Byxy123

Kůň na balkóněKůň na balkóněJane Ayres

Mám ráda knihy z Pony Clubu, teď už se jmenuje jinak. Ale tahle mě vůbec neoslovila.
Děj mi přišel příliš rychlý a uspěchaný a v podstatě jsem se nic nedozvěděla. Přečetla jsem knihu spíš že setrvačnosti než, že bych se těšila jak to asi může skončit.
Vím, že se každému líbí něco jiného, u mě bohužel nezabodovala.

Mrtvé městoMrtvé městoErin Hunter

Jak bych jenom začala. :D
Tak, přiklonil bych se zde k obecnému názoru, že bych knihu dala číst dětem tak od 11 nebo 12 let, od 9 určitě ne. Řekla bych, že by se u některých pasáží mohly bát nebo je nepochopily.

Ted však k ději.
Tahle verze budoucnosti je jednou z dalších apokalyps. Akorát rozdíl je, že hlavní hrdinové mají kožich, 4 tlapky a svůj pohled na lidské věci. Velmi, velmi toto oceňuji a líbí se mi to. Občas mi však vadil překlad, kdy jména neseděla k tomu, co se zrovna dělo. Je to takové trochu smutné, že si musíte sami domýšlet, kde kdy kdo kam šel. Ne vždy, ale párkrát se to tam objevilo.
Celkove mě však kniha zaujala a těším se na další díl. :))

Alík a tři šlechticiAlík a tři šlechticiVlastislav Křivohlavý

Krásná pohádka o napravení tří rozmazlených psíků a síle přátelství. Mám moc ráda tuto knížku, vracím se s ní do dětských let. :))

18.11.2020

SelekceSelekceKiera Cass

Dlouho jsem ji odkládala, ale neměla jsem to dělat. Jedná se o velmi čtivou knížku, dobře napsanou. Ke konci se mi tedy zdála trochu uspěchaně zakončená, nejspíš aby se mohla v druhém díle vyvíjet cesta pletichaření a politikaření. Maličko jsem "tloukla hlavou do zdi" v případech, kdy se America rozhodla udělat hloupou věc, která se dala očividně udělat jinak. Jenže k takovým knížkám to patří, takže to byl jen můj problém, že bych to měla už ráda hotový. :D Jenže bez těchto rozhodnutí by nebylo pět dílů. :D

12.08.2020

Láska z deníkuLáska z deníkuSarah Jio

Sice nejsem příznivcem románů, ale tento mě vážně pohltil. Sice v půlce mě to trochu přestalo bavit, ale pak se to zase rozjelo a jelo to až do konce knihy. Líbilo se mi, jak se překrývala současnost s minulostí. :) Doporučuji. :)

13.07.2020

Zase zoufalé ženy dělají zoufalé věciZase zoufalé ženy dělají zoufalé věciHalina Pawlowská

Čekala jsem, že kniha bude stejně dobrá jako povídky, které paní Pawlowská vyprávěla a četla na své show. Nejspíš jsem vybrala špatnou knihu. Sice některé pasáže byly vtipné, ale bohužel taková nebyla celá kniha. No, snad příště budu mít šťastnější volbu. :)

17.04.2020

Hrobka nemrtvýchHrobka nemrtvýchRick Riordan

Úplně nejvíc boží. Tady není co vytknout, prostě další skvělý počin. Moc se mi líbí, jak se Apollón vyvinul od první knížky. Jak si uvědomuje své chyby a prostě všechno.
Moje emoce se točily a střídaly kolem smutku, radosti, smíchu, slz, vyděšení a zase smíchu. Trefné poznámky, no prostě nemám jiných slov, než samou chválu.

