Coucouha Online Coucouha komentáře u knih

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

Tohle byl průměr od C.H. Od začátku dost čitelné a tak nějak jsem věděla, co se bude dít…3* dávám proto, že kniha byla jako vždy čtivá a nedokázala jsem ji odložit.

24.10.2021 3 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Krátký, ale intenzivní příběh, který vám řekne o výchově dcer mnohem více než kdejaká non-fiction kniha.

30.08.2021 5 z 5

Kniha, ktorá vám možno zachráni život: Ako dlhšie a lepšie žiť vďaka vede Kniha, ktorá vám možno zachráni život: Ako dlhšie a lepšie žiť vďaka vede Graham Lawton

Skvělá kniha! Shrnuje všechny zásady zdravé stravy, pohybu a spánku. Tato fakta jsou vždy podložena nejnovějšími věděckými výzkumy, na které autor dává i odkazy.
Chcete si ujasnit jaké doplňky stravy jsou vhodné a jaké naopak zbytečné? Opravdu potřebujeme multivitamíny a kolagen v prášku? Jak často a jak dlouho je potřeba cvičit? Je opravdu nutné chodit denně 10 000 kroků nebo 15 000 kroků? Jak se vyhnout různým chorobám? Je vhodné pít každý den kávu? A co alkohol? ...na všechny tyto otázky, a stovky dalších, dostanete jasnou a vědecky podloženou odpověď. Tohle je prostě must have book! Budu se k ní vracet a jsem ráda, že ji mám v knihovně. Škoda, že nevyšla v češtině, ale i slovensky je velmi dobře srozumitelná a četla se v podstatě sama.

27.08.2021 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

A. Mornštajnová u mě začíná být sázka na jistotu. I když si myslím, že mě téma až tak nezaujme, tak prostě tím stylem psaní a tou formou si mě příběh zatím vždy získal. Už se těším na další autorčiny knihy.
Nevím, jestli je tento příběh založen na pravdě, ale myslím si, že těchto životních osudů budeme mít každý ve svém okolí pár. A upřímně, znárodňování a ničení životů komunisty pro mě je děsivé i dnes. A každá takováto kniha/příběh mě v tom jen utvrzuje. To, kolik životů bylo tímto režimem zničeno si ani nechci představit. Velmi smutné, ale zároveň realistické a naprosto zachycující danou dobu.

13.07.2021 5 z 5

Důvodné pochybnosti Důvodné pochybnosti Whitney G. (p)

Nemohla jsem se rozhodnout, jestli dát jednu nebo dvě hvězdičky. Nakonec dávám dvě - za čtivost a za to, že mě zajímal příběh Andrewa. Jinak to bylo celkem utrpení. Ten chlap byl totální psychopat a nakonci jsem si říkala, že ta ženská taky vlastně nebyla úplně v pořádku.
Celkově jsem četla od autorky Turbulenci - ta se mi celkem líbila a Výpověď spolu s Důvodnými pochybnostmi hrůza. Myslím, že už nic dalšího od autorky číst nehodlám.

08.07.2021 2 z 5

Tohle byla první kniha, kterou jsem od Ládi četla. Viděla jsem s ním pár rozhovorů a když jsem ji zahlédla v knihovně, ačkoli nebyla vůbec v plánu, tak jsem si ji vzala. Bylo to totální vystoupení z mé komfortní zóny, co se týče čtení. A bylo to celkem fajn, ale nic co by ve mě nechalo nějakou hlubší stopu. Ještě jsem si řekla, že od něj možná zkusím přečíst "Prázdniny v Evropě", protože by mi to mohlo být bližší, ale jinak se - za mě - žádné wow nekonalo...

01.07.2021 2 z 5

Mister Mister E. L. James (p)

Byla jsem zvědavá, co nabídne nová kniha této autorky. V knihovně mi bylo řečeno, že není tak špatná jako 50 odstínů…ale to bylo utrpení, lidi zlatí! Kniha absolutně bez nápadu, nulový děj i zápletka, vše předvídatelné a k tomu psáno totálně primitivním jazykem. Posledních 100 stran jsem už vyloženě trpěla, ale bylo mi to líto nedočíst. Jednu hvězdičku dávám pouze za to, že se opět povedlo autorce vyvolat ve mě zvědavost.

