Bobik9 Bobik9 komentáře u knih

Skleněný dům Skleněný dům Paul Tobin

První setkání s komiksovým Zaklínačem dopadlo velmi dobře. Ten příběh je fajn, je tam akce, sex, vtípky, klasický zaklínač. Co mě trošku mrzí a ruší u tohoto díla je ta kresba. Ta mi přijde vyloženě slabá a nedůstojná takovéto značky.

19.07.2019 4 z 5

Shang-Chi Shang-Chi Leandro Fernández

Čekal jsem to horší. Připravoval jsem se na jeden z nejhorších komiksů série, takže jsem vlastně mile překvapen. Shang-Chi šel do této doby naprosto mimo mě. Nejsem velkým fanouškem kung-fu filmů a příběhů, ale tohle mělo spád. Kresba je slabá a příběh také nic extra, ale uteče to tak rychle, že vás to ani nestihne začít nudit.

19.07.2019 3 z 5

Wolverine: Starej dobrej Logan Wolverine: Starej dobrej Logan Mark Millar

Pro mě mistrovské dílo komiksu. Nejlepší komiksárna, jaká se mi kdy dostala do ruky. Dechberoucí kresba, neskuteně kvalitní a propletený příběh. Wolverine je moje nejoblíbenější postava obecně, ale tady se dostal na úplně jiný level. Hrozně moc bych si přál, aby tento příběh dostal nějaké české pokračování, nebo cokoliv souvisejícího. Mistrovské dílo!

08.07.2019 5 z 5

Thor Thor Jack Kirby

Moc jsem se na Thora těšil a možná proto jsem čekal více, než jsem dostal. Ten komiks je samozřejmě krásný. Kresba je naprosto úchvatná, ale co se týče příběhu, tak jsem s enmohl zbavit dojmu, že mi chvilkama chyběly nějaké stránky. Přišlo mi to zmatené a nedotažené. Ale asi je to jen můj ojedinělý názor.

30.06.2019 3 z 5

Beast Beast Steve Englehart

Nečekaně dlouho mi trvalo než jsem se tímhle komiksem prokousal. Jsem fanda X-menů, ale Beast je pro mě hrozné zklamání (asi jako pro většinu). Já tedy většinu příběhů z těch sedmdesátých let zvládám hůř, protože se mi nelíbí ani kresba a mám odpor k těm nesmyslným příběhům a stupidním padouchům. Uznávám, že závěrečný komiks s Hulkem byl o stupeň lepší než zbytek knížky.

04.06.2019 1 z 5

Inhumans Inhumans Stan Lee

Myslím, že je to trochu podhodnocené. Jedná se o velmi zajímavý příběh o invazi Skrullů, který má parádní kresbu a rychle plyne. Dokonce i starý příběh mě zaujal, takže jsem nečekaně spokojen s celými Inhumans.

22.02.2019 4 z 5

Scarlet Witch Scarlet Witch Stan Lee

Velice milé překvapení! Zde má kniha velmi slabé procento a sám nejsem velký fanouškem těch "starších" komiksů. Ovšem tady jsem opravdu překvapený, jak mě to bavilo. První příběh, kde se Scarlet Witch objevila byl slušný, nic převratného, ale neurazil. No a hlavní příběh mě bavil hodně. Možná bylo výhodou, že se netočil jen kolem postavy Scarlet Witch, ale že v každém komiksu se objevili nějací noví hrdinové. Kresba klasická, kterou tehdejší léta měly, ale příběh nadstandartní.

12.12.2018 4 z 5

Doctor Strange Doctor Strange Stan Lee

Největší zklamání a zároveň dosavadně nějhorší ze série NHM. Naprosto nečtivé, nudné, neplynoucí. S žádným komiksem jsem nebojoval tak dlouho. Vůbec se mi nechtělo si tu knížku vzít a pokračovat. I když jsem se přemohl, tak jsem si říkal, že se to zlepší, ale ne. Ani na chvilku se to nezlepšovalo. Přitom Doctor Strange má takový potenciál, co by se dalo vytvořit. Bohužel redaktoři vybrali tentokrát velmi špatně.

10.10.2018 1 z 5

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Začátek mě vůbec nezaujal. Vypadalo to, že to bude kopie Bible, ale pouze seversky laděná. Naštěstí se to postupem času změnilo. Člověk sice nemůže nepostřehnout tu podobnost příběhů. které se ve vikingské mytologii prolínají ze všech koutů světa, ale je to podáno stylově a zábavně. Pravdou je, že pokud v konkrétní báji chyběl Loki, tak zábava trošku ubývala. Příběhy gradují a jsou lepší a lepší. Velmi povedený kousek.

