Byxy123 Byxy123 komentáře u knih

Hamlet Hamlet William Shakespeare

Sice je psaná na naši dobu zvláštně, ale to ji o kouzlo nepřipravilo. Občas se děj vlekl, ale pak se zase rozjel. :) Dobrá kniha.

19.03.2014 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Kniha, která má stále co nabídnout...

03.03.2014 5 z 5

R.U.R. / Bílá nemoc / Matka R.U.R. / Bílá nemoc / Matka Karel Čapek

Matku jsem nečetla, ale R.U.R. a Bílá nemoc byly pro mě úžasné povídky. Měly v sobě jakousi nadčasovost a docela se i hodí k dnešní době. :)

03.03.2014 4 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Knížka se četla celkem dobře. Jen párkrát mi to přišlo nepřehledné, kdo zrovna mluví a tak.

19.02.2014 3 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Tato kniha ve mne zanechala mnoho emocí. Četla se mi dobře, vše bylo pospáno do detailů a nejspíš se k ní jednou vrátím. :)

27.01.2014 5 z 5

Strakonický dudák aneb Hody divých žen / Naši furianti / Maryša Strakonický dudák aneb Hody divých žen / Naši furianti / Maryša Josef Kajetán Tyl

Kniha se mi četla dobře, protože dudák i Maryša jsou psané stylem scénáře a to mě baví číst. :) Furianty jsem nečetla.

11.01.2014 4 z 5

V zámku a v podzámčí V zámku a v podzámčí Božena Němcová

Čtení pro mě takové nijaké. Chvílemi se děj táhnul a chvílemi mi přišlo, že je moc nahuštěný. Ale je to jedna z lepších knih, co máme v povinné četbě. :)

02.12.2013 3 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Už jsem ji četla poněkolikáté a konečně jsem přišla na význam básně Lilie. :D :) Jinak dobrá četba.

26.11.2013 4 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Kniha ještě lepší než film a to jsem si myslela, že to lepší být nemůže. :)

13.11.2013 5 z 5

V moci démonů V moci démonů Michaela Burdová

Musím uznat, že kniha mě dost překvapila, hlavně svou dějovostí. Nevěděla jsem jak co bude pokračovat a hltala stránku za stránkou. :) Dobrá práce. :)

07.10.2013 5 z 5

Stopy pohřešovaných Stopy pohřešovaných Susannah Charleson

Knížka se mi četla dobře, byla hezká, ale občas mi přišla zmatená. Jinak je to hezká ukázka jak pracují záchranářští psi. :)

09.08.2013 4 z 5

Samotáři Samotáři Lex Thomas

Kdyby se dalo dát 4,5 hvězdičky, neváhala bych. :) Končilo to... zajímavě. Určitě si koupím další díl. Kniha se mi četla dobře a často jsem si představovala, co bych dělala jinak, kdybych se ocitla ve stejné situaci. :)

22.07.2013 4 z 5

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Sice jsem ji četla až po tom, co jsem viděla film, ale myslím, že není tak špatná. Dozvěděla jsem se věci, co ve filmu chyběly. Jsem ráda, že jsem si ji přečetla. :)

15.07.2013 4 z 5

Poslední člověk Poslední člověk Doug Naylor

Nevím, co se ostatním nelíbilo na knize, ale mě přišla stejně dobrá jako druhá. :) Hlavně Rimmer byl vynikající.

15.07.2013 5 z 5

Lepší než život Lepší než život Rob Grant

Na tuto knihu se dá napsat jen, že takový konec jsem nečekala :D A myslím, že je lepší než první díl.

05.07.2013 5 z 5

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Kniha na mě působila stejným dojmem, jako první díl. ;) Na 5 hvězdiček to sice nebylo, ale na 4 určitě. :) Sice tam Edward moc nebyl, ale zase bylo více místa pro Jacoba.

01.07.2013 4 z 5

Jak jsem vyhrál válku Jak jsem vyhrál válku Patrick Ryan

Sice jsem u prvních stránek přemýšlela, zda číst dál, ale vyplatilo se. Tato kniha je nadčasová a u nejedné stránky jsem se smála. :D

28.06.2013 5 z 5

Nekonečno vítá ohleduplné řidiče Nekonečno vítá ohleduplné řidiče Rob Grant

Kniha se četla dobře a rychle. Jen co mi trochu vadilo, byla sprostá slova skoro v každé větě. Ale to byla jen malá vada na kráse, protože jinak kniha hezky poukazovala na seriál. :)

15.04.2013 4 z 5

Vlčí krev Vlčí krev Michaela Burdová

Proč to muselo skončit takhle? :D A teď vážně, je to dobrá kniha, skvělá zápletka a je vidět, proč se píše doporučený věk od 15 let. Protože když to porovnám s KM a PJ (porovnávám styl psaní, ne obsah), tak Syn pekel je temnější než předchozí série. Proto ji nedoporučuji mladším (14 a méně). :) Pokud vám je 14 a méně, ale máte rádi boje, krev a tyto věci, tak si ji také přečtěte. :D

23.03.2013 5 z 5

Traviči ze země Caux 1: Dutý drahokam Traviči ze země Caux 1: Dutý drahokam Susannah Appelbaum

Než jsem se dostala za prvních asi pět stránek, říkala jsem si, že to na víc než čtyři hvězdičky nebude. Ale překvapila mě zápletka a také jak rychle se příběh rozběhl. Nejvíce se mi v knize líbilo, že skoro celou dobu jsem nevěděla, kdo je s kým a kdo proti komu. Těším se na druhý díl. :)

13.03.2013 5 z 5