BloodyO BloodyO komentáře u knih

Vzhůru k obloze Vzhůru k obloze Brandon Sanderson

U některých knih mi trvá než se začtu, u Sandersona nikdy. Je obdivuhodné jak dokáže celý příběh vybalancovat tak, že neobsahuje žádná hluchá místa. Bavil jsem se od první stránky až po poslední větu. A to že tu opět stvořil úžasný nový svět je u něj snad už samozřejmostí. Doufám že se dočkáme pokračování!

22.10.2019 5 z 5

Meč Přísahy Meč Přísahy Brandon Sanderson

Když se mě někdo bude ptát co jsem dělal na dovolené, budu rád odpovídat že první tři dny jsem strávil na úžasné pouti zeměmi Rošáru.
Čekání se rozhodně vyplatilo, Meč Přísahy přináší odpovědi na spoustu menších i větších záhad z minulých dílů a především skvěle dál rozvíjí příběh. Mostaři tu dostali méně prostoru a velká část knihy je hlavně o politice ale to k této části příběhu patří a i na epické bitvy se dostane.

03.09.2019 5 z 5

Zápisník smrti 1 Zápisník smrti 1 Tsugumi Ohba

Na světe je spousta lidí kteří by zasloužili smrt a spousta těch kteří umírají a zasloužili by žít. Death Note řeší onu první kategorii ale kdy si člověk smrt zaslouží a kdy má nárok na druhou šanci. Taková moc svádí na scestí a rozhodnout správně může být složité, neli nemožné.

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Tady jsem neměl problém se hned pořádně začíst. Mia jako hlavní postava mi sedla, její chladná logika je sympatická a.. no logická. To co dělá, o co se snaží dává smysl a sledovat její cestu za pomstou mě baví.

17.08.2019 5 z 5

The Art of Kingdom Come: Deliverance The Art of Kingdom Come: Deliverance kolektiv autorů

Skvělý doplněk ke hře a způsob jak se dozvědět něco víc o jejím vývoji a historickém období kdy se příběh odehrává. Ilustrace jsou nádherné a samotná kniha má velmi povedené provedení.

Hříchy říše Hříchy říše Brian McClellan

Tentokrát mi chvíli trvalo než jsem se začetl a je tu znát změna ve vyprávění příběhu. Prachmistři ani privilegovaní (ti především) už tu nehrají takovou roli, příběh se točí spíše kolem politiky než akce, tu dostaneme až ke konci - osobně mi tento koncept tolik nevadí ale ocenil bych zaměření na více postav i celkově stran konfliktu, podívat se na situaci z více úhlů. Byla by super kapitola za nějakého Dinizského špeha, zapojení více ostrostřelců nebo pohled paloánce - bylo by fajn o nich vědět víc. Hádám že se to celé ještě rozjede v dalších knížkách a už se nemůžu dočkat!

26.07.2019 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Jsem strašně rád že jsem konečně narazil na české fantasy téhle úrovně. Naslouchač se odehrává ve skvěle vymyšleném světě který překlenuje moderní budoucnost a rozmanitý ale drsný svět bez jakékoliv techniky. Magii nahrazuje sklenařské umění a postavy jsou výborně napsané a není těžké se do nich vžít.
Do příběhu knihy je i zakomponována jedna skutečná záhada a to vyprávění o Ďatlovově výpravě které má svůj původ ve skutečné turistické výpravě kdesi v pohoří Uralu - autorka příběh převzala a v knize výborně rozvinula.

22.05.2019 5 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Zlých AI už bylo dost! Nimbus je super, zaujal mě už v prvním díle a jsem velice rád že jsme se mu v této knize podívali víc pod kůži (ehm křemík? Grafen?). Dokonce jsem se přistihl že mě části mezi kapitolami, Nimbovy úvahy, bavily víc než některé příběhy postav. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu.

