Byxy123 Byxy123 komentáře u knih

Když se zvířata kamarádí Když se zvířata kamarádí Jeffrey Moussaieff Masson

Divím se, že kniha má tak malé hodnocení.
Dobře, když jsem byla menší, tak jsem ji po prvních přečtených stránkách odložila, že si ji dočtu později. Přečetla jsem ji až před dvěma roky a musím říct, že se to čekání vyplatilo. Něco bych jako malá nepochopila, ale v pozdějším věku jsem ji pochopila. Autorův přístup ke všemu živému ve mě vyvolává štěstí. Ať si říká kdo chce, co chce. :)

Dinosauři Dinosauři Jinny Johnson

Dinosauři jsou v této knize dobře znázorněni, popsáni a je dobře znázorněno prostředí, ve kterém žili. :)

Dinosaurus Dinosaurus Pavel Šrut

Kniha je přesně podle filmu, takže skvělá. :) Nemám co jiného bych dodala. :)

20.02.2013 5 z 5

Dobrodružství za polárním kruhem Dobrodružství za polárním kruhem Martin Donátek

Když jsem tuto knihu jako malá dostala, ještě teď si pamatuji jaké bylo mé překvapení, že se v této knize objevilo moje jméno. :D Myslím, že to je dobrý nápad, zadat do knihy pravá jména. Příběh byl také poutavý, když jsem ho ve svých sedmi letech louskala. :D A ještě teď mi to přijde neskutečné :)

20.02.2013 5 z 5

Arthur Spiderwick: Klíč k určování kouzelných tvorů ve světě kolem nás Arthur Spiderwick: Klíč k určování kouzelných tvorů ve světě kolem nás Tony DiTerlizzi

Krásná kniha s nádhernými ilustracemi. Nic víc k této knize nejde říct. :) Je to prostě takový doplněk k filmu a knihám. :)

20.02.2013 5 z 5

Tajemství, záhady, rekordy v přírodě Tajemství, záhady, rekordy v přírodě kolektiv autorů

Tato kniha se velmi hodí na přírodopis, pokud chcete říct k referátu nějakou perličku. :) Dají se zde najít, informace o docela mnoho druzích, ať to jsou plavci, savci, ptáci, hmyz... :) Kniha má i hezké ilustrace, takže nevím co bych jí mohla vytknout. :)

Příběhy zaječí rodinky Příběhy zaječí rodinky Emanuel M. Mizia

Příběhy jsou hezky sepsané, pro mladé čtenáře ideální. Už se těším, až bratranec bude umět číst, abych mu mohla předat tuto knihu. Jednou jsem mu ji četla a byl úplně nadšený. :)

Praštěné pohádky Praštěné pohádky Ludvík Aškenazy

Je dobře, že jsem tuto knihu otevřela až před rokem. Kdybych ji otevřela dřív, nejspíš bych ji po přečtení dvou stránek odložila. Takhle jsem ji aspoň po částech pochopila a docela se i pobavila. Jak je psáno níže, zatím jsem na podobný styl psaní a humoru nenarazila. Z jedné strany je to škoda. :)

Já Baryk Já Baryk František Nepil

Já Baryk byla naše povinná četba na základní škole, kde jsme ji museli číst nahlas. To mě nebavilo, protože jsem byla většinou dál a pak jsem se ztrácela. Nedávno jsem však tuto knihu vytáhla, že si ji přečtu v kuse. Povedlo se a mě se velmi líbilo rozložení do měsíců. Také jsou dobré v knize ilustrace. :)

Dějiny českých zemí Dějiny českých zemí Petr Čornej

Tato kniha mi přijde jako jedna z nejlepších díky zpracování. Vše je řečeno, tak jak má, zbytečně nazachází do detailů. Vždy když jsem dělala něco na dějepis, hmátla jsem po této knize. V 90% tam bylo to, co jsem potřebovala. :)

Dědeček Večerníček Dědeček Večerníček Jozef Pavlovič

Tuto knížku jsem ráda četla jako malá a když se chci odreagovat, tak po ní sáhnu. Mému bratranci a sestřenici se také moc líbí, takže myslím, že Dědeček bude v poličkách ještě další generace. :)

Cirkus Maximus Cirkus Maximus Damian Dibben

Chvilku jsem přemýšlela, že knize dám čtyři hvězdy, protože mi Jake jako hlavní postava, která má vše zachránit, připadal jako někdo, kdo přitahuje problémy a průšvihy. Vůbec se mi to nelíbilo, ale velmi to patří k ději, protože by se jinak nemohl nikam pohnout. Takže zasloužených pět hvězd. :)

19.02.2013 5 z 5

Dvojí spravedlnost Dvojí spravedlnost Patricia Briggs

Jak skončilo Loviště, tak tato kniha na jeho konec navázala dobrým příběhem i dějovostí. Byla dynamická, měla rychlý spád a velmi se mi líbila zápletka. Proto jsem této knize dala pět hvězd. :)

17.02.2013 5 z 5

Sbohem, armádo! Sbohem, armádo! Ernest Hemingway

Knihu jsem nedočetla. Je napsána dobře, ale nezaujala mě svým obsahem. Někomu vyhovuje tento styl, ale mě zrovna ne.

12.02.2013 3 z 5

Tato kniha a Fénixův řád se mi nejvíce líbily z celé ságy. Každá byla dobrá, ale tyhle dvě mají něco do sebe. :)

31.01.2013 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Tato kniha a Princ dvojí krve se mi nejvíce líbily z celé ságy. Každá byla dobrá, ale tyhle dvě mají něco do sebe. :)

31.01.2013 5 z 5

Vlk Vlk Shaun Ellis

Musím uznat, že tato kniha je vážně povedená. Provede Vás světem vlků, jejich životem a ještě je doplněná nádhernými fotografiemi. Doporučuji si aspoň prohlédnout. Vážně to za to stojí. :)

22.01.2013 5 z 5

Odina kletba Odina kletba Maite Carranza

Epické vyvrcholení, vážně jsem to nečekala. Doporučuju přečíst :) Osobně jsem ji četla jedním dechem od začátku do konce. :)

10.01.2013 5 z 5