Bookaholik Bookaholik komentáře u knih

Misery Misery Stephen King

King je za me bud TOP, nebo absolutne NOT. Tohle je rozhodne TOP . Myslim, ze jsem nikdy nebyla u knizky tak napnuta, jako tady. Naznacit a pak dlouho premyslet, asi tak bych popsala styl psani teto knihy. A taky mi nikdy nebylo u knizky takhle fyzicky zle. Opravdu na zvraceni. Ale nedalo se odtrhnout!

15.01.2023 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Když jsem sahala po Sedmilhářkách, neměla jsem ani ponětí o tom, co mě čeká. A musím říct, že nezklamaly :) Super oddechová knížka, která nepopisuje týrané a osamělé ženy jako ty největší chudinky a u které jsem se neuvěřitelně nasmála. Lezly mi na nervy ty veledůležité matky, které nemají na práci nic lepšího a důležitějšího, než drbat všechny matky okolo, které nejsou podle jejich soudu dost dokonalé, ale zároveň jsem se tomu musela smát a říkat si: "Panebože, to dokonale sedí!" Já jsem z knihy nadšená a jako oddychové čtení bych ji doporučila všemi deseti!!

04.02.2017 5 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Kniha je sice celkem čtivá, ale rozuzlení zápletky mi přišlo podivné. Nějak si neumím představit, že by k tomu, jak je to v knize popsáno, mohlo dojít...

12.08.2023 4 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Je znát, že je to jedna z Nesbových prvních knih, není ani zdaleka tak drastická jako Sněhulák nebo Žízeň. Místy jsem se trochu ztrácela a když jsem chvíli nedržela pozornost, musela jsem se v textu vracet, na druhou stranu je kniha stejně skvěle čitelná a odsýpající jako všechny ostatní. Za mě jasný palec nahoru a vřele doporučuji.

17.04.2023 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Příjemná a za mě dost vtipná oddechovka třeba na dovolenou. Už se těším, až se podívám na film!

11.09.2021 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Opět jedna z knih, na které budete, myslím, dlouho vzpomínat :)

19.05.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Nádherná, jemná kniha přečtená jedním dechem. Na slečnu Haničku budu ještě dlouho myslet, protože věřím, že není jen smyšlenou postavou, ale že takových duší zde bylo po válce mnoho...

05.05.2019 5 z 5

Bílá Masajka Bílá Masajka Corinne Hofmann

Obdivuji autorcinu odvahu, nicmene nedokazi pochopit, ze zahodi cely svuj dosavadni uspesny zivot pro nekoho, koho vlastne vubec nezna a v podstate ho zpocatku soudi jen podle vzhledu... Na druhou stranu je obdivuhodne, jak moc byla ochotna bojovat za lasku, proti ktere stalo snad naprosto vse: jazyk, kultura, zivotni styl, cizi zeme... Za to klobouk dolu!
Kniha jako takova me vsak prilis nezaujala, nemohla jsem se zacist do deje, a kdyby me tak strasne nezajimalo, kdy konecne od Lketingy utece a co bude tou posledni kapkou (kdyz ji neodradily ani ruzne nemoce), asi bych ji ani nedocetla...

23.02.2019 2 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Jedna z nejlepších knih, jaké jsem kdy četla. Během čtení jsem si každou svou buňkou uvědomovala, jak moc jsem šťastná a že není třeba si vyčítat kterékoli z rozhodnutí, která jsem udělala. Díky za tuhle knihu!

28.04.2024 5 z 5

Prostá pravda Prostá pravda Jodi Picoult

Začátek byl trpchu pomalejší a pro mé nezáživný, ale nemám ve zvyku knihy nedočítat, a tak jsem četla dál a jsem ráda, že jsem to udělala! Jodi miluju a tahle kniha za mě není o nic horší než jiné její knihy. Bylo zajímavé sledovat, jak Amiši přemýšlejí a co je pro ně v životě důležité.