03.04.2020

Tajemství v pískuTajemství v pískuSharon Siamon

Druhý díl se mi líbil o něco více, než díl první. Možná to bylo i zvolením jiného písma, takže se informací vešlo na stránku více. Samotný děj byl stejně napínavý, když to beru z pohledu mladších dětí, pro které je knížka určena. :) Ale své si v ní najdou i dospělí, kterým nevadí se vrátit do dětských let. :D

25.03.2020

Útěk k oceánuÚtěk k oceánuSharon Siamon

Jsem z knížky trochu v rozpacích. Příběh jako takový byl dobrý, ale občas jsem měla pasáže, do kterých jsem se musela nutit. Co mě však lehce rozčilovalo, tak byly chyby, kterých bylo bohužel dost. Vynechaná slova kazí trochu dojem. :D
Začala jsem číst už druhý díl a ten je od první stránky v mnoha ohledech lepší, proto jsem zde udělila jen 3 hvězdičky, i když jsem váhala jestli nedám 4. Ale v druhém díle je lepší popis míst, postav i toho, co se děje, proto jsem se rozhodla, že prvnímu dílu dám jen 3.

19.03.2020

Legenda o koni z ostrova MorvonaLegenda o koni z ostrova MorvonaJenny Hughes

Knížka se mi líbila, je opravdu pro mladší čtenáře, kteří mají rádi koně. Příběh byl napínavý až do konce, vůbec jsem netušila, že špatné věci dělala osoba, kterou nakonec usvědčili. :))

11.03.2020

Přízraky z Grinshillského lesaPřízraky z Grinshillského lesaEleanor Jones

Pěkně čtivá knížka, krásný příběh. :) Jen pro někoho citlivějšího se může zdát trochu strašidelný, ale není to tak strašné. :D

07.02.2020

OpuštěnáOpuštěnáAngela Dorsey

Tato kniha mě velmi bavila, jak zápletkou, tak rychlostí příběhu. Zbytečně se netáhl, akorát bych měla malinkou výtku. :D Když si Laura údajně vyvrtla kotník a o pár stránek dál se radostí točila dokola, tak mi to moc smysl nedávalo, ale možná jsem jen hnidopich. :D Ale všechno ostatní bylo pěkné a asi jednu větu před tím, než přišla na to, kdo ji sleduje, mi to došlo taky. :) :D

15.01.2020

Večerní přítelVečerní přítelEmma Raven

Bohužel musím dát špatnou známku, protože mě moc neoslovil děj. Většinou podobné knížky mám rychle přečtené, ale do téhle jsem se musela nutit. Přišla mi až překombinovaně napsaná.

06.01.2020

Nový životNový životMartina Eberhard

Žádné náročné čtení, ale myslím, že dětem by se mohlo líbit. Zkrátka odpočinková knížka. :)

19.12.2019

Jak se Míša ztratil a zase našelJak se Míša ztratil a zase našelAlois Joneš

Krásné čtení, doporučuji všem dětem. I když třeba budou lehce ztraceni u popisu telefonování, kdy ještě byla zapotřebí ústředna s přepojováním hovorů, ale myslím že to vůbec nevadí. Alespoň se seznámí s dřívějším způsobem života. :)

19.12.2019

Temný oheňTemný oheňAngela Dorsey

Miluju edici Anděl koní. Autorka má krásný styl psaní a vždy se mi líbí, jak bojuje dobro proti zlu. Velmi doporučuju. :)

Záhada na farmě U Černého koněZáhada na farmě U Černého koněJenny Hughes

Knížečka, kterou mám přečtenou za jedno odpoledne. Můžu ji jedině doporučit, už od dětství ji mám ráda a myslím, že by se mohla líbit každému milovníkovi koní. :)

KaziměstiKaziměstiMartin Bečan

Nevím, co bych měla napsat jiného, protože podle mě tu již vše zaznělo. Kniha mě nadchla od půlky, ke konci jsem ji už hltala jedním dechem. Akorát mi občas přišlo, že byl příběh na jednom místě a najednou jsme byli úplně někde jinde, v jiné časové době. Ale i přes mouchy se jedná o knížku, ke které se jednou vrátím. :)

