Dějiny českých zemí

Dějiny českých zemí https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86901/bmid_dejiny-ceskych-zemi-8GL-86901.jpg 5 44 11

Historie českých zemí je plná zajímavých zvratů,vzestupů a pádů.Dějiny jsou bohaté na barvité a čtenářsky přitažlivé příběhy,v nichž se střídají spiknutí,slavné činy pozoruhodných osobností,bitvy,dramata,lásky i nenávisti. Neméně důležitou součástí dějin jsou však i proměny civilizace a životního stylu,změny hospodářské,politické a demografické,rostoucí či klesající vzdělanost,celková kulturní úroveň obyvatelstva. Autorům této knihy se podařilo vytvořit celistvý pohled na dějiny českých zemí.Bohatě ilustrovaná encyklopedie přináší komplexní pohled na vývoj naší společnosti od dob lovců mamutů až po pád komunismu koncem 20. století.... celý text

nikolet
nikolet
16.12.2023 5 z 5

Další oblíbená kniha mého dětství. Moc ráda jsem jí listovala.

jan.para
jan.para
10.09.2022 5 z 5

Kniha určená spíše pro mládež. Obsahuje stručný popis našich dějin. Jako start do našich dějin je více než dostačující.

Historikbohouš
Historikbohouš
30.01.2021 5 z 5

Opět další kniha o historii já mám sice modrou ale neva i když je to už 3 roky co jsem ji naposled četl za mně o.k.

Mr.Fox
Mr.Fox
18.12.2018 5 z 5

Velice pěkně zpracovaná velkoformátová publikace. Nezachází zbytečně do detailů. Nabízí požitek po grafické stránce. Občas jsem se ale neorientoval. Tato kniha se nedá jen tak číst. Ta se musí studovat a člověk musí chtít porozumět a pochopit souvislosti. Jako základ (výkladu českých dějin) kvalitní literatura.

BethGibb
BethGibb
04.09.2018 5 z 5

Já jsem nadšená jak po informativní, tak grafické stránce. Naposledy jsem ji plně využila pro opakování nejdůležitějších událostí českých dějin pro zkoušku pro průvodce. V kombinace s vlastivědnými mapami a ještě jedním zevrubnějším materiálem prostě geniální.

kej7my
kej7my
10.05.2017 4 z 5

stručná a přehledná knížka o základech české historie, dle mého ideální materiál pro studenty základních škol.

Bumeso
Bumeso
24.06.2016 5 z 5

Knižka mapuje stručně, přehledně a srozumitelně českou historii

Napůlanděl
Napůlanděl
17.09.2015 5 z 5

Z této knihy jsem psala hodně referátů na dějepis a moc se mi líbilo jak jsou tam dějiny popsané.

alnahu
alnahu
25.05.2015 4 z 5

Četla jsem již dříve ,pro školáky nezbytná kniha,která jim naše dějiny přiblíží.

Mi-šu-le
Mi-šu-le
20.02.2015 4 z 5

Na základní škole jsem z knihy psala většinu dějepisných referátů. Stručná, plná obrázků,

Byxy123
Byxy123
20.02.2013 4 z 5

Tato kniha mi přijde jako jedna z nejlepších díky zpracování. Vše je řečeno, tak jak má, zbytečně nazachází do detailů. Vždy když jsem dělala něco na dějepis, hmátla jsem po této knize. V 90% tam bylo to, co jsem potřebovala. :)