19.07.2018 4 z 5

Daredevil Daredevil Frank Miller

Nejdříve je vám naservírován první komiks o Daredevilovi. To vás rozhodně nenadchne, ale ani nijak neurazí. A potom to začne. Frank Miller je čistokrevný génius. Je to parádně temné, kresba je nádherná, příběh je skvělý. Nemám, co bych této knize vytkl. Snad jen, že to netrvalo déle. Často mívám s některými superhrdiny problém, že jim nedokážu pro jejich povahy fandit a mám raději padouchy, ale u Daredevila se mi to ani na chvilku nestalo. Možná proto, že sám Miller řekl, že Daredevil měl být spíše padouch. Mistrovské dílo.

19.07.2018 5 z 5

Defenders Defenders J.M. DeMatteis

Tohle bylo fantastické. Žádný nudný starý příběh, kde se poprvé objevili Defenders, ale rovnou vtipný pětidílný nářez! Velmi originální a zábavná kresba. Výborné dialogy. Solidní příběh a především úžasně legrační spory mezi hrdiny. Záporáci byli také dobří. Dementík Dormammu a dračice Umar mě také bavili. Nemám naprosto, co bych vytknul.

12.06.2018 5 z 5

Black Panther Black Panther Stan Lee

Těžko se to hodnotí. Nevím moc, co si myslet. Jako starý příběh byl naprosto stupidní a nudný. Fakt blbost. Předimenzovaný černý inteligent a boháč. Nesmysl. Druhý příběh byl hrozně uspěchaný, s krátkými dialogy a zase dost přehnaným vyvrcholením. Nicméně se mi strašně moc líbila ta kresba a krvavost. Kdyby tento kreslíř chytil lepší komiksárnu, tak je to topovka.

10.04.2018 3 z 5

Nick Fury Nick Fury Stan Lee

Výborný kousek série! Skvělý jak starší příběh, tak ten hlavní. To staré představení Furyho je přehnané. Americká kravina, jasně. Ale velmi zábavné! No, a hlavní příběh. To byla krásná jízda. Nikdy bych nečekal, že pro mě neznámé postavy mě budou tak bavit. Furyho rekruty jsem totiž totálně neznal, ale byli super. Trochu mi to připomnělo X-meny. Krásná krebsa, všechno opravdu vysoká úroveň. Jen je škoda, že to skončí jak poslední díl jedné řady nějakého resiálu. Totálně otevřený konec, který nastolí akorát další otázky. To je jediná kaňka.

13.02.2018 5 z 5

Lovec duší Lovec duší Brian Edmund Posehn

Překvapivě o dos tlepší než první díl s mrtvými prezidenty. Je to vtipnější, zajímavější příběh a setkáte se tam s několika hostujícími hrdiny. Jsem rád, že Deadpool mě konečně přesvědčil o důvodu, proč je tak populární protože všechny předešlé jeho příběhy mi přišly velmi slabé a trapné. Jsem moc zvědav na pokračování.

23.12.2017 4 z 5

Deadpool Deadpool Adam Glass

Nesmyslně přehodnocené podle mě. Deadpool je sám o sobě super nápad, velmi originální supehrdina. Ale podle mě tohle tak dobré nebylo. Jeho první komiks je naprostá blbost, to s ena mě nezlobte. Nude bez špetky nápadu. Hlavní komiks, Sázka na nejistotu je samozřejmě lepší. Je super, že se setkáte s Punisherem, Spider-manem nebo Daredevilem. I záporací jsou vlastně fajn, ale celé to nemá takovou šťávu, jak bych čekal. Kresba je tradičně výborná, ale ten příběh trochu postrádá šmrnc. A co se týče vtípků, tak jen tak třetina je tak vtipných, jak si tvůrci myslí.

16.11.2017 3 z 5

Falcon Falcon Stan Lee

Pro mě to bylo nečekaně příjemné překvapení. Se staršími příběhy mívám problé, protože mi vadí ty prvoplánové a nedomyšlené dialogy, ale musím říct, že jak starší Captain America, tak i novější minisérie Falcona mě dost bavily. V prvním případě superpadouch Red Skull a ve druhém především Falcův kámoš od policie. Skutečně povedené. Mozná je škoda, že tento superhrdina nedostal další samosttnou šanci. Věřím, že v moderní tvorbě by to mohla být pecka.

21.10.2017 3 z 5

Vision Vision Roy Thomas

Bylo to nečekaně lepší než jsem doufal. Vision je podle mě jeden z nejnudnějších hrdinů u Marvela. Nicméně hlavní příběh byl vcelku zábavný. Původní starý, kde se objevil android poprvé stál tradičně za prd. Kresba je hezká a celé je to příjemným překvapením pro mě.

26.09.2017 3 z 5

Human Torch (Jim Hammond) Human Torch (Jim Hammond) Mike Carey

Nečekaně dobré. Zám Torche spíš jako Johnnyho Storma z F4, ale tenhle byl lepší. Velmi pěkný příběh, dobrá kresba a super padouch Mad Thinker, ten dává komiksu tu nadstavbu. Jeden z těch lepších v sérii NHM.

17.08.2017 4 z 5

Wolverine Wolverine Len Wein

Jeden z nejlepších komiksů této série!

31.03.2017 5 z 5