22.05.2019 5 z 5

Černé křídlo Černé křídlo Ed McDonald

Konečně jsem zas narazil na temněji laděnou fantasy, tenhle žánr mám rád a autor zřejmě také, jako jeho prvotina se kniha moc povedla.
Na ramena životem unaveného veterána, žoldáka padá složitý úkol a to pokusit se zachránit zbytky civilizace, žijící v podstatě v nepřetržitém obležení hrůzného nepřítele, ale šance jsou mizivé, možná vůbec žádné a jeho spíš zajímá dostatečný přísun kvalitní brandy. Nelze si ho neoblíbit :)

12.02.2019 5 z 5

Vteřinu poté Vteřinu poté William R. Forstchen

Když všechna elektronika přestane fungovat, nastává těžká doba. Lidstvo je zhýčkané nadbytkem, kdy je všeho dostatek - jídla, léků, čisté vody.. Problém je, že tyto věci tu jsou díky technologiím, strojům a lidem kteří je obsluhují a když najednou veškerá moderní technika přestane fungovat, lidé začnou panikařit a celý proces výroby, údržby a logistiky selže, do obchodu druhý den nedorazí každodenní zásobování, voda přestane téct, světla nesvítí a postupem času, jak poslední zásoby docházejí, musíme dělat čím dál těžší rozhodnutí a začíná se z nás vytrácet lidskost..

Líbí se mi že kniha začíná před tímhle vším, den před globálním výpadkem a příběh sledujeme od začátku, od běžného dne po stále se zhoršující situaci a zmatek až po beznadějný boj o život (nebo o misku polévky dohuštěnou dřevěnými pilinami..)

18.12.2018 5 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Tahle kniha nebude v mých doporučených pro dobrý příběh.. Ne ten je docela obyčejný, průměrný. Ale ta atmosféra.. Ta atmosféra toho světa. Zoufalé pozůstatky lidstva, možná poslední co zbyli, ukrývající se v temnotě Moskevského metra v postapo světě, kde je každý den krutou zkouškou přežití v naději na lepší zítřek. Metro přes své chybky pohltí a nepustí dokud nepřelouskáte poslední stránku.

Navíc stejně výborná je i stejnojmenná hra podle knihy.

13.11.2018 4 z 5

Tetovaný Tetovaný Peter V. Brett

Líbí se mi svět a samotný příběh, který je vlastně tak trochu postapo fantasy. Magie chran je něco nového s čím jsem se u jiného fantasy ještě nesetkal a je to příjemná změna a od autora super nápad! A skvěle napsané jsou i všechny postavy ať už hlavní tak i vedlejší, někdy dostávají pořádně zabrat a je snadné se do nich vcítit a prožívat příběh s nimi. Dost bylo vychvalování, Tetovaný patří k tomu nejlepšímu v mé knihovně a neměl by uniknout žádnému fantasy knihomolovi.

19.05.2018 5 z 5

Vyjednavač Vyjednavač Brandon Sanderson

Klasika od Sandersona. Ten chlap prostě nezklame a pokaždé napíše něco originálního a čtivého.

15.07.2017 5 z 5

Slova paprsků Slova paprsků Brandon Sanderson

Dočteno a nemám slov. Kniha první byla hotová jízda od první až do poslední stránky a nešlo jinak než bez čekání navázat na knihu druhou už mnohem volnější, kde Kaladin a mostaři prochází svou proměnou na elitu Dalinarova vojska a do hry se přimotají další frakce, příběh se krásně rozvíjí aby se zhruba v polovině knihy znovu rozjela série zvratů a spousty napínavých okamžiků, končící hromadou otazníků. A další kniha v nedohlednu, ach jo..
Ale nakonec Sanderson zaujal a naprosto si získal můj obdiv. Příští stanice Mistborn.

30.09.2015 5 z 5

Mág – Učedník Mág – Učedník Raymond E. Feist

Po několika prvních stránkách mi bylo jasné že knihy od R.E. Feista budou to pravé, jeho "akčnější" styl psaní kdy děj krásně skáče časem (naštěstí si udržuje řád a přehlednost) a žádná kapitola nenudí, jsem si hned zamiloval.

11.02.2014 5 z 5

Dům mrtvých Dům mrtvých Steven Erikson (p)

Epické bitvy, hromada nových postav a rozvětvení dalších dějových linií. K tomu spousta akce, krve, emocí... a řádná dávka chaosu. Prostě Malazská Kniha Padlých jak má být! Nejvyšší hodnocení je na místě :)
Raraku + Smšť = Mlýnek na maso

26.06.2013 5 z 5