BlueIvy BlueIvy komentáře u knih

London Road London Road Samantha Young

Svet div sa, konečne súčasný (samozrejme ako inak erotický) román, ktorý ale má aj dej a zápletku - a tou zápletkou nie je to, že kde si to tí dvaja najbližšie rozdajú - ten dej má spád, príbeh je to dojemný, neomieľaný stotisíckrát, hlavné postavy mi sadli ako (s prepáčením) riť na šerbeľ a konečne som videla, že aj erotikuš román nemusí byť neskutočne stupídny. Ďakujem Vám pani Youngová.
Inak, žasnem aké babky píšu erotické romány, veď niektoré tie dámy majú nad sedemdesiat - no zdá sa, že majú aspoň tým pádom bohaté skúsenosti... alebo fantáziu? Už viem čím sa budem živiť ak sa dožijem dôchodku.
Proste ešte musím vyzdvihnúť to ako autorka opísala postavy po emocionálnej stránke, ako jednotlivé situácie prežívali a ja hlboko vžitá do diania som bola ako na hojdačke - mala som zimomriavky, uškŕňala som sa, rosili sa mi oči, červenala som sa, revala som ako hladné mimino, inokedy záchvat smiechu. Keď tak uvažujem ešteže ma pri tom nevideli moji profesori, hneď by si ma zvolili za objekt psychologického skúmania...!
Každopádne toto je šperk medzi touto literatúrou - jediným negatívom knihy je, že koniec je stááášne zbytočne a nasilu náááťahovaný.

Anglický hrdina Anglický hrdina Suzanne Enoch

Trošinku sklamanie, ale vážne len trošičku. Na druhej strane ale musím povedať, že som mala pravdepodobne nesplniteľné očakávania. Bola som totiž na túto knihu natešená neskutočným spôsobom.
Ale teraz reálny pohľad, knižka je to krásna, zo série druhá najvydarenejšia, postavy sú skvelé - chudáčik Robert, celý čas som mala chuť ho objímať (áno, viem že je fiktívny), Lucinda bola zlatá, no aj tak som mala pocit, že málo zbožňuje Roberta.
Chcela som dať štyri, ale po zrelej úvahe dávam päť hviezd a škoda, že séria nemá viac častí, zaslúžila by si :)

Londýnský prostopášník Londýnský prostopášník Suzanne Enoch

Zase budem za inú, všetci dávajú päť a ja len tri hviezdy (:P), no mám to svoje dôvody. Po výbornom úvode knihy som sa totiž postupne začala dosť nudiť a tiež sa mi nepáčilo ako autorka opisovala vývoj vzťahu medzi Evie a St. Aubynom (ako ho mám poslovenstiť, Svätúšik? - to sa nedá..). Skrátka, pekná kniha so sympatickými postavami ale pre mňa je z tejto série rozhodne najslabšia.

02.09.2014 3 z 5

Pokořený svůdce Pokořený svůdce Suzanne Enoch

Enoch nie je celkom moja šálka kávy (čaju alebo akéhokoľvek nápoja len chcete), ale pri čítaní Škandálu som sa totálne navnadila na Tristana a Georgie a proste som knihu o nich musela mať a preto musím povedať, že Zvodca je skvelý a faaakt zvodný! Tiež si prosím takého Tristana! Celá séria je veľmi fajnová a špeciálne tejto knihe nemám absolútne čo vytknúť :)

Sedm let hříchu Sedm let hříchu Sylvia Day

Čakala som, že to bude horšie, nakoniec to vôbec nebolo také zlé, no paradoxne ma viac ako hlavné postavy, zaujal príbeh Hester a Michaela, ktorý aspoň podľa mňa, držal celú knihu nad vodou

02.09.2014 3 z 5

Dokonalá partie Dokonalá partie Johanna Lindsey

O čom to píšete, žienky? Toto bola konečne po dlhšej dobe zase stará dobrá Johannka. Po predošlej príšernej časti si u mňa napravila reputáciu. (Konečne!) sympatické postavy, zaujímavý nápad a čo je možno najdôležitejšie - uverila som im to ako sa ich vzťah zmenil a vyvíjal. Ani chvíľku som sa nenudila, stále sa niečo dialo a častokrát to "niečo" bolo dosť sexi :P
Skrátka, Rich a Jewels boli skvelí! Viac takých knižiek!
A nedá mi sa nevyjadriť aj... ehm, k Jamesovi. Podľa môjho názoru by si mal odskočiť na terapiu zvládania hnevu - veď ten chlap sústavne niekoho mláti! A keď už nikoho nemláti, tak si plánuje ako niekoho zmláti... Neviem, či si autorka (a asi aj viaceré čitateľky) myslí, že je to rajcovné a tak sa má správať pravý chlap. Kedyže sa takto správa môj chlap, tak naňho pošlem buď polišov alebo psychiatrov.

Vôňa jesene Vôňa jesene Lisa Kleypas

Nádherný príbeh! Markus a Lillian zdieľajú spolu s Trevorom a Alanou pomyselný najvyšší stupienok mojich najmilovanejších hlavných hrdinov historických romancí.
Krásny a vtipný dej zasadený do úžasného prostredia (a Lisa je skvelá rozprávačka). Len malé upozornenie - netreba to čítať niekde na verejnom priestranstve - ja som sa totiž musela takmer neustále uškŕňať a ktovie čo by si ostatní ľudkovia pomysleli :)
Nižšie spomenuté "hašteriace subjekty" pobavili :D a určite v knihe pobavia aj vás.

