BlackFun BlackFun komentáře u knih

Muži, ženy a láska Muži, ženy a láska Wilfried Nelles

Zajímavá kniha, která vás dovede k zamyšlení. Něco mi smysl dávalo, něco méně, ale doporučuji knihu přečíst - něco si z ní určitě vezmete.

06.07.2017 4 z 5

Těsně vedle Těsně vedle Nathaniel Fick

Jsem absolutní neznalec vojenství a i přes tuto skutečnost mě kniha vtáhla do děje. Skvělý styl vyprávění a pozoruhodný obsah. Těsně vedle je zajímavou sondou do života vojáků.. rozhodně doporučuji.

02.07.2017 5 z 5

Do temnoty Do temnoty Pavel Stehlík

Strhující kniha, která mě chytla i přesto, že o vojenství vím velmi málo a nijak se o tuto problematiku nezajímám. Poutavé vyprávění chlapa, který prožívá svůj sen a život se všemi mínusy i plusy. Rozhodně doporučuji přečíst, člověk si krásně uvědomí, jak se svět netočí jen okolo něj a jeho starostí.

26.06.2017 5 z 5

Sucho Sucho Jane Harper

Sucho je vcelku fajnová detektivka, žádný zázrak, od kterého bych se nedokázala odtrhnout. Bohužel. Průměrná detektivka, která mi v paměti dlouho nezůstane.. Pachatele jsem dokázala natipovat zhruba od půlky (ač v tomhle nejsem žádnej přeborník). Bohužel jsem se nechala nalákat zdejším hodnocením a zakoupila si ji..

12.06.2017 3 z 5

Síla a moc pozitivního nesouhlasu Síla a moc pozitivního nesouhlasu William Ury

Velmi inspirativní kniha pro každého, kdo chce umět vyjednávat s chladnou hlavou a dokázat říct lidem Ne. Autor knihu napsal velmi čtivě a jednotlivé situace dokládá příklady z praxe. Za mě super kniha

13.03.2017 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Výborná záležitost (když opomenu to ,,cosi" s psycholožkou - moc jsem nepobrala, co bylo smyslem této pasáže :D). Tato kniha patří k těm povedenějším z jejich tvorby, takže za mě 5 hvězd. Už teď se těším na pokračování!

08.03.2017 5 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Četla jsem všechny knihy autora a tohle je největší pecka! Autor vás neustále udržuje v napětí a rozhodně se při čtení nenudíte. Trochu jsem se obávala, když jsem si knihu kupovala v den vydání (bez možnosti posoudit koupi knihy dle hodnocení), ale nákup se vydařil a rozhodně nelituji! Skvělý autor, super bichle! Už se těsím na další knihu :)

01.03.2017 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Nooo tak tohle byla velká pecka. Dívka v ledu byla výborná, ale touto knihou autor zase zvedl svou tvorbu o level výš. Erika mě prostě baví, ostatní postavy také, příběh byl skvělý (ale určité části konce mi trochu vadily, jelikož mi nedávaly úplně smysl, takže jsem musela přimhouřit oči). Nicméně kniha má zásadní vadu. Už jsem jí nedočetla

23.02.2017 5 z 5

Neboj se Neboj se Lisa Gardner

Celkem zajímavá pohádka :) Lisa píše velmi dobře, vtáhne vás do děje, nicméně já mám raději reálnější případy. Takže za mě fajnové počtení :)

18.02.2017 4 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Velmi fajn kniha :) Zajímavá zápletka, nicméně je to taková trochu pohádka, která se ale doopravdy dobře čte. Rozhodně doporučuji přečtení.

15.02.2017 4 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Kruh jsem si naplno užila :) Zápletka mi přišla trochu přitažená za vlasy, ale nemohla jsem se odtrhnout od čtení, takže za mě prostě dobrý! Hned se pustím do III. dílu a jsem zvědavá, jaký příběh nabídne. Upřímně II. díl mě bavil více než díl I., takže doufám, že to bude mít stejně vzestupnou tendenci.

