bookcase

Šikmý kostelŠikmý kostelKarin Lednická

Výborný román plný emocí, psaný s pokorou a úctou k životům našich předků.
Šikmý kostel by měl mít čestné místo v knihovně každého karvinského patriota, neměl by
uniknout milovníkům historických románů, které čerpají z reálných událostí.
Čtenářům z ostatních koutů republiky se díky knize nabízí možnost poznat minulost našeho
jedinečného kraje a pochopit náturu zdejších svérázných obyvatel.

20.02.2020

Šikmý kostel 2Šikmý kostel 2Karin Lednická

Druhý díl se odehrává v letech 1921 – 1945 a provede nás dalším bouřlivým obdobím už tak těžce zkoušenéno lidu na Karvinsku a Těšínsku. Karin Lednická opět dokazuje, že je výbornou vypravěčkou, její hrdinové jsou vylíčeni velmi plasticky a reálně, troufám si říct, že jsem s nimi srostla a přilnula k nim, jako by se jednalo o blízké lidi. A možná tomu tak je, neboť jejich příběhy jsou příběhy mých předků. Už v první knize jsem si zamilovala osobitý styl vyprávění autorky. Navenek tvrdý a nesmlouvavý, bez zbytečných příkras, přesně takový, jací jsou obyvatelé regionu razovitého. A přitom tak lidský a empatický, ale bez nadržování konkrétním lidem či stranám. Karin Lednická jde při pátrání po historických pramenech až na dřeň, fakta jsou ověřená historiky i přímými pamětníky, což zvyšuje výpovědní hodnotu knihy a posouvá ji, co se kvality týče, velmi vysoko.

22.01.2021

VrányVrányPetra Dvořáková

Hodně, hodně silná jednohubka, kterou dáte za pár hodin, ale pocitu hořkosti a vzteku nad nespravedlností se jen tak rychle nezbavíte.

30.01.2020

Tiché rokyTiché rokyAlena Mornštajnová

Přečteno skoro na jeden zátah, nedalo se odtrhnout. Líbilo se mi, že každá kapitola končila slovním spojením, kterým pak začínala kapitola následující, osvěžující prvek.

19.04.2020

Třpytící se městoTřpytící se městoLenka Bandurová

Tahle autorka asi někomu leží hodně hodně v žaludku. Jasně, nad pár věcmi jsem se taky zamyslela, že mi neseděly, ale jinak to nepovažuju za zmrvené dílo. A že byly hlavní postavy na odstřel? Lepší než unylí a nudní panáci bez života. Já jsem si to celkem užila a ač nejsem primárně zaměřená na fantasy, hned bych si nějaké další dala.

03.08.2020

SoběstačnýSoběstačnýZuzana Dostálová

Perfektní! Autorka se dokonale vžila do puberťáka a podařilo se jí vystihnout jeho přerod z bezstarostného kluka v zodpovědného a soběstačného mladíka.

09.07.2020

Eleanor se má vážně skvěleEleanor se má vážně skvěleGail Honeyman

Úžasná knížka, nejprve nevíte, jestli se hlavní hrdince máte smát nebo nad ní brečet. Smutné, zároveň optimistické
Doporučuju.

19.12.2017

ChirurgChirurgPetra Dvořáková

Za mě výborné. Trefná sonda do života frustrovaného chlapa.

19.09.2019

Pátá oběťPátá oběťJonathan Dylan Barker

Barkere, Barkere, vždyť ty jsi stejné psycho jako Bishop! Copak to se dělá, vyrvat mi knížku přímo uprostřed napínavé četby? :-D.
Naprosto mě to dostalo, snad ještě víc než Čtvrtá opice, napětí se stupňuje, opět jedním slovem velký mazec a nápor na nervy.

30.05.2019

Kyselé třešněKyselé třešněLenka Chalupová

Od Lenky Chalupové jsem už pár knih četla a musím říct, že se mi její tvorba hodně, hodně zamlouvá. Kyselé třešně mě hodně překvapily, určitě by si je neměli nechat utéct fanoušci příběhů v hlavní roli s obyčejnými lidmi prožívajícími neobyčejné životy.

11.11.2020

Slib mlčeníSlib mlčeníLinda Castillo

Nejprve jsem si říkala, co na tom všichni tak mají, Chris Carter to umí líp, ale čím dýl jsem četla, tím víc si mě Kate získávala. Jen bych přivítala ještě víc info ze života Amišů.

07.02.2019

Věci, na které nastal časVěci, na které nastal časPetra Soukupová

Co jsem si přála, to jsem dostala. V obyčejnosti je síla, tahle sonda do života jedné rodiny, která může být moje/tvoje/vaše/naše/sousedova/šéfova, byla hodně trefná. A autorčin styl miluju už od doby, co jsem četla Martu v roce vetřelce.

19.01.2021

Jako hvězdy v temné nociJako hvězdy v temné nociJojo Moyes

Jedna z nejkrásnějších knížek od Jojo. A o knihovnicích! Co víc si přát. :)

11.04.2021

ListopádListopádAlena Mornštajnová

Co by se stalo, kdyby... Nářez, dostalo mě to.

25.04.2021

SlavíkSlavíkKristin Hannah

Velice silný příběh, který jsem na konci obrečela. Dnešní člověk si ani neumí představit, co tehdy obyčejní lidé prožívali.

