Byxy123 Byxy123 komentáře u knih

Zkouška Zkouška Joelle Charbonneau

Dlouho jsem uvažovala, jestli mám dát 3 nebo 4 hvězdičky. Příběh jako takový mi přijde dobrý. Byla tam akce, zvraty. Některé pasáže jsem četla jedním dechem, některé jsem musela trochu přelouskávat. Ale pořád to bylo dobré. Těším se na další díly, jestli tam najdu odpovědi na své otázky, které mě při čtení napadaly.
Ale, co mě velmi rušilo byly chyby. Nevím, jestli je to nová móda, že chybí písmenko či celé slovo. Chápu, že je to těžké uhlídat a když se najde taková chyba jedna nebo dvě v celé knížce, tak se to dá. Jenže, když jich je více, tak to trochu kazí dojem. Možná to vadí jen mě. :D
Ale i tak se těším na další díly.

24.10.2017 4 z 5

Vražedná léčba Vražedná léčba James Dashner

Tento díl mě bavil a když jsem se začetla, tak rychle ubíhal. Ale měla jsem u ní trochu problém se začíst. A mám pocit, jakoby si autor nechal trochu otevřenější konec, aby se mohl třeba někdy vrátit s pokračováním.
A teď to bude trochu spoiler, ale proč ten, kterého jsem si nejvíce oblíbila? :( :D

07.10.2017 4 z 5

Nevadilo mi, že je napsaná jako divadelní hra. Alespoň svižně utíkala. I nápad s pokračujícím příběhem mě nadchl, jen mi tam chybělo trochu víc akce. To, že největšího záporaka přemůžou pomalu ve dvou větách, se mi tak nějak úplně nelíbilo. Ale když se to bere jako takové volné pokračování, dá se v tom najít i to dobré. :D A jako divadelní hra, by to mohlo vypadat hodně dobře. :)

17.09.2017 4 z 5

Káťa, Katrin, Katynka Káťa, Katrin, Katynka Alena Santarová

Knížka, ke které se ráda vracím. Je napsaná poutavě a také oddychově. Nemusí se u ní moc přemýšlet. :) A myslím, že i v dnešní době má co nabídnout. :)

17.09.2017

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Úplně, ale úplně něco jiného než film. Na jednu stranu jsem ráda, že jsem nejprve viděla film, protože, kdybych jako první četla knihu, byla bych z filmu trochu zklamaná. Ale teď ke knize. Děj parádní. Byla jsem přímo pohlcena vším, co se dělo a těšila jsem se na další stránky, co si ZLOSIN vymyslí. Dala bych 5 hvězd, ale občasné chybky v uvozovkách nebo přímo ve slovech mi trošilinku kazily prožitek z knihy. :)

31.08.2017 4 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Nejprve jsem viděla film, pak až jsem četla knihu. A musím říci, že neumím určit, co bylo lepší a co horší. Knížka mě chytila a nepustila, musela jsem ji dočíst, i když jsem věděla jak to skončí. :) Už se těším na další díly. :D

01.08.2017 5 z 5

Strážci domova Strážci domova Helena Kholová

Moc krásná kniha s příběhy, které chytí za srdce a ukazují, jak jsou psi v našich životech nepostradatelní. :)

13.07.2017 5 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Když jsem na knihu slyšela velké a dobré recenze a reklamy, tak jsem si řekla, že si ji také přečtu. A nebyla to chyba. Griša mě chytla hned od druhé stránky a potřebovala jsem vědět co se stane dál, dál a dál. Trochu mi připomíná Rudou královnu, ale jen pár body, protože bych řekla, že Griša je napsaná čtivěji. Už se těším na další díl, jestli se to tam trochu nějak vysvětlí, dokončí nebo ještě více zamotá. :)

27.06.2017 5 z 5

Alenka v kraji divů a za zrcadlem Alenka v kraji divů a za zrcadlem Lewis Carroll (p)

Než jsem knihu přečetla, tak jsem nevěděla jak k ní přistupovat. Po přečtení to stále nevím. Čekala jsem od ní asi víc a po přečtení jsem rozpačitá. Některé pasáže byly vtipné, některé až moc zamotané nebo padlé na hlavu. :D Asi se do čtení Alenky znovu pustím až za dlouhou dobu.