01.09.2014

Jarní skandál Jarní skandál Lisa Kleypas

Veľmi pekná a zábavná séria! Určite najvydarenejšia knižná séria od Lisy Kleypas a dovolím si povedať, že jedna z naj medzi historickými románmi vôbec.
Táto kniha je v mojom rebríčku Čakaniek tretia - viac sa mi páčili už len Tajná láska a Vôňa jesene.
Len ma po prečítaní anotácie trochu sklamalo, že Daisy sa nezamiluje do Rohana (na čo ma nalákala autorka v Zimnej láske, škodaaa), ale ani taký Matt nie je na zahodenie :)

Předvečerní láska Předvečerní láska Lisa Kleypas

Spolu s Vábením za soumraku s obrovským náskokom rozhodne najkrajšie knihy zo série Hathawayovcov. Krásny a netypický príbeh, koniec sa mi však zdal zbytočne naťahovaný. Napriek tomu si však nezaslúži menej než päť hviezdičiek

Drakula (skrátená verzia) Drakula (skrátená verzia) Bram Stoker

Bez urážky, ale Shakespeare môže ísť handry fajnčiť. Pre mňa je klasika jednoducho Dracula! Aj keď som ho v trinástich po prvýkrát čítala a kvôli tomu potom niekoľko nocí nespala, som schopná čítať túto knihu pokojne každý rok a vždy sa do nej dokážem nanovo ponoriť, naplno sa vžiť do deja a zakaždým z nej mám zimomriavky. Škoda len, že ostatné Stokerove knihy sa mi až tak nepáčili.

Bozk pre Annabel Bozk pre Annabel Eloisa James

Škoda, že kniha je relatívne nízko hodnotená. Síce to je už nejaký čas kedy som ju čítala, no viem že na mňa urobila skvelý dojem, aj keď ostatné Eloisine knihy sa mi nepáčili (až na jednu). Mám pocit, že vytvoriť knižných hrdinov, ktorí by mi boli obaja sympatickí, je hotové umenie :)

Deset důvodů, proč tě miluji Deset důvodů, proč tě miluji Julia Quinn

Toto nie je stará dobrá Julia. Kniha mala na môj vkus veľmi pomalé tempo. No epilóg je krásnou ukážkou lásky. Kiežby sa takto vedel vyjadrovať každý chlap :)

Skotské nevěsty Skotské nevěsty Julia Quinn

Nóóó, úprimne, jediná dobrá poviedka je tá od Julie Quinn :)

30.08.2014 2 z 5

Nečekaná láska Nečekaná láska Julia Quinn

Krásna kniha - netypický a dojemný príbeh. Celkovo sa mi páči, že každý príbeh z Bridgertonovcov je celkom iný než ten predchádzajúci.

30.08.2014 5 z 5

Čekanka Čekanka Julia Quinn

Tri. Aj to len preto, že je to Julia a Bridgertonovci. A pritom to malo taký potenciál!

Poznáš to z polibků Poznáš to z polibků Julia Quinn

Hyacinth je skvelá, Gareth je totálne... vŕŕŕ a príbeh chytľavý a zábavný.

30.08.2014 4 z 5

Princ z Powys Princ z Powys Julia London (p)

Nebolo to zlé, to rozhodne nie. No niečo tam proste chýbalo. Začiatok trochu nudil, potom sa to rozbehlo. Atmosféru vytvorila autorka vynikajúco,mala som pocit akoby som bola vo Walese :P

30.08.2014 3 z 5

Podvedený vikomt Podvedený vikomt Julia London (p)

Pre mňa je táto kniha najlepšia akú kedy Julia napísala a táto séria jej rozhodne najvydarenejšia. Vždy sa k nej rada vraciam. Do príbehu sa každý ľahko vžije a navyše Will a Phoebe sú veľmi sympatickí a úžasne to medzi nimi iskrí :)

30.08.2014 5 z 5

Pletichy krásného vévody Pletichy krásného vévody Laura Lee Guhrke

Celkom nerozumiem nízkemu hodnoteniu tejto knihy - asi mám divný vkus... Mňa totiž kniha prekvapila veľmi milo. Nie je to literatúra faktu, takže výčitka že dej nie je celkom reálny nie je na mieste. Postavy boli sympatické, dej zaujímavý a kniha sa čítala prakticky sama.

24.08.2014 5 z 5

Božský hráč Božský hráč Christina Lauren

Mňa, ako študentku psychológie, zaujíma osobnosť postáv, ich správanie a ako sa osobnostne vyvíjajú.. Nedokážem však pochopiť čo sa dialo v hlavách autoriek keď vytvárali rozhovor hlavných hrdinov v reštaurácii (ten o odpanení). Ešte teraz ma bolí hlava keď si na to spomeniem - búchala som si ju totiž o stolík a snažila sa pochopiť PREČO by niekto považoval takéto trepanie (všimnite si moju snahu vyjadrovať sa slušne, aj keď viac by to vystihli vulgárnejšie pomenovania) za rajcovné? Alebo čo to malo znamenať? Krátko na to som knihu NAVŽDY odložila, takže možno nie je celkom správne hodnotiť ju keďže som ju nedočítala do konca ale nevidím šancu že by sa to zázračne natoľko zlepšilo a mohla by som dať aspoň jednu hviezdičku. Takže ak ešte niekde uvidím knihy týchto autoriek, okamžite (a možno aj s krikom) ujdem opačným smerom...

24.08.2014 odpad!