Boogie007 Boogie007 komentáře u knih

Byl to můj osud. Na přeskáčku I. Byl to můj osud. Na přeskáčku I. Vlasta Chramostová

Silná osobní zpověď, vzpomínky na doby plné úspěchu i zatracení, pohled na dění a osoby, které protkli její životní putování. Autorka je velmi přímá, nic nezastírá, i k bolestným věcem se staví přímo čelem. Velmi si užívám i její osobitý styl psaní.

07.02.2020 5 z 5

Návrat diplomata Návrat diplomata Dick Francis (p)

Jinak čtivou záležitost mi pokazilo několik maličkostí. Zdá se mi, že autor zde nedotáhl vše do konce. Závěr byl poněkud překotný, jako by si najednou uvědomil, že mu do daného počtu stránek zbývá už moc málo, tak tempo urychlil ... Pak také překlepy ve vydání a dokonce záměna jmen. Škoda.

24.01.2020 3 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Tiché roky mě udělily výchovný pohlavek tím, že mi předvedly, jak rychle si může člověk druhé zařadit, aniž by pátral po tom, co za tím kterým jedincem a jeho chováním je. Slepá mapa mě zas připomněla, že všichni jsme lidé s tužbami, láskami, pády a vítězstvími a ty, kteří tu byli před námi, nemáme odsouvat s tím, že je to pouhá historie.

21.01.2020 5 z 5

Kuchařka Orlických hor Kuchařka Orlických hor Jana Galbičková

Kraj mého dětství, srdeční záležitost, několikrát vyslechnuté příběhy a pohádky zdejších autorů a kuchyně tomu přidá další dílek do celku. Určitě nevyzkouším každý recept, ale na druhé straně sáhnu po těch jídlech, která znám z vyprávění nebo které se mi prostě zalíbí.

16.01.2020 3 z 5

Děti chovatelů slonů Děti chovatelů slonů Peter Høeg

Moc mě mrzí, že jsem se knize nemohla častěji věnovat. Přeci jen po pauzách mezi čtením se hůř začítalo a vznikal zmatek mezi hravými, ale ne moc pamatovatelnými jmény. Ke knize nemůžete přistupovat jako k běžné beletrii. Moc nepřemýšlet, proč se to a to děje, nechat se unášet dějem a čas od času na sebe nechat zapůsobit nějaký ten citát. Je to s ní tak trochu jako s dítětem, které vás udivuje myšlenkovými pochody, nechápete, jak k něčemu takovému mohlo dojít, ale ta bezprostřednost a neobvyklý pohled vás dostane.

16.01.2020 4 z 5

Cena krve Cena krve Dick Francis (p)

Dobře popsaný boj hlavního hrdiny s depresí, naštěstí zvládnutou do té míry, že se může věnovat pátrání. Na závěr jsem musela zamáčknout slzu ...

16.01.2020 5 z 5

Cílová rovinka Cílová rovinka Dick Francis (p)

Zase přečteno jedním dechem. Tentokrát se jedním z hlavních témat staly drahé kameny. Určitě není na škodu získat o nich několik informací (ať už uvažujete o koupi či nikoliv :-)). Překvapivá kombinace zápletky ... raději nebudu víc psát, ať nezkazím dalším čtenářům zážitek.

16.01.2020 5 z 5

Byl to můj osud. Na přeskáčku II. Byl to můj osud. Na přeskáčku II. Vlasta Chramostová

Začala jsem druhým dílem, na který jsem se těšila s tím, že mě seznámí, jaký měla VCH pohled a pocit z dění po revoluci. Upřímně mě překvapila forma, kterou autorka píše. Není to obvyklý styl, ale naprosto unikátní psaní. Moc jsem si to užívala. Přiznávám, že mě docela často chytla depka, když jsem četla o osobní statečnosti a když jsem to přirovnávala sama k sobě.

09.11.2019 5 z 5

Jak se stát Britem Jak se stát Britem George Mikes

Milé, vtipné čtení, které bych si asi víc užila, pokud bych byla blíže (osobně) seznámena s britským prostředím. Tak by to získalo nějaký bodík navíc.