27.03.2017 4 z 5

Tajemství oranžové kočky Tajemství oranžové kočky Jošitomo Imae

Knihu jsem četla poprvé a opravdu byla velice zamotaná. Příběh se mi zalíbil a tak mě nutil číst dál, abych zjistila, co se tedy opravdu stalo. Jediné, co se mi moc nelíbilo byla absence uvozovek, takže občas bylo zmatené co byla přímá řeč a co už byla věta. Ale jinak paráda. :)

16.03.2017 4 z 5

Kůň Zázrak a Zelená dáma Kůň Zázrak a Zelená dáma Zuzana Holasová

U této knihy mi chvilku trvalo, než jsem se do ní začetla, ale poté mě možná bavila více, než první díl. Jelikož jsem si ji už moc nepamatovala, tak jsem byla překvapená z různých situací, záměrů a celkového vyřešení. :)

02.03.2017 4 z 5

Kůň jménem Zázrak Kůň jménem Zázrak Zuzana Holasová

Dala jsem si svou soukromou výzvu, že si přečtu všechny knihy, které doma mám. Dostalo se i na tuhle a i v mých letech mě bavila. :) Pro děti je to dobře napsaná kniha, kterou, podle mého názoru, budou hltat.

02.03.2017 4 z 5

Taladin Taladin Pamela Kavanagh

Sice mi to trochu trvalo, ale nakonec jsem knížku přečetla a příběh se mi líbil. Takový trochu tajemný, milý a ničím neurazí. :) Taková odpočinková knížka.

20.02.2017 3 z 5

Dunění kopyt Dunění kopyt Pamela Kavanagh

Příběh dobrý, občas nepředvídatelný, ale někdy se podle mě strašně táhl. Ale knížka neurazí a potěší. :)

19.01.2017 4 z 5

Můj brácha je vypečený sedmilhář Můj brácha je vypečený sedmilhář James Patterson

Nepřišel mi tak dobrý jako první dva díly, ale přečíst se to dalo. :)
Myslím, že mladší čtenáře bude bavit určitě (soudím podle svého bratrance, který má celou sérii přečtenou snad 2x). :D

12.01.2017 3 z 5

Utajené orákulum Utajené orákulum Rick Riordan

Tak trochu mi tam Percy chyběl, i když to je o Apollónovi. Ale autor neztratil a ani nezapomněl nic ze svého stylu psaní. Kniha byla totiž vtipná a pro mě i lehce nepředvídatelná. :D Ale brzo končila, tak snad u nás další díl brzy bude. :)

04.01.2017 4 z 5

Křišťálový meč Křišťálový meč Victoria Aveyard

Zvrat, někomu věříte, zvrat,... Takhle bych popsala tuto knihu. Byla dobrá, hodně dobrá, ale abych pravdu řekla Mare mě začínala někdy už pěkně štvát. :D

20.12.2016 4 z 5

Přehled pedagogiky Přehled pedagogiky Jan Průcha

Tuto knihu jsem četla jen proto, že jsem musela. Nějaké pasáže mě bavily, jiné nudily, že jsem si přála je mít už přečtené. Asi to není špatná kniha, ale hodí se pro více zapálené do pedagogiky.

20.11.2016 3 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Kniha opravdu zajímavá. Budu se sice trochu opakovat, ale první kapitola byla trochu bez ničeho. Ale pak se to rozjede a nekončí to ani na poslední stránce. Jediné, co mi trochu chybělo, že nebylo moc popsáno okolí a různí lidé. Sice, udělala jsem si obrázek o lidech sama, ale ta krajina mi trochu chyběla. Ale příběh to vynahradil. :)

09.11.2016 4 z 5

Minulost se vrací Minulost se vrací Angela Dorsey

Zkrátka miluji sérii Nespoutaná duše a můžu se k ní vracet stále dokola, protože mě ještě neomrzela. :)

20.10.2016 5 z 5