burei burei komentáře u knih

Někdo z nás Někdo z nás Kristýna Trpková

Dávám jen dvě hvězdičky, příběh ze začátku je velice zdlouhavý, samé náznaky, i když už asi v jedné třetině knihy jsem věděla, jak to bude pokračovat. Mimo samotného závěrečného rozuzlení. Hrozně dlouhé dialogy o ničem, nejdřív jsem myslela, že knihu ani nedočtu, hrozně mě to "rozčilovalo", že se děj tak vleče.

29.03.2024 2 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Zajímavá kniha a velmi poučná. Moc se líbila a mám o čem přemýšlet. Jednu hvězdičku dávám dolů za některé moc rozvleklé a dlouhé pasáže, ale možná to bylo tím, že jsem knihu poslouchala jako mluvené slovo. Jinak doporučuji.

16.09.2022 4 z 5

Sestry Makiokovy Sestry Makiokovy Džuničiró Tanizaki

Pohodová kniha, vypovídající o životě rodiny v Japonsku. Čtu již po několikáte.

16.09.2022 5 z 5

Vzdálené vrcholky hor 1 Vzdálené vrcholky hor 1 Mary Margaret Kaye

Měla jsem tyto knihy doma dlouho, ale teprve teď jsem se odhodlala je přečíst. Rozporuplné pocity. První díl ještě v pohodě, zajímal mě popis postav, prostředí, historie, tady to mělo spád. Ale druhý díl byl už moc o politice, postavy se mi místy pletly a ke konci jsem některé pasáže přeskakovala. Dočetla jsem s velkým úsilím, kniha mě poučila, ale už se k ní asi nevrátím.

21.06.2022 3 z 5

Pod africkým sluncem Pod africkým sluncem Barbara Wood

Strhující příběh, mapuje několik generací. Zpočátku jsem ji hltala, poté přišlo poměrně dost pasáží o politice, kolonizaci. Ke konci jsem se trochu ztrácela v postavách, ale dočetla jsem až do plytkého konce.

15.05.2022 4 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Opravdu temná knížka. Jak postava hrdinky, prostředí, všechny postavy, v této knize snad není nic pozitivního. Dočetla jsem jedině proto, že jsem byla zvědavá, jak to dopadne. Ovšem i konec nic moc, odbylo se to prakticky jednou větou. Za mně nic moc.

05.02.2022 2 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Bylo jí všude plno, tak jsem si koupila audioknihu. Ze začátku dobrý, bavil mě popis všedního života mužů středního věku a jejich rodin. Ale pak jsem byla zklamaná, knihu jsem ani nedočetla, protože takové blbiny by snad ve skutečnosti nikdo nemohl realizovat. Neskutečně nereálné, přisprostlé a jednoduché.

18.12.2021 1 z 5

Solvejžin slib Solvejžin slib Corina Bomann

Na třetí díl jsem byla zvědavá, četla jsem dál a dál najednou, ale je pravda, že místy už byl děj velice rozvláčný a zbytečně popisované detaily mě chvílemi nudily. Ale závěr měl spád, pěkné čtení, i když nevím, jestli se ještě jednou k těmto knihám vrátím.

03.11.2021 4 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Taková oddechovka...

07.04.2021 4 z 5

Ukradené životy Ukradené životy Patricia Gibney

První díl se mi líbil víc, tady už se věci opakovaly, a hlavně mi připadalo nereálné, jak byla do děje vtažena celá rodina inspektorky Lottie, třetí díl už asi nebudu číst, myslím, že by mě to nudilo.

06.03.2021 3 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Kniha mě zaujala, docela dobře se četla, děj měl spád, jen jsem se trochu ztrácela v postavách, závěr překvapivý, jak jinak u detektivky. Přečtu si i další díl...

15.02.2021 4 z 5

Hospoda Jamajka Hospoda Jamajka Daphne du Maurier

Na dnešní dobu trochu zdlouhavé a ponuré čtení. Konec jsem tak nějak vytušila dopředu. Přečteno, ale už bych se k této knize nevrátila.

29.08.2020 2 z 5

Nejsem živá Nejsem živá Anne Frasier (p)

Úžasná kniha, přečteno jednim dechem.

18.08.2020 5 z 5

Nejsem živá Nejsem živá Anne Frasier (p)

Úžasná kniha, přečetla jsem jedním dechem. Bohužel jsem nejdříve přečetla knihu Nejsem z ledu, než jsem zjistila, že se jedná o třetí díl série o detektivu Jude. Ale nevadí, asi si po druhém dílu přečtu znovu tu poslední.

08.08.2020 5 z 5

Co jsi to za matku? Co jsi to za matku? Paula Daly

Pěkné, čtivé, opět nečekané rozuzlení. I když ke konci už jsem to tak nějak tušila.

24.07.2020 4 z 5

Žena mého života Žena mého života Tim Weaver

Ze začátku mě kniha chytla, četla jsem jedním dechem. Ke konci už to bylo ale trochu zdlouhavé, jinak ale určitě ještě přečtu další díly. Bohužel jsem natrefila až na devátý díl série o Davidu Rakerovi, ale snad to nebude vadit.

21.07.2020 4 z 5

Sucho Sucho Jane Harper

Čtivé, zajímavé, i vzhledem k umístění na australský venkov. Rozuzlení překvapivé. Doporučuji k přečtení.

04.07.2020 5 z 5

Království Království Amanda Stevens

Druhý díl o Amélii, když odmyslím ty duchařské nesmysly, tak dobré napínavé čtení, jdu teď na třetí díl, ale už mi připadá, že se vše opakuje.....uvidíme

02.06.2020 3 z 5

Okřídlená duše Okřídlená duše Amanda Stevens

Sice duchy nemusím, to mně tam trochu vadilo, ale jinak čtivý příběh se zajímavou zápletkou. Jdu na další díl.

27.05.2020 4 z 5

Sestry Springovy Sestry Springovy Anna Todd

Přečteno, ale neslaný, nemastný příběh....

24.05.2020 2 z 5