09.11.2019 3 z 5

Incident s dragouny Incident s dragouny Vilém Křížek

Byla jsem hodně natěšená (z předchozí četby), ne moc spokojená (z formátu e-knihy. Není nad normální knihu či jen, v tomto případě, sešitek. Po tištěném formátu bych hmátla rychleji, takhle jsem otálela) a trochu rozpačitá (z délky textu a absence nějakých záchytných bodů, které by i čtenáře, tedy i mě, trochu navedly k pachateli. A já si pak řekla jó, tak tohle jsem přehlédla). Ale nechyběly plusové hodnoty - historické souvislosti.

24.10.2019 4 z 5

Tvrdý úder Tvrdý úder Dick Francis (p)

Ani ne tak detektivka, jako thriller. Už od začátku víme, kdo je představitel a nositel zla, očekáváme, jak se projeví a především, jak bude vůbec možné se mu dostat na kobylku.

14.10.2019 5 z 5

Susanin efekt Susanin efekt Peter Høeg

Jestli mě před léty hned napoprvé chytl "Cit slečny Smilly", tak to nebylo jiné ani tentokrát. Měla jsem trochu strach, z komentářů jsem vyčetla, že existují dva tábory. Jeden, který knihu hltá, druhý, který by knize přisoudil tak akorát funkci podložky pod kývající se stůl. Mě už od prvních stránek pohltila atmosféra a tempo, u kterého se nestihnete nudit. Jsou zde věci, které by mě u někoho jiného donutily knihu odložit, ale tady to jaksi patří k věci. Není to proto, aby čtenáře šokovaly, ale jen popisují ... prostě to tak u obyvatel Skandinávie je.

12.10.2019 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Ticho, které rozložilo rodinné vazby a hořce poznamenalo osudy členů. Postupně jsou odkrývány nezdravé vztahy, zklamání, drama, které zlomí nejen přímé aktéry, ale i život, který teprve vznikne. Objevila jsem autorku, kterou chci více poznat.

12.10.2019 5 z 5

Apokryfy z éteru Apokryfy z éteru František Nepil

Pro mě čtení poněkud ztížené formou scénáře - divadelní hry - současně sledovat dialog a kdo to pronesl, pak jsem se od toho odbourala a jen se soustředila na obsah. A to už jsem si jen vychutnávala nepilovskou milou klasiku.

11.10.2019 4 z 5

Netuctový případ a Zločin v nočním expresu Netuctový případ a Zločin v nočním expresu Ivo Hudeček

Příjemné, nenásilné, vtipně psané čtení. Rozuzlení překvapí, je však zcela logické, jen nemáme mozek inspektora Hasengapa, který (trochu jako Columbo) má o pachateli jasno skoro od začátku :-).

26.09.2019 4 z 5

Mezi koly Mezi koly Dick Francis (p)

Pro mě opět jedna z top detektivek od DF. Čtivá, napínavá, s přídavkem zajímavých informací.

18.09.2019 5 z 5

Strach za oponou Strach za oponou Vilém Křížek

Pokud si z četby detektivky mohu odnést nějaké zajímavé poznatky, je to další plus. U VK je to především má oblíbená historie a v případě této knihy ještě úplně viditelně/hmatatelně popsané divadelní prostředí. Přímo cítím ty vůně typické pro divadlo, prach mě lechtá v nose, dotýkám se těžké látky opony, poznávám, co lidské práce, jež se skrývá za kulisami, ale bez které by divadlo nemohlo fungovat. I Eliáš Sattler se pohybuje v prostředí, které mu bylo dosud vzdálené. Rozplétá pavučiny vztahů, lásek, nenávistí, tužeb, které se vytvořily ve specifickém divadelním mikrosvětě.

10.09.2019 4 z 5

Smrt má vůni inkoustu Smrt má vůni inkoustu Vilém Křížek

V této detektivce objevíte mnoho zajímavého - téma, historické spojitosti, osobu hlavního hrdiny i autorův styl.

04.09.2019 4 z 5

Hoď se do pogody Hoď se do pogody Sandra Pogodová

Knížku jsem si objednala po poslechu pár povídek na rozhlasových vlnách. Četla je přímo spoluautorka. Tento košt stačil k tomu, aby ve mě vyvolal touhu si přečíst víc. A opravdu jsem nebyla zklamaná, bavila jsem se a na závěr litovala, že už je konec.

02.09.2019 4 z 5

Taková normální rodinka Taková normální rodinka Fan Vavřincová (p)

Úžasně vtipné čtení, které se dočkalo neméně úžasného televizního zpracování.

17.08.2019 5 z 5