vlak naděje Vlak naděje Christina Baker Kline

Nadherna kniha. Od sameho zacatku smutna, temer az do konce hodne smutna. Ale nadherna s hezkym koncem. Tahle kniha ve me zanecha stopu na dlouhou dobu.

05.10.2016 5 z 5