Jak se stát Britem

Jak se stát Britem https://www.databazeknih.cz/img/books/85_/85779/bmid_jak-se-stat-britem-85779.jpg 4 36 6

Spisovatel George Mikes (1912-1987) ve svých úsporných, ale vtipných povahopisných črtách, postihuje svéráz života v Anglii stejně, jako kdysi se o totéž pokusil Karel Čapek v Anglických listech. V knize se dozvíme o zvláštních britských zálibách, od hovorů o počasí a stání ve frontách po hru v kriket a autor nás provede všemi nástrahami, jaké tam čekají na člověka, který přišel odjinud a usiluje o přijetí do vybrané společnosti těch opravdových Britů. ... celý text

Literatura světová Humor
Vydáno: , Albatros (ČR)

How to be a Brit , 1986

Boogie007
09.11.2019 3 z 5

Milé, vtipné čtení, které bych si asi víc užila, pokud bych byla blíže (osobně) seznámena s britským prostředím. Tak by to získalo nějaký bodík navíc.

luciekla
09.09.2018 4 z 5

Mam rada knihy George Mikese, svym zpusobem mi trochu pripominaji Karla Capka. Tuto knihu mi pred lety doporucila moje anglicka kamaradka a musim uznat, ze jsem se u knihy dobre bavila a prislo mi, ze spousta veci v knize je stale aktualni i v dnesni dobe.

tsal
31.05.2014 2 z 5

Hodně oddychová četba, kterou doporučuji číst spíše s přestávkami. Při delším čtení se vám začnou eseje spíše zajídat a nudit vás, což je u humorné knihy trochu smutné. Nejvíce mě bavila první předválečná/válečná část, která měla šmrnc. Ten se později začal trochu ztrácet.

Aliii
10.09.2013 3 z 5

Docela zábavná knížka - vlastně několik knížek v jedné. Trochu mi vadilo, že v poslední knize se autor vracel k tomu, co už dříve napsal a opakoval se.

bersek
09.02.2012 4 z 5

autor se s notnou dávkou humoru, sarkasmu a ironie pustil do popisu Britů. Udělal to takovým způsobem, že se tomu i samotní Britové smáli a snad i smějí. První část knihy mě nedovolila přestat číst, ale jak jsem se přehoupl do druhé části... už to nebylo ono. Přislo mi to jako natahování už napsaného. Každopádně by si měl knihu přečást každý, kdo má něco společného s ostrovy... Opravdu povedené humorné dílko ...

WEIL
18.09.2011

Britem se stane člověk snadno. Stačí si opatřit pas a pak občanství. Ale v Británii často prší, moře je tam jen pro otužilé, žije tam hodně sociálně slabých občanů, Britové vykořisťovali polovinu planety...No, nevím zda je dobré být Britem.

George Mikes
maďarská, 1912 - 1987