biki biki komentáře u knih

Dobře se dívej Dobře se dívej James Carol

Hm, tak jsem trochu v rozpacích. Polámané panenky jsem přečetla ve dvou dnech, k tomuto jsem se musela chvílemi nutit. Moc mi nesedělo prostřední amerického maloměsta pod vlivem jedné silné osobnosti. Oproti první knize se mi zde také zdálo míň detektivní práce a o to víc dohadů ze strany Wintera, dost překombinovaný závěr ... Prostě mi to přišlo o něco slabší. Stále je to však slušná detektivka.

26.04.2016 3 z 5

Liják Liják David Rollins

Opět vynikající a zase trochu jiné oproti minulé knize. První polovina plyne v poměrně poklidném tempu, když připomíná klasickou detektivku - spousta pochůzek, vyptávání tu či onde, hrabání se v papírech i forenzních důkazech, do toho jiskření v osobních vztazích obou hlavních hrdinů - dalo by se říct až trošku nudné. Ale jak začínají vycházet najevo nové skutečnosti, napětí stoupá a z ničeho nic děj začíná velmi svižně ubíhat. Oba hrdinové procházejí řadou dramatických situací "na ostří nože", ale Vinova vynalézavost á la MacGyver, jim zachraňuje krk. Konspirace bují, různé zájmové skupiny kují pikle, v podstatě nikdo neví, kdo s kým ... prostě počtení jedna radost. Až teda na poslední půlstránku, kde mě autor opravdu nas...l, což ale neovlivní celkové hodnocení.

20.04.2016 5 z 5

Podezřelý č. 1 Podezřelý č. 1 James Patterson

Dojem z knihy dost rozpačitý. Kupodivu zajímavější mi připadaly vedlejší zápletky - vraždy v hotelích, či řešení nechtěného závazku hrdiny k podsvětí. Ale hlavní motiv ... že se tak zkušený autor, jakým Patterson bezesporu je, uchýlí k takovému lacinému klišé (víc raději neuvádím), to bych fakt nečekala.

17.04.2016 3 z 5

Mstitelky Mstitelky Fern Michaels (p)

Kdybych včera večer nečučela u počítače, tak jsem knížku zvládla za jeden den. Tak jo, četla se dobře. Téma insuficientní justice, kdy právnické kličky mají větší váhu než prostá spravedlnost, je zvláště v dnešní době velmi lákavé. Ovšem barvotiskové řešení celé situace, kde (jaká náhoda) jednou z postižených je multimilionářka, jejíž přítel je jakási obdoba Jamese Bonda v.v., tak to je i na mě trochu silné kafe. Sice si dovedu představit, že se pár postižených spojí v boji za spravedlnost, ale překombinované a finančně mimořádně náročné akce, uvedené v knize, přímo volají po tom, aby selhaly. Pak by to bylo aspoň napínavější. Aspoň za čtivost 3*.
Pozn: tak by mě zajímalo, jestli se u pomsty první z postižených žen nechala autorka inspirovat jedním nejmenovaným českým filmem ?!?

14.04.2016 3 z 5

Útěk do Virgin River Útěk do Virgin River Robyn Carr

Lepší a dramatičtější než první díl. V tomto příběhu ne úplně všechno dobře dopadlo.

06.04.2016 4 z 5

Městečko Virgin River Městečko Virgin River Robyn Carr

Ale jo, jak už níže uvedeno, velmi slušné relaxační čtení. Nic víc, ale ani nic míň.

06.04.2016 3 z 5

Králův klenotník Králův klenotník Alexandre Dumas, st.

Souhlasím s názorem, že kniha patří spíše k průměrným Dumasovým dílům. Ale přesto ji musím pochválit, neboť mě přivedla k tomu, abych si přečetla Celliniho Vlastní životopis, který je mnohem a mnohem zajímavější.

05.04.2016 3 z 5

Polámané panenky Polámané panenky James Carol

Velmi dobrá detektivka, která se dobře čte, děj odsýpá bez hluchých míst, sympatičtí hlavní hrdinové, napínavý závěr ... prostě všechny atributy dobrého příběhu. V rámci žánru určitě 5*.
Přesto jedno malinké "ale" - nadšení knihou by bylo ještě větší, kdybych předtím nečetla detektivky, či spíše thrillery, Chrise Cartera s Robertem Hunterem. Stavba příběhu i způsob pátrání hlavního hrdiny se mi zdají trošku podobné. Nevím, je to jen můj osobní dojem. Třeba u další knihy tomu bude jinak.

04.04.2016 5 z 5

Pád Pád Rogelio J. Pineiro

Asi ve dvou komentářích k jiným sci-fi jsem naříkala, že s výjimkou A.Weira (Marťan) současným autorům vesměs chybí nějaká erudice k tomu, aby napsali skutečně kvalitní sci-fi příběh. S potěšením mohu konstatovat, že to rozhodně neplatí v tomto případě - konečně se někdo odvážil do značně nepřehledné džungle kvantové fyziky a domnívám se, že z toho vyšel se ctí.
Sama bych to nehodnotila jakou čistou sci-fi, spíše jako sci-fi thriller, ale rozhodně mimořádně kvalitní. Angela je mozek a Jack svaly, ale jeden bez druhého by nemohli uspět. A k tomu ještě barvité postavy motorkářů a hackerů ... No, parádní jízda.