18.06.2021 1 z 5

Vychováváme děti a rosteme s nimi Vychováváme děti a rosteme s nimi Naomi Aldort

Bohužel jsem knihu nedočetla. Prostě se to nedalo. Jsem těhotná a vyhledávám knihy o výchově, dětech, porodu a mateřství celkově. Tohle se mi ale vůbec netrefilo do vkusu. Čím více knih o výchově čtu, tím více se ujišťuji, že je potřeba řídit se vlastním rozumem a láskou k dítěti. Po této knize si říkám, že to je ta pravá cesta.
Přečteno cca do půlky (naštěstí byla kniha jen půjčená :).

10.06.2021

Velká kniha o matce a dítěti Velká kniha o matce a dítěti Elizabeth Fenwick

Myslím si, že jestli si chce žena pořídit jen jednu knihu v těhotenství v rámci přípravy na příchod miminka, tak je tohle přesně ona. Shrnuje ty nejdůležitější informace, má plno názorných obrázků, obsahuje i první pomoc pro miminka/děti atd. Jednoduše to nejdůležitější na jednom místě. Mám ji ve své knihovně, abych po ní mohla kdykoli sáhnout :) Určitě se bude hodit :)

31.05.2021 4 z 5

Mé cesty do hlubin mozku Mé cesty do hlubin mozku Martin Moravec

Tak tohle teda za mě jedno velké ANO! Pana profesora jsem zažila na jedné přednášce o tom, co umí mozek a tam jsem si zamilovala jeho humor a celkově rozumný přístup k medicíně i životu. Jednoduše mi jeho názory sedí. Když jsem tedy četla tuto knihu, která je vedená jako rozhovor, uměla jsem si v hlavě představit, jak na tyto otázky odpovídá. Úplně jsem slyšela ten humor v hlase a představovala si jej, jak sedí za svým stolem v kanceláři a popisuje své zkušenosti. A knize nedokážu nic vytknout. Asi ji fakt hodnotím až moc růžově, ale tohle byl opět ten typ knihy, který jsem si šetřila a je mi líto, že už jsem ji dočetla. Myslím si, že se k ni budu vracet.

29.05.2021 5 z 5

Zdravé těhotenství, přirozený porod Zdravé těhotenství, přirozený porod Ingeborg Stadelmann

Přečteno v rámci příprav na mou novou roli - roli matky. Musím říct, že kniha je nabitá informacemi, ale některé informace mi připadají trochu zastaralé nebo přes čáru. Informace o homeopatii jsem přeskakovala, protože to není zrovna můj šálek čaje, takže jsem tomu nepřikládala velkou váhu. Věc, která mi ale na knize vadila je, že se zde často vyskytují informace o úmrtí. Myslím, že by stačila jedna kapitola, kde je vše vysvětleno. Člověk nepotřebuje číst u každého dne od porodu do jednoho roku fakt, že je riziko náhlého úmrtí.
Myslím si ale, že v případě jakýchkoli otázek, které nastanou budu odpovědi hledat tady v knize, jelikož je tam opravdu hodně věcí detailně popsáno.

17.05.2021 3 z 5

Poprvé mámou - Základy péče o dítě Poprvé mámou - Základy péče o dítě Olivia Toja

Knížka je vtipná, dobře se čte, obsahuje hodně užitečných informací, které podává jasně a stručně. Za mě fajn :)

16.05.2021 4 z 5

Jak přežít svého muže Jak přežít svého muže Jana Bernášková

Strašně mi vadilo, jak to bylo napsané - žádná přímá řeč, občas to hodně mate.
Ale jinak fajn oddechovka.

23.04.2021 3 z 5

Když se introvertka vdá Když se introvertka vdá Debbie Tung (p)

Kdyby to psala jako dárek svému muži, tak dávám knize 100%, ale jelikož to autorka vydala jako klasickou knihu, tak dávám pouze 2*...zklamání :(

12.11.2020 2 z 5

Až léto skončí Až léto skončí Penelope Ward

Taková milá oddechovka na jeden večer. Měla jsem špatnou náladu, takže jsem potřebovala něco klidného a romantického. Účel to tedy splnilo :).