02.02.2017 5 z 5

Tiché dívky Tiché dívky Eric Rickstad

Upřímně jsem čekala mnohem víc, jelikož úvod vás zasáhl a čekali jste jízdu. A stále čekáte a čekáte.. Takže zpočátku se příběh táhl, musela jsem se nutit, abych pokračovala v četbě dál. Od půlky se kniha četla lépe a lépe a konec byl skvělý. Bohužel za mě zklamání a lituji, že jsem si knihu koupila..

12.01.2017 3 z 5

Podlost Podlost Karin Slaughter

První kniha od Karin, která mě moc nebavila a to už jsem přečetla skoro všechny.. Nakonec jsem se přemluvila, abych knihu dočetla, jelikož jsem byla zvědavá, jaký bude konec. Konec byl zajímavý a doopravdy mě bavil. Takže můžu říct, že začátek a konec byl super! Obsah mezitím byl neskutečně nudný. Škoda.

05.12.2016 4 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Musím říct, že jsem zajásala, když jsem se dozvěděla o nové knize této dvojky. Ani mi nevadilo, že autoři si dávají pauzu od Joony a těšila jsem se na něco jiného. Bohužel zklamání bylo celkem značné. Kniha měla nápad a obdivuji jejich fantazii, ale to je tak všechno. Skončila jsem na straně 240. Dál jsem se nepustila, jelikož mě kniha neoslovila (i když jsem pořád ve skrytu duše doufala, že bude líp). Na světě je tolik knížek, které stojí za to si přečíst, tak nač ztrácet čas nad knihou, které mě prostě nebavila. Nicméně škoda.

16.10.2016 2 z 5

Podstata zla Podstata zla Luca D'Andrea

Velmi zajímavé čtení. Některé věci jsou přitažené za vlasy, ale pokud hledáte literaturu, která vás zachytí a vydechnete v momentě, kdy jí dočtete, tak je Podstata zla správnou volbou. Rozhodně jsem nečekala takový konec, který mi pak autor nabídl, ale tím líp, nejsem ráda, když rozuzlení odhalím v půlce příběhu. Zpočátku mi trochu vadil styl psaní autora, ale brzy jsem si zvykla a užívala si jízdu :). A skvěle pracoval s psychickou hlavního hrdiny. Tak ať se Podstata zla líbí!

15.10.2016 4 z 5

Zvěrolékař opět v jednom kole Zvěrolékař opět v jednom kole James Herriot (p)

Zvěrolékař opět v jednom kole je další fajnové počtení, kterým si můžete zpříjemnit den. Jediné, co mi vadilo, jsou historky z lodi a letadla. Povídání o lodi mi přišlo doopravdy nudné a moc mi do celkového rámce knihy nezapadalo. Historky z letadla byly o trochu lepší, ale zamrazilo mě u konce těchto historek.

18.09.2016 4 z 5

Zvěrolékař v chomoutu Zvěrolékař v chomoutu James Herriot (p)

Moje velmi oblíbená kniha od Herriota :) Napsáno poutavě, optimisticky a s očividnou láskou ke zvířatům. Je také velmi zajímavé číst o léčbě zvířat v době Herriota.. dnes už je to léčení zaplaťpánbůh trochu jinde :)

17.09.2016 5 z 5

Přetížená archa Přetížená archa Gerald Durrell

Na těchto knihách jsem vyrůstala a po mnoho letech jsem se k nim vrátila. Byla jsem opět nadšená a vždy jsem zařvala smíchy, když se objevili domorodci s úžasnou mentalitou a skvěle přeloženou angličtinou :) Za mě prostě 5 hvězd!

10.09.2016 5 z 5

Triptych Triptych Karin Slaughter

Naprosto skvělá záležitost! Autorka mě v mnoha okamžicích dostala, klobouk dolů.. Takový příběh jsem fakt nečekala :)) Mám jen jedinou drobnou výtku, příběh byl až moc překombinovaný, ale jinak výborný!

05.08.2016 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Do knížky jsem se pustila s nadšením, jelikož jsem dlouho detektivku v ruce neměla. Začátek knihy byl perfektní, styl psaní autora mi naprosto sedl a příběh vypadal opravdu zajímavě. S knihou jsem byla spokojená až na konec, rychle ukončený a vcelku nudný, takže poslední část byla tak trochu zklamání..

27.07.2016 4 z 5