01.07.2016

Neobvyklý typNeobvyklý typTom Hanks

Za mě ano! Poklidné povídky, které mají punc starosvětskosti, i když se většinou odehrávají v současnosti. Žádný adrenalin, žádná akce, prostě jen pohoda, klídek a klapot psacího stroje. Tu pohodu jsem si užívala a do reality se mi ani nechtělo.

13.09.2018

Jak ti zmizet ze životaJak ti zmizet ze životaKatherine Center

I přes smutné téma je knížka optimisticky laděná, vtipná a ztřeštěná. Smála jsem se u ní, zároveň měla slzy v očích. Je tam vše, ztráta, naděje, love story, rodinné tajemství... Můžu ji jen a jen doporučit.

17.04.2019

Hlas kukačkyHlas kukačkyH. M. Körnerová (pseudonym)

Krásný, smutný příběh o rodině a vztazích mezi jejími členy. Jak dokáže nenávist zničit životy několika lidí... Taky jsem přemýšlela nad některými věcmi, stejně jako Nerevanin pode mnou, ale jinak opět skvělé.

06.06.2019

Velká samotaVelká samotaKristin Hannah

Naprosto úžasná kniha, rostla jsem z rodičů Leni, obdivovala Aljašku a užívala si nádherné popisy divočiny. Vyvolala ve mně hodně emocí, opravdu se autorce povedla.

04.03.2020

Pláž v ChorvatskuPláž v ChorvatskuJulie Caplin

Opět povedený kousek. Romantika ve vtipném kabátku, k tomu hnusná mrcha, zábavné a jiskřivé dialogy, krásné Chorvatsko. Moc dobře se mi to četlo.

11.10.2020

Sběratelka sirotkůSběratelka sirotkůEllen Marie Wiseman

Uff, tak to byla jízda, srdce mi u toho skákalo, emoce velké. Mrazí z toho, jak je to v určitém pohledu podobné dnešní době. Naprostá hrůza, co se dělo sirotkům.

25.08.2021

Bílá VodaBílá VodaKateřina Tučková

Smekám před autorkou, která do románu dala vše, i kus sebe sama. Smekám před řeholnicemi, které se nebály jít za svou pravdou navzdory tomu, že za to byly mnohdy krutě potrestány a doporučuji Bílou Vodu všem čtenářům, kteří hledají kvalitní čtenářský zážitek s přidanou hodnotou.

ŽízeňŽízeňJo Nesbø

Pecka!!! Posledních sto stran jsem doslova ani nedýchala. A naivně jsem si myslela, že jsem na to tentokrát přišla, ale houby. Nesbo mě zase rozsekal. Žízeň uhašena, ale jen tak napůl, už teď chci další holeovku :)

20.04.2017

Hora mezi námiHora mezi námiCharles Martin

Neuvěřitelně silný, dojemný příběh, který ve vás zanechá dojem ještě dlouho po přečtení.

10.10.2017

HoubařkaHoubařkaViktorie Hanišová

Tak tady pracovaly emoce. Totálně mě rozsekala. Hrůza, co si Sisi musela prožít, po fyzické i psychické stránce. Na počátku knihy jsem měla za to, že jí je tak k padesátce, že je semletá životem, ale když vyšlo najevo, že je mladá, že ji zničilo to, co zažila a jak ji to poznamenalo... Cítila jsem vztek bezmoc a hořkost. Fakt výborné. Ještě není konec prvního měsíce nového roku a už mám adepta na favorita.

22.01.2019

Mlčenlivé ženyMlčenlivé ženyKerry Fisher

Tohle se mi libilo, rodinný psychothriller. Konec sice filmový, ale proč ne. I tak tam té psychárny bylo poměrně dost. Líbil se mi pohled na věc ze dvou různých úhlů pohledu, střídavě od obou vypravěček.

25.02.2019

Znám tě ze svých snůZnám tě ze svých snůClélie Avit

Romantická, krásná oddechovka o síle lásky, naděje a urputnosti. Bylo to tak francouzské a šarmantní, křehké jako sněhová pusinka.

07.07.2020

DraculaDraculaBram Stoker

Četla jsem ho teď znovu po xxxx letech v rámci instagramové skupiny #klasikomilove. Nebudu tvrdit, že bych umírala hrůzou, to se mi u knížek skoro nikdy nestává, ale bavila jsem se. Líbila se mi atmosféra, kterou Dracula má, líbil se mi květnatý překlad, i když, mezi námi, než se někdy Van Helsing vymáčkl, tak to trvalo. :-D. Mě narozdíl od mých klasikomilovnických souputníků část s Lucy bavila, tam bych řekla, že atmosféra docela dost gradovala. V každém případě je pro mě Dracula příjemnou nostalgickou připomínkou dnes už klasické literatury.

04.11.2020

DilemaDilemaB. A. Paris (pseudonym)

za mě teda wau. to se autorce povedlo. Ty popisy emocí a pochyb, které oba hrdinové měli, byly výborné a šly na dřeň. hlavou se mi honilo hodně otázek, co bych, jak bych...

16.11.2020

Pérka, drátky, kolečkaPérka, drátky, kolečkaMartina Málková

Moc hezky napsané, má to šťávu, nenudí, dojímá a napíná, prostě autorka umí. To mi ostatně dokázala už v Závitách ulit. Píše poutavě a čtivě, těším se na další knížku.

13.06.2021