Incident s dragouny ekniha

KRÁTKÝ PŘÍBĚH S ELIÁŠEM SATTLEREM, HLAVNÍM HRDINOU DETEKTIVKY "SMRT MÁ VŮNI INKOUSTU"... Zaleskly se přilby, zatřpytily šavle, zaduněl dusot koňských kopyt a běda tomu, kdo se opozdil... 1. prosince 1908 se pražské ulice proměnily v peklo, když měli dragouni zastavit střet německých a českých studentů, ale vřavu jen zhoršili. Den nato za netradičním soukromým vyšetřovatelem Eliášem Sattlerem přichází zdrcený muž, jehož bratr v potyčce přišel o život. Stal se nadějný student práv obětí národnostních pří, nebo se za jeho smrtí skrývá hlubší motiv? Sattler si ovšem při pátrání musí dát pozor, aby nešlápl do vosího hnízda. Ve městě je vyhlášeno stanné právo a na nádvoří Novoměstské káznice roste šibenice... VYCHÁZÍ POUZE JAKO E-BOOK!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/387746/incident-s-dragouny-oMl-387746.jpg 4.531

Eliáš Sattler

Detektivky, Novely, Historie
Vydáno (ekniha), Mystery Press

Kniha Incident s dragouny

kuruteku

Je to taková krátká mezihra, už se těším na Strach za oponou, ale skvělé je historické zasazení, "úchylka" detektiva a historické vymezení jako dodatek povídky.

babystar
29.10.2019

Opravdu krátká povídka odrážející národnostní třenice na začátku 20. století. Jen mne zarazilo, že podle autora bylo tehdy v Praze jen 10% Němců (snad jsem to dobře pochytila) a byli schopni vyvolat takové národnostní střety, i když povídka vyzněla spíš v neprospěch Čechů. Tak nevím...

Boogie007
24.10.2019

Byla jsem hodně natěšená (z předchozí četby), ne moc spokojená (z formátu e-knihy. Není nad normální knihu či jen, v tomto případě, sešitek. Po tištěném formátu bych hmátla rychleji, takhle jsem otálela) a trochu rozpačitá (z délky textu a absence nějakých záchytných bodů, které by i čtenáře, tedy i mě, trochu navedly k pachateli. A já si pak řekla jó, tak tohle jsem přehlédla). Ale nechyběly plusové hodnoty - historické souvislosti.

katy87
21.04.2019

Krátká pěkná povídka, souhlasím ale s komentářem níže - je třeba vzít v úvahu, že třetinu e-knihy tvoří úryvky z jiných knížek, tzn. povídka je opravdu krátká...

Ramiel
20.01.2019

Krátký zajímavý příběh vytvořený na základě historické události z Prahy počátku 20.st.
Možná by neškodilo uvést, že samotná novela tvoří pouze polovinu uváděných 57 stran. Zbytek tvoří ukázky z dalších 3 knih od vydavatele.

dzahradnik
28.12.2018

Chutná jednohubka pro ukrácení čekání na druhý díl Eliáše Sattlera, největší zážitek si odnáším z vylíčení sugestivní atmosféry napjaté doby národnostních třenic před prvním světovým střetem..

MartinaF
17.10.2018

Krátká a příjemná jednohubka na jeden večer. Eliáš Sattler mě okouzlil již v předchozí detektivce, takže se z něj stane můj oblíbený detektiv. Autor sice neměl moc prostoru, ale přímočaře šel k vyšetření případu. Eliáš tady moc neukázal svůj "čichací" talent, za to přesvědčil, že je chytrý a bystrý detektiv.

Už se těším na další detektivku, určitě se máme na co těšit.

Killingjoke
26.09.2018

1. prosinec 1908. Ulice Prahy jsou zaplaveny krvavým zásahem dragounů, kterým vyústil střed českých a německých studentů. Druhý den je nalezeno mrtvé tělo studenta Michaela Havelky a noviny i policie nepochopitelně mlčí. Na scénu přichází soukromý detektiv Eliáš Sattler... Incident s dragouny je mým prvním setkáním s detektivní tvorbou Viléma Křížka a na rovinu říkám, že tento styl "velkého detektiva", jak vystižně popsal trudoš, často nevyhledávám. Je to taková detektivka na pár desítek minut, kde jde detektiv sérií výslechů za dopadením vraha. A používá k tomu netradiční nástroj - svůj nos, což je vlastně to, co mi na jinak zdařilé jednohubce nejvíc vadí. Navozuje to pocit až velké berličky a já mám u detektivky v klasickém stylu hold raději, když detektiv namáhá onu pověstnou šedou kůru. Naopak hodně se mi líbila tíha atmosféry doby, což byl důvod, proč jsem po tomto příběhu sáhl a zklamaný jsem nebyl. Doutná zde totiž rozbuška sporu mezi Čechy a Němci, který nutně musel o pár let později vyústit v tak tragické rozuzlení... S povídkou jsem celkem spokojen a rozhodně mě dokázala dobře pobavit. Třeba se časem poohlédnu po dalším příběhu s Eliášem Sattlerem.