blazejmartin blazejmartin komentáře u knih

Tři hvězdy za občas dobré hlášky. Např. o podřezávání kuřete v podpalubí u cestujícího, který nemá rád ryby. Hodně to kazila slova jako snídča, highlight dne, e-e, atd.

28.04.2023 2 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Zatím mám přečtenou polovinu ale už předem hodnotím plnou. Hodně dobrá kniha.

28.04.2023 5 z 5

Mládí v hajzlu 6 - Mladík v Nevadě Mládí v hajzlu 6 - Mladík v Nevadě C. D. Payne

O něco lepší jak předchozí díl ale už to není ono

04.10.2022 3 z 5

Mládí v hajzlu 5 - Mladík pod pantoflem Mládí v hajzlu 5 - Mladík pod pantoflem C. D. Payne

Stejné jako minulý díl - nic moc. Konec naprosto odbytý a rychlý. Šito horkou jehlou. Mnohokrát jsem se přistihl že čtu tzn. naprázdno a nevnímám co vlastně čtu, tak moc mě některé pasáže nebavily.

04.10.2022

Mladík v chomoutu Mladík v chomoutu C. D. Payne

Výrazně slabší než první díly. Tady už se celkem slušně vaří z vody..

04.10.2022 2 z 5

Měsíční zahrady Měsíční zahrady Steven Erikson (p)

Perfektní fantasy

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Velmi dobrá kniha.

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Klasika. Přečíst by si měl každý.

Omerta Omerta Mario Puzo

O něco horší než nedostižný Kmotr.

03.10.2022 4 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Tohle se čte tak dobře, že vlastně téměř samo :))

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Tohle by mělo být na seznamu povinné četby pro studenty SŠ. Začínající čtenáři potřebují vědět, že knihy jsou vlastně fajn, nikoli staronudná šepleť jako třeba Babička od Němcové, která vyloženě demotivuje číst cokoli dalšího.
Čachtickou paní nelze vůbec srovnávat s filmovým zpracováním Bathory, kde si jen naivní režisér Jakubisko nedokázal připustit, že by jeho slovenská rodačka byla schopná být vraždícím monstrem a podle toho i ten film "zprasil".

Noc trifidů Noc trifidů Simon Clark

Není tak dobré jako originál ale určitě stojí za přečtení.

03.10.2022 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Jedno z nejlepších sci-fi, na svou dobu vydání nadčasové. Předchůdce zombie & postapokalyptických námětů. Spíše se však jedná o dobrodružnou knihu než horor. Doporučuji i druhý díl Noc Trifidů (od jiného autora).

Patnáctiletý kapitán Patnáctiletý kapitán Jules Verne

První kniha, kterou jsem od Verna přečetl. Nemůžu jinak než udělit maximální hodnocení. Něco takového dnes již nikdo napsat neumí.

Tajuplný ostrov Tajuplný ostrov Jules Verne

Masterpiece. Takový knižní předchůdce seriálu Ztraceni, který má narozdíl od něj velmi dobrý závěr.

V prázdnotě V prázdnotě Filip Kurečka

Nadprůměr, který se až na pár výjimek čte velmi dobře. Inspirace Alienem je ale někdy do očí bijící.

03.10.2022 5 z 5

Rododendron: Za horizontem osudu Rododendron: Za horizontem osudu Pavla Pavlíčková Kovaříková

Na poměry Pointy velice dobré. Rozhodně se ale nejedná o román, spíše novelu-Přečteno za jeden večer.

03.10.2022 5 z 5

Já to měl první! Komiksový manuál jak přežít rodičovskou dovolenou Já to měl první! Komiksový manuál jak přežít rodičovskou dovolenou Barbora Brůnová

Krátké ale povedené a vtipné.

Bídníci Bídníci Victor Hugo

Nejlepší kniha, kterou jsem kdy četl, bez ohledu na kategorie. Škoda, že nebyla nikdy zfilmována tak, jak by si zasloužila.

10.02.2022 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Mnohem lepší než filmy - o posledních dvou se není třeba ani vyjadřovat..

10.02.2022 5 z 5