Bruklinka Bruklinka komentáře u knih

Bretaňské zlato Bretaňské zlato Jean-Luc Bannalec (p)

Já to mám prostě ráda, tyhle klidné detektivky s civilním sympatickým detektivem a hlavně úžasnou Bretani...

23.04.2016 4 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

Já nevím, jak to Nesbo dělá, ale jsem přesvědčená, že kdyby sepsal telefonní seznam, tak to bude čtivé. Přestože děj nijak slavný nebyl, žádné velké napětí, ani moment překvapení, kdy bych si řekla "wow, super", se nekonal, přesto se mi to moc líbilo. A potěšilo mě, že hlavní hrdina nebyl žádný superman, ale normální, obyčejný člověk. Za mě 4,5.

15.12.2015 5 z 5

Nějaká vzdálená země Nějaká vzdálená země Ruth Boswell

Jedním slovem SKVĚLÉ! O to lepší, že je příběh z části zasazen do mého rodného Liberce. Smutný a skvěle napsaný příběh o jednom z milionů převrácených životních osudů...

21.08.2015 5 z 5

Obuvníkova žena Obuvníkova žena Adriana Trigiani

Na mě trochu moc sladké. Ale příběh zasazený do zajímavého období, psaný lehce. Pěkné čtení na dovolenou, ale obávám se, že knihu brzy zapomenu.

21.08.2015 3 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Nesbo nezklamal. I na tak omezeném prostoru - pouhých 150 stran - dokázal opět vystavět perfektní překvapivý příběh. Bravo. Těším se na dvojku.

10.07.2015 5 z 5

Potopení a zachránení Potopení a zachránení Primo Levi

Skvělé, autorovo nejlepší dílo.

10.07.2015 5 z 5

knížka, která rozesměje i pohladí po duši...

24.02.2015 4 z 5

Děda Děda Jan Novák

Smutně krásné, dojemné.

12.02.2015 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Takhle nudnou detektivku jsem ještě nečetla, dočetla jsem jen silou vůle. Škrtla bych cca 200 stran. Škoda, zápletka byla celkem dobrá, kdyby to nebylo tak zoufale rozvleklé, dala bych víc hvězd.

12.02.2015 2 z 5

Pusinka Pusinka Karel Žilák

Nebylo to tak špatné... Čte se velmi rychle, příběh je celkem zajímavý. Ale je to ta z knih, která brzy zapadne,na kterou brzy zapomenu.

14.11.2014 2 z 5

Nebe, peklo, ráj Nebe, peklo, ráj Zdena Salivarová

Salivarová nikdy nezklame :) Napsat dobrou povídku není vůbec lehké, ale tady je to zvládnuté na jedničku - vtipně, smutně i s nadhledem...

30.09.2014 5 z 5

Má žena a jiné živly Má žena a jiné živly Ivan Kraus

Kraus mě vždycky potěší. Humoristická literatura mě moc nebere (např. nechápu nadšení nad Stoletým staříkem...), ale tenhle humor mi sedí. Banální situace, nadsázka, chytrý humor. Knížka, ke které se určitě budu vracet.

20.09.2014 4 z 5

Skutečně skvělá kniha, díky které můžeme nahlédnout do nejuzavřenější země světa. Šokující a mnohdy nepochopitelné. O obyčejných lidech, kteří se zoufale snaží přežít během hladomoru, o šílené propagandě a vymývání mozků už od školky, o lidech, kteří vybírají zrnka rýže z prachu čest a vaří trávu a kůru stromů, o lékařích, kteří musí sbírat byliny, aby mohli léčit, o lidech, kteří jsou popravováni za to, že se jen snažili přežít...
To se nedá vyprávět, to se musí přečíst.

10.09.2014 5 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Nesbo opět nezklamal, další skvělá kniha plná napětí a zvratů. Vždycky jsem naštvaná, když se zdá, že je vše jasné a zase znova se všechno zamotá, ale právě proto Nesboho knížky miluji. Jen podle mě zbytečně kruté, proto "jenom" čtyři hvězdy.

22.07.2014 4 z 5

Moc jsem od toho nečekala a udělala jsem dobře - přesně taková blbost, jako jsem si myslela :) Neuvěřitelné, nesmyslné zápletky navíc mnohdy zbytečně rozvláčné, bohužel ani moc vtipné to nebylo. Těšila jsem se, až bude konec. Nicméně alespoň dvě hvězdy za lehký styl, díky kterému se minimálně první polovina čte dobře.

22.07.2014 2 z 5

Když běhá žena Když běhá žena Alexandra Heminsley

Knížka mě velmi potěšila. Sama už nějakou dobu běhám a o to víc jsem se bavila - zejména u popisu autorčiných prvních pokusů o vyběhnutí. Skvělá motivační knížka psaná s nadhledem a humorem.

16.06.2014 4 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Smutně krásná kniha o různých podobách lásky. Velmi krásně napsaná, čtivá, skvěle zvládnuté prolínání časových i dějových linií, ani přes velké množství postav se ani na okamžik čtenář neztrácí a vše do sebe skvěle zapadá. Nejvíc mě potěšilo vyústění, kdy se autor nesnížil k tomu, aby román zakončil trapným happyendem.

10.06.2014 5 z 5

Hitlerovi nepřátelé Hitlerovi nepřátelé Torsten Pettersson

Začátek slibný, zdálo se, že držím v ruce velmi dobrou detektivku. Po cca 50 stranách se napětí rozplynulo, zbyla jen nuda a šeď. "Překvapivé rozuzlení", které bylo slibováno na přebalu knihy, se nekonalo, pachatel byl jasný mnohem dříve.
Přesto druhému dílu šanci dám, uvidíme.

02.05.2014 3 z 5

Červenka nese smrt Červenka nese smrt Jo Nesbø

Hladce plynoucí děj, prolínání časových linek velmi dobře zvládnuté. Díky dějové lince během 2. světové války (mé oblíbené téma) dávám plný počet bodů.

14.04.2014 5 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Děj má spád, správně vygradované napětí, jen příliš brzy začnete tušit vraha. Díky velmi dobrému překladu dávám 4*

14.04.2014 4 z 5