Uzdravený poníkUzdravený poníkSarah Hawkins

Krásně napsaná knížka pro děti. Nechybí šťastný konec a poutavý příběh. :)

13.07.2019

Bajky barda BeedlehoBajky barda BeedlehoJ. K. Rowling (pseudonym)

Pěkné rozšíření světa Harryho Pottera. Ne všechny bajky se staly mými oblíbenými, ale nemám ani nic proti nim. Líbí se mi poznámky Albuse Brumbála, které příběhy zpestřují a přidávají jim nový rozměr. :)

05.05.2019

Ledová jako sníhLedová jako sníhDanielle Paige

Dlouho, dlouho jsem váhala, jestli dát 3 neb 4 hvězdičky. Ale začnu od začátku. Jen upozorňuji, že se objevuje pár spoilerů.
První část knížky, která se odehrává v ústavu? Naprostá pecka, líbilo se mi jak prostředí, tak postupné seznamování s ostatními pacienty. A samozřejmě otázka co se vlastně stalo mezi Snow a Baleem.
Jenže, jak se Snow dostala do Algidu, přišlo mi, že příběh začal postrádat prvotní spád. Vedlejší postavy nedostaly tolik prostoru, jaký by si podle mého zasloužily. Nevím, jestli mi víc k srdci přirostl Kai nebo Jagger, kterého jsem 3/4 knihy nemohla skoro vystát, ale na konci si moji oblibu získal. A trochu mě rozčilovala i Snow svojí touhou najít a vysvobodit Balea (snad jsem vyskloňovala správně). Na jednu stranu je to samozřejmě krásné a šlechetné, ale na tu druhou to nemusela připomínat každou druhou stránku.
Ale abych nebyla jen negativní, nápad skvělý, příběh trochu pokulhával za nápadem, ale měl i skvělé pasáže, které jsem přečetla jedním dechem. A Temperly? Krásně to zamotala, stejně jako matka Snow. Je škoda, že autorka ještě druhý díl nenapsala (tedy nenašla jsem o něm zmínku). Má však na kontě knihy z Algidu z doby, než se Snow vůbec narodila. Jestli se jich někdy dočkáme v češtině, kdo ví, ale jsem pro, aby se autorka rozhodla pokračovat. Ráda bych se dozvěděla, jak to s hrdiny vlastně dopadlo.

02.05.2019

Luisa a LotkaLuisa a LotkaErich Kästner

K této knize se každý rok velmi ráda vracím. Poprvé jsem ji četla ve škole, v rámci třídního čtení a od té doby je jedna z mých nejoblíbenějších. Jedná se o pohodové čtení, u kterého nemusíte až tak moc myslet (jedině, když si ujasňujete kdo je kdo a kde). :D
Určitě doporučuji dětem, ale samozřejmě i dospělým. Myslím, že je v ní spoustu dobrých postřehů, které se dají použít v jakékoliv době. :)

09.04.2019

Dívka z inkoustu a hvězdDívka z inkoustu a hvězdKiran Millwood Hargrave

Musím pochválit nápad autorky, protože ten byl skvělý. Bohužel mi přišlo, že konec přišel dřív, než měl, že oproti zbytku knihy byl málo rozepsaný a trochu uspěchaný. Co mě bilo do očí byla volba jmen. Bylo to jako průřez různými státy, kde Máša ve mě evokuje něco typicky ruského a naopak Lupe něco trochu mýtického. Stejně na tom byly kontinenty. Vím, že vymýšlet nová a nová jména je těžké, ale je dobré se držet buď vše vymyšleno nebo vše přebráno. Také mi přišlo, že občas nebylo něco pořádně dovysvětleno a musela jsem si to domyslet. Ale kdybych knihu četla v mladším věku, tak se možná nad tím tak nepozastavuji. :)
Nelituji, že jsem ji četla, jen nevím, jestli se k ní ještě někdy dostanu.