01.11.2020 3 z 5

Cesta za svobodou: Harry a Meghan a vznik moderní královské rodiny Cesta za svobodou: Harry a Meghan a vznik moderní královské rodiny Omid Scobie

(SPOILER) Na tuhle knihu jsem se velmi těšila a proto jsem si ji musela koupit hned, jak vyšla v češtině. Nicméně, dostala jsem se k ní až teď. Celkově musím říct, že asi není kniha, která by lépe vyobrazovala, jak to skutečně na královském dvoře vypadá. I když musím přiznat, že se spisovatelé až moc snažili vykreslit celý pár idylicky. Je třeba číst tuto knihu trochu kriticky. Tady je teda pár poznámek, které jsem si v průběhu čtení sepsala:
- V knize je někdy až moc „omáčky“ a zbytečných detailů.
- Meghan to celkově měla určitě složitější a těžší než Kate, když přišla do královské rodiny. Bulvár k ní byl zbytečně tvrdý. To, co udělala Kate by brali jako svěží vítr, ale když tu samou věc udělala Meghan, strhla se vlna kritiky.
- Rasistické poznámky na účet Megaht byly opravdu za hranou od dob, kdy začla chodit s Harrym. A argument „mohla to čekat“ je úplně mimo.
- V knize je vykreslená Meghan až moc dokonale. A v bulváru právě naopak. Myslím, že pravda nebude taková, jaká je vykreslená v knize, ale je to mnohem pravdivější obraz než uvádí právě různé pochybné plátky.
- Měla, má a bude to mít ještě hodně těžké. Ať už bude dělat cokoli.
- Příchod Meghan do královské rodiny byl prostě jiný, než příchod Kate. Meghan je jiná: vstává v 5, cvičí jógu, žije hyperproduktivním životem, je zvyklá si vše sama zařídit a podávat maximální výkony. Na to služebnictvo u dvora nebylo zvyklé.
- Královská mantra: „Nikdy si nestěžuj, nikdy nevysvětluj“.
- V knize se nezmiňuje událost, kdy Serena W. omylem prozradila v rozhovoru, že Meghan čeká chlapce. Tato informace byla přísně utajovaná. Není tam popsáno, jak se tento „přešlap“ řešil.

31.10.2020 4 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Tenhle thriller mě bavil hlavně proto, že jsem opravdu celou dobu nevěděla, kdo je vrahem. I když jsem pár podezřelých měla, ale to se často měnilo. Vůbec jsem nevěděla, jak to dopadne a proto se mi to fakt líbilo. Knihu jsem díky tomu přečetla na 2 zátahy. A prozatím nejlepší kniha od S. Lapena. Ještě se chystám na Jeden z nás. Předpokládám, že se do ní rychle pustím, jelikož tahle mě fakt nadchla.
Manželé odvedle jsou z mého pohledu jen o něco horší a knihu Někdo cizí v domě řadím prozatím na 3. místo. Uvidíme, jak si tato autorka povede dál. Zatím mě celkem baví!

28.10.2020 4 z 5

Najdu odvahu: 770 km po trase hrdinů SNP Najdu odvahu: 770 km po trase hrdinů SNP Lenka Vacvalová

Nejsem z těch, kteří by autorku knihy nějak znali. Kniha se mi líbila podle popisku a tak jsem se rozhodla si ji zakoupit. A dobře jsem udělala! Jedním slovem bych knihu popsala jako "opravdová". Autorka se nesnaží ze sebe dělat lepšího člověka a mnohdy s totální otevřeností sděluje své silné, slabé stránky a to, co udělala špatně nebo dobře. Úplně a surově. To se mi na knize velmi líbí. 2x se mi stalo, že jsem měla i slzy v očích. Je to jedna z těch knih, které jsem se snažila číst pomaleji, abych si ji totálně užila. I když jsem ji mohla přečíst za jeden večer, tak jsem se ji snažila dávkovat. Myslím, že je to zatím ta nej kniha za rok 2020. Hned mám chuť někam vyrazit. Do hor samozřejmě!

24.10.2020 5 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Zase "stará, dobrá" Colleen! Zdá se mi, že ta holka umí napsat buď úplně skvělou knihu, nebo úplný brak. A tahle patří k těm velmi povedeným, u kterých mi i slza ukápla. S hlavní hrdinkou jsem sice moc nesympatizovala, ale celý příběh byl prostě skvělý!
Námi to končí, Odvrácená tvář lásky a To nejlepší z nás stojí opravu za přečtení! Nebudete litovat.

18.10.2020 4 z 5

Čirá radost Čirá radost Anthony De Mello

A. de Malla mám moc ráda a myslím, že Bdělost nic nepřekoná. Vrhla jsem se na Čirou radost a jsem dost zklamaná. Myslím, že to je hlavně tím překladem, jinak si to vysvětlit neumím. Hodně slabé :(

17.10.2020 1 z 5