bublifut bublifut komentáře u knih

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Uf. Mám autorku rád, ale musím říct, že tohle byla pro mě od ní zatím nejslabší kniha. Trvalo mi, než jsem se dostal na konec a jsem rád, že to mám za sebou. Nicméně se těším, že další kousek už bude zase podle mého gusta.

10.10.2022 3 z 5

Třešně v rumu Třešně v rumu Michaela Janečková

Autorčino svižné a velmi vtipné vyprávění stylem humoru podobné velké Halině se četlo samo. Super odpočinková záležitost na prázdniny. Díky moc.

25.07.2022 5 z 5

Tišina Tišina Susanne Skogstad

Dovedu si představit, že popisovaný příběh může být v určitém období života skutečně srdcervoucí. Jinak je to velice zvláštní téma a jsem rád, že jsem si knihu přečetl.

09.06.2022 4 z 5

Slezské písně Slezské písně Petr Bezruč (p)

Není to čtení pro každého a myslím, že je potřeba dozrát, aby člověk mohl pochopit, pokud bude chtít. Pro mladší čtenáře to bude myslím trochu tvrdší oříšek.

23.02.2022 4 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Sranda jako vždycky ...

21.12.2021 5 z 5

Náš Coney Island Náš Coney Island Billy O’Callaghan

Ze začátku jsem se bál, že se v těch popisech různých pocitů a nálad utopím, ale postupně to krystalizovalo, zvykl jsem si na styl psaní a nakonec mě kniha úplně uchvátila a byla to jedna z těch nečekaných, o to však krásnějších čtenářských chvilek.

26.11.2021 5 z 5

Dobrodruzi hlavního proudu Dobrodruzi hlavního proudu Jiří Hájíček

Z osmi knih, který jsem od pana Hájíčka zatím přelouskal, se mi tato líbila asi nejméně, i když i tak byla dost čtivá. Nevím proč, protože téma je fajn, ale prostě mě tam něco chybělo. Mě se zkrátka líbí spíš autorovy knížky s užší vazbou k jižním Čechám.

23.08.2021 4 z 5

Než vystydne káva Než vystydne káva Tošikazu Kawaguči

Začátek byl fajn, postupně to upadalo. Myslím, že z toho téma se dalo "vytěžit" víc.

09.05.2021 3 z 5

Karpatské hry Karpatské hry Miloslav Nevrlý

Inspirativní kniha, která přímo láká k návštěvě možná trochu neprávem opomíjené země. Díky.

27.04.2021 5 z 5

Cop Cop Lætitia Colombani

Málokdy člověk narazí na opravdu krásnou knihu a mě se to povedlo tady u toho titulu. Výjimečně mi sedla. Krásný překlad, výborně se čte. Prostě čtenářský zážitek. Díky.

03.04.2021 5 z 5

Jonathan Livingston Racek Jonathan Livingston Racek Richard David Bach

Za mě je to přeceňovaná kniha. Není špatná, ale četl jsem už spoustu lepších.

07.09.2020 2 z 5

...a poslední kouř ...a poslední kouř Jan Pelc

Sorry, ale tohle byla zatím nejslabší kniha od mého kdysi oblíbeného autora. Zatím to vypadá, že vrchol v podobě díla "...a bude hůř" zůstane nepřekonán. Bohužel.

28.07.2020 2 z 5

Černá smrt v Evropě: Velký mor a konec středověku Černá smrt v Evropě: Velký mor a konec středověku Klaus Bergdolt

Na knihu jsem se hrozně těšil, ale po jejím přečtení mi zůstala v hlavě jakási pachuť, možná z moc velkého očekávání ...

23.02.2020 3 z 5

Jako každá jeho kniha .... Výborná.

13.02.2020 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Skutečně nevím, co si o tom tématu mám myslet. Při čtení jsem se prostě občas bál a nemám problém to uznat. Než jsem knihu dočetl, myslel jsem, že se na Tribeč vydám podívat, ale teď fakt váhám ...

07.08.2019 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Super čtenářský zážitek.

01.08.2019 5 z 5

Černé housle Černé housle Maxence Fermine

Krásný příběh. Moc se mi líbil, přesto že nejsem hudebník.

16.06.2019 5 z 5

Srdce na obrtlíku Srdce na obrtlíku Donal Ryan

Jedna z nejhezčích knih, které jsem v poslední době přečetl. V

16.06.2019 5 z 5

Stalo se prvního září Stalo se prvního září Pavol Rankov

Děj knihy moc hezky ubíhal a nenásilnou formou ukázal život běžných lidí před, během i po válce na Slovensku.

29.05.2019 5 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Moc hezká kniha. Zajímavá pointa. Mám tohoto autora rád a s touto knihou mě opět potěšil.

04.02.2019 5 z 5