11.09.2021 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Byl to muj prvni King. Nebala jsem se a jeste me stvalo, ze se skutecne zacina neco dit az 80 stran ored koncem. Jak bylo zmineno niz, jako povidka by to bylo lepsi.

03.07.2018 2 z 5

Čtvrté křídlo Čtvrté křídlo Rebecca Yarros

Tohle je jedna z nejlepších knih, které jsem za poslední dobu četla! Smála jsem se, plakala, doufala, nadávala... Za mě top!

26.04.2024 5 z 5

Cujo Cujo Stephen King

Začátek se z mě trochu táhnul, rozhodně jsem četla lepší Kingovy knihy (Misery, Zelená míle), ale od jisté doby do bylo velmi napínavé. Rozsah za mě zbytečně dlouhý, jako povídka by se mi to možná líbilo maličko víc, příběh ženy a syna Joe Cambera byl za mě zbytečný. Co ale oceňuji je to, že se King nesnaží za každou cenu končit své knihy happyendem, jeho příběhy se tak stávají mnohem reálnějšími.

24.03.2024 4 z 5

Černočerné srdce Černočerné srdce Robert Galbraith (p)

Čtivé, svižné, napínavé, nic nepřichází jen tak, všechno vysvětleno, za mě další úžasná detektivka z pera R. Galbraitha!

10.03.2024 5 z 5

Rod nebes a dechu Rod nebes a dechu Sarah J. Maas

Tahle knizka je pro me jedno velke WOW! Bavila me od zacatku do konce. Dopadlo to absolutne mimo ma ocekavani a z konce jsem vlastne strasne nadsena, prestoze ted asi budu muset zase dlouho cekat na to, jak to dopadne :D I ten prehrsel pro me az prilis detailne popsaneho sexu jsem ochotna autorce za ten konec odpustit!! :D

16.02.2023 5 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Na knihu jsem četla spoustu negativních recenzí, tak jsem si ji ze zvědavosti pořídila. A víte co? Mně se neskutečné líbila! Plakalq jsem smíchy i smutkem, a to ae mi ještě u žádné knížky nestalo. Za mě paráda ????

06.01.2020 5 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Kniha se četla úžasně, nemohla jsem se odpoutat. Příběh není nijak složitý, neodehrávají se v něm žádné komplikované zápletky, prostě jen sledujete životní příběh jedné americké superstar. Důvid k nenávisti byl za mě hodně předvídatelný, ale nijak mi to nevadilo, obešla bych se upřímně i bez něj. Knihu doporučuji jako oddechové čtení všemi deseti.

10.07.2023 5 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Autirka umi skvele psat, to vime asi vsichni, jeji pribehy prijemne plynou a bezvadne se ctou. V tomto pripade mi ale vadilo prapodicny patos postav. Hlavni hrdince je 18, jejimu priteli 19, ale na svuj vek se vlastne vubec nechovaji. Hlavne Holder je dusi mnohem starsi, az mi jeho supermoudre vyroky mnohdy lezly na nervy. V prvni pulce knihy se navic vlastne vubec nic nedeje a vse vypada na obycejnou YA romanci. Na konci se opet vse strasne jednoduse vyresi stejne jako ve Vzpominkach na nej. Od jiste casti knihy se resi zavazny problem, ktery je nakonec vyresen lusknutim prstu...

18.06.2023 3 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Upřímně, bála jsem se do třetího dílu pustit, protože druhý mě hodně zklamal. Ze začátku jsem se nemohla začíst, ale jakmile se dostali so Ďáblova akru, byla to jízda od začátku do konce ????

16.05.2020 4 z 5

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

Maasová je prostě top, já si nemůžu pomoct!! Ona a J. K. Rowling ???? Dokonalé rozvedení zápletky, i když některé věci byly dost předvídatelné... Alespoň už ale upustila od detailních erotických scén, což rozhodně oceňuji ???? Celkově kniha prostě paráda, hned jeem začala číst Království popela, tak doufám, že už má v pácu další sérii, ať se máme na co těšit!!

30.09.2019 5 z 5