burei burei komentáře u knih

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Zajímavá kniha a velmi poučná. Moc se líbila a mám o čem přemýšlet. Jednu hvězdičku dávám dolů za některé moc rozvleklé a dlouhé pasáže, ale možná to bylo tím, že jsem knihu poslouchala jako mluvené slovo. Jinak doporučuji.

16.09.2022 4 z 5

Někdo z nás Někdo z nás Kristýna Trpková

Dávám jen dvě hvězdičky, příběh ze začátku je velice zdlouhavý, samé náznaky, i když už asi v jedné třetině knihy jsem věděla, jak to bude pokračovat. Mimo samotného závěrečného rozuzlení. Hrozně dlouhé dialogy o ničem, nejdřív jsem myslela, že knihu ani nedočtu, hrozně mě to "rozčilovalo", že se děj tak vleče.

29.03.2024 2 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Zase skvělé čtení, tentokrát z Norska, celý příběh plyne tak nějak pohodově, až ke konci se to opět rozběhne a vyústí v překvapení. Zaznamenala jsem, že autorka má ráda kočky a vůbec zvířata. Všemi příběhy se mihnou.

26.02.2020 5 z 5

Sucho Sucho Jane Harper

Čtivé, zajímavé, i vzhledem k umístění na australský venkov. Rozuzlení překvapivé. Doporučuji k přečtení.

04.07.2020 5 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Opět velice pohodové čtení, psané ze života, opravdu zajímavé. Není to klasická "tvrdá" detektivka, spíš román, příběh, popis lidských osudů....moc se mi líbí.........

16.02.2020 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Pohodová kniha, i když pojednává o vraždě, resp. vraždách. Moc pěkně napsané. Už se těším na další.

05.02.2020 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Bylo jí všude plno, tak jsem si koupila audioknihu. Ze začátku dobrý, bavil mě popis všedního života mužů středního věku a jejich rodin. Ale pak jsem byla zklamaná, knihu jsem ani nedočetla, protože takové blbiny by snad ve skutečnosti nikdo nemohl realizovat. Neskutečně nereálné, přisprostlé a jednoduché.

18.12.2021 1 z 5

Biomanželka Biomanželka Michal Viewegh

Snad ani nebudu komentovat. Sice jsem dočetla, ale je to paskvil.

11.04.2020 odpad!

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Jedním slovem - skvělá! Autorka dokáže vtáhnout do děje i prostředí. Jenom ten konec byl trochu moc rychlý a vlastně jedna záhada se nevyřešila, ale paráda. Moc děkuji, víc takových knih!

22.02.2020 5 z 5

Nejsem živá Nejsem živá Anne Frasier (p)

Úžasná kniha, přečteno jednim dechem.

18.08.2020 5 z 5

Žena mého života Žena mého života Tim Weaver

Ze začátku mě kniha chytla, četla jsem jedním dechem. Ke konci už to bylo ale trochu zdlouhavé, jinak ale určitě ještě přečtu další díly. Bohužel jsem natrefila až na devátý díl série o Davidu Rakerovi, ale snad to nebude vadit.

21.07.2020 4 z 5

Pavoučí síť Pavoučí síť František Niedl

Pohodové čtení - Milán, Itálie, barvitý příběh ......mihne se tam i Hynek Tas z Boru.

18.03.2020 4 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Taková oddechovka...

07.04.2021 4 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Kniha mě zaujala, docela dobře se četla, děj měl spád, jen jsem se trochu ztrácela v postavách, závěr překvapivý, jak jinak u detektivky. Přečtu si i další díl...

15.02.2021 4 z 5

Nejsem živá Nejsem živá Anne Frasier (p)

Úžasná kniha, přečetla jsem jedním dechem. Bohužel jsem nejdříve přečetla knihu Nejsem z ledu, než jsem zjistila, že se jedná o třetí díl série o detektivu Jude. Ale nevadí, asi si po druhém dílu přečtu znovu tu poslední.

08.08.2020 5 z 5

Co jsi to za matku? Co jsi to za matku? Paula Daly

Pěkné, čtivé, opět nečekané rozuzlení. I když ke konci už jsem to tak nějak tušila.

24.07.2020 4 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Za mně nejslabší díl. Docela jsem se prokousávala ke konci, ale možná to je ovlivněno, tím, že už čtu pátou knihu od této autorky v řadě. Už se tam hodně věcí opakuje. Takže teď si dám trochu přestávku, ale stejně stojí za přečtení.

06.03.2020 4 z 5

Rozporuplné pocity, V první části moc zajímavé čtení, připomínky událostí, na které už člověk v běhu času pomalu zapomněl, popisy dění v jedné rodině a z různých zemí. Ale druhá část se k uzoufání vlekla, pak už byly události opravdu neskutečné a příliš sebestředné, autor popisuje pouze jednu část pohledu a další související okolnosti se vůbec nevyskytují. Sice jsem dočetla, ale dalo mi to moc sebezapření stále se ke knize vracet, konec takový nemastný neslaný. Samozřejmě si nepřeju, aby to takto dopadlo ve skutečnosti. Znovu už bych nečetla.

04.02.2020 3 z 5

Pohled šelmy Pohled šelmy František Niedl

Trochu mi to připomínalo knihy o kapitánu Exnerovi, záhadný, bohatý, dokonalý Dabert. Jako první díl dobrý, ty další doufám budou lepší.

05.01.2020 2 z 5

Hospoda Jamajka Hospoda Jamajka Daphne du Maurier

Na dnešní dobu trochu zdlouhavé a ponuré čtení. Konec jsem tak nějak vytušila dopředu. Přečteno, ale už bych se k této knize nevrátila.

29.08.2020 2 z 5