05.03.2019

Město z popelaMěsto z popelaC. Clare (pseudonym)

U tohoto dílu mě stále něco rozptylovalo. Tedy hlavně dějově. Na začátku jsem přemýšlela, kdy se vlastně odehrály souboje v prvním díle. Pak jsem u všemožných démonů a podsvěťanů zase přemýšlela, co o nich vím, kam je zařadit, co jim vadí a tak. Příběh sám o sobě je dobrý, ale na mě tam bylo moc věcí, které jsem si musela pamatovat nebo dohledávat. Nakonec jsem však knížku dočetla a došlo mi, že jsem ji asi moc řešila. Ona je napsána spíš stylem "užívej si příběh a neřeš moc detaily". A pak to šlo samo. :D Líbilo se mi, že bylo více scén napsaných z pohledů různých osob. Určitě si další díl s chutí přečtu. :)

11.01.2019

Město z kostíMěsto z kostíC. Clare (pseudonym)

Měla jsem tendenci srovnávat s filmem, ale i tady platí, že mi kniha sedla více než film. Škoda, že bylo málo pasáží, které by se zaměřily i na někoho jiného, než na Clary. Snad se to zlepší v dalších dílech, na které se těším, protože mám spoustu otázek, které bych potřebovala zodpovědět. :D

20.11.2018

Zkáza a nadějeZkáza a nadějeLeigh Bardugo

Po dočtení se ve mně míchaly dva pocity. Radost z toho, že to dopadlo, jak jsem si přála a také z toho, že to byla dobrá série. Ale ten druhý pocit byla jakási rozladěnost z toho, jestli jsem se na konci dozvěděla vše, co jsem měla zahaleno tajemstvím. První, co bych vytkla, byly chyby. Na překlepy se už nedívám, či jestli chybí nebo přebývá slůvko. Jo, stávat by se to nemělo, ale co se dá dělat. Horší bylo, že se párkrát objevilo jiné jméno, než které být mělo, takže to dojem trochu kazilo, když jsem se musela vracet a přemýšlet, kdo že to teda mluví. A to s těmi tajemstvími, buď jsem nedávala pozor a budu si celou sérii muset přečíst ještě jednou, ale to mi vůbec nevadí nebo to nebylo nikde řečeno. Nechci tu ale vypisovat, co se mi zdálo nevysvětleno, protože bych mohla omylem něco vyzradit.
Z celkového hlediska byla Griša pěknou sérií, kterou bych rozhodně doporučila. Čtivá, rychle ubíhala a už se těším, až se znovu potkám s Malem, Alinou a dalšími postavami. A ani mi nevadilo, že Temnyjův příběh byl jaksi v pozadí. Ono, když už předešlé dvě knihy byly napsány z pohledu Aliny, tak by mohlo působit zmatek, že se dostáváme i k vyprávění z pohledu jiné postavy. I když na druhou stranu by to mohlo být určitě zajímavé.

16.10.2018

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné dětiSirotčinec slečny Peregrinové pro podivné dětiRansom Riggs

Nedoporučuji ji čít po nocích, pokud jste strašpytel. Ale jinak ji velmi doporučuji. Děj se nijak netáhl, měl hlavu i patu. Těším se na další díly. :)

08.08.2018

Zachraňte Rafea!Zachraňte Rafea!James Patterson

Tento díl mě zaujal úplně. Rychlý, svižný příběh, také vtipný, prostě tento doporučuji ze všech nejvíc. :D

27.06.2018

Dostaňte mě odsudDostaňte mě odsudJames Patterson

Tento díl se mi nezdál tak vtipný, jak předchozí, ale i tak byl čtivý. Doporučuji těm, kteří se chtějí zasmát. A nemyslím jen mladší čtenáře, podle mě se u toho pobaví i dospělí. :D

21.06.2018

Můj nejhorší školní rokMůj nejhorší školní rokJames Patterson

Je to už dlouho, co jsem ji četla, ale vím, že mě naprosto bavila. :D

21.06.2018