29.03.2016 5 z 5

Pravidlo dvou minut Pravidlo dvou minut Robert Crais

Ke knize jsem přistupovala dost opatrně, protože v ní nevystupovali jedni z mých oblíbených hrdinů Cole a Pike, ale byla jsem velmi příjemně překvapena. Jiné pojetí příběhu, zcela odlišná hlavní postava bývalého bankovního lupiče oproti výše zmíněným hrdinům, a vůbec - proč se dotyčný nakonec dostal do basy, to je skutečně pozoruhodné. No a samozřejmě celý příběh je, jak jinak u Craise, výborně postavený a vypointovaný.

23.03.2016 5 z 5

Srdce z Vysočiny Srdce z Vysočiny Hannah Howell

První kniha, kterou jsem od této autorky četla, a byla jsem nadšená. Co se týče hodnocení, tak bych v podstatě opakovala to, co napsala níže havrmoni.
H.Howell se tak přiřadila k mým nejoblíbenějším autorkám. I když ani ona se nevyhne slabším chvilkám, přesto většina jejích knih patří k těm lepším v rámci žánru.

21.03.2016 5 z 5

Tajuplná žena Tajuplná žena Nora Roberts

Tato kniha se mi jistě líbila víc než předchozí (Kdo chce víc). V první části se děj slušně rozběhl. Následující úsek s romantickou zápletkou také není špatný, postupně opět narůstalo napětí. I když vlastní vyřešení situace dosti svérázné hrdinky se poměrně nabízelo a logicky vyplývalo z děje, nebylo to na překážku. Ale stejně bych si poslední část představovala podstatně akčnější. Na závěr - lepší průměr, neboť k úplné spokojenosti mi přece jen něco chybělo.

19.03.2016 4 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Autor v knize dokonale využil svou původní profesi - jedná se zde o děsivý náhled do duše (dá-li se to tak nazvat) sociopata, sériového vraha, před kterým může Hannibal Lecter jen zahanbeně smeknout.

13.03.2016 5 z 5

Jantarová komnata Jantarová komnata Steve Berry

Bezpečně nejslabší Berryho kniha. Ale pro pobavení - české reálie v americkém pojetí jsou krásně naivně pitomoučké.

08.03.2016 2 z 5

V patách Elize Cynsterové V patách Elize Cynsterové Stephanie Laurens (p)

Tato kniha se mi líbila víc, než předchozí příběh o starší sestře Heather. Rozhodne je o něco akčnější, postava hlavního hrdiny se odlišuje od obvyklých idolů cynsterovských dívek, a také hlavní padouch se svou posedlostí je rozhodně zajímavější. A na rozdíl od předchozího komentáře se mi právě líbilo, že Elize se trochu vymyká obvyklé představě "dokonalého" Cynstera. Docela se už těším na pravděpodobně závěrečný díl.

07.03.2016 4 z 5

Tajné sestry Tajné sestry Amanda Quick (p)

Amanda opět nezklamala - znovu namíchala směs romantiky a krimi zápletky v tom správném poměru, tajemství z minulosti má opět jiný rozměr a charakter, než v předchozích knihách ... prostě, opět velmi slušné odpočinkové čtení. Určitou vadou na kráse je na můj vkus trochu překombinovaný závěr, proto nedávám nevyšší hodnocení.

07.03.2016 4 z 5

Bouřlivé vyznání Bouřlivé vyznání Johanna Lindsey

Pár předchozích knih od Lindseyové mě trochu zklamalo, takže jsem k tomuto příběhu přistupovala poněkud opatrně, ale byla jsem velmi příjemně překvapena. Konečně opět Malloryovi v plné slávě, docela zajímavý a napínavý příběh, sympatický (jak jinak, že ?) hlavní hrdina, a jak už je zde níže uvedeno - šance na další slibné pokračování. V rámci žánru 5*.

07.03.2016 5 z 5

Souboj Souboj Matthew Reilly

Potvrzuji, je to fakt jízda, která nemá hluché místo, nedá odpočinout postavám v knize ani čtenáři. Z knihy mám také pocit, že si autor tvorbu knihy opravdu užíval a ohromně se při tom bavil. Pokud by snad někomu chybělo hlubší propracování postav a náhledy do jejich duševna ... propána, když každou vteřinu zuří boj o život, tak skutečně na nějaké filozofování není čas.
Těžko určit žánr, do kterého by bylo možno knihu zařadit - za mně: dobrodružná sci-fi fantasy.

05.03.2016 5 z 5

Deset velkých stěn Deset velkých stěn Radovan Kuchař

Kniha o nádherném bláznovství. V první polovině 70.let patřila k mým nejoblíbenějším, takže když i dnes něco zaslechnu o severní stěně Eigeru, vždycky si tuto knihu vzpomenu.

14.02.2016 5 z 5

Dlouhá noc Dlouhá noc Amanda Quick (p)

Docela povedená, čtivá detektivka s romantickou zápletkou. I když ani ty předchozí letošní (2015) detektivky od A.Q. nebyly špatné, tato se mi líbila nejvíc.

05.02.2016 4 z 5