Bigluska Bigluska komentáře u knih

Deník šílené markraběnky Deník šílené markraběnky Zita Pallavicini

Mně se to líbilo. Přečetla jsem to téměř jedním dechem. Konec nebyl nic moc extra, ale do 2/3 to bylo hezky. Jako oddechové čtení dobré. Klidně si to přečtu znovu.

14.08.2019 3 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Jsem unesena. Úžasná knížka. Přečetla jsem to jedním dechem.

12.01.2018 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Přečteno jedním dechem.

15.06.2017 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Bylo to prima čtení. Detektivky jsou v poslední době moje oblíbená četba a tato knížka nezklamala. :)

10.06.2017

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Film nic moc, ale kniha je napsaná úžasně. Nedalo mi to ani chvilku, přečteno skoro na jeden nádech. Luxus.

08.03.2017 5 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Úžasná knížka. Četlo se to prakticky samo. Takové příběhy mám ráda, nezklamalo mě to. Do hlavní postavy se nelze nezamilovat. Konec byl zajímavý, toužím po pokračování, co se stalo potom??

07.03.2017

Stoletý stařík byl zajímavější, nedočetla jsem.

05.02.2017 odpad!

Příjemná oddechovka. Žádná náročnější zápletka. Nevtíravý, sympatický humor. Procházka dějinami. Doporučuji každému. Nadsázka.

07.11.2016 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Od samého začátku mě to strašně bavilo. Kéž tu je hvězdiček alespoň 6! :3

07.11.2016 5 z 5

Dobře mi tak Dobře mi tak Radka Třeštíková

Tuto knihu jsem četla o velkých prázdninách a vůbec se mi nelíbila. Uznávám... zajímavý náhled, líbí se mi, jak se do toho autorka dokázala vcítit atd, ale jinak mě to neoslovilo. Zajímavý experiment.

07.11.2016 odpad!

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Četla jsem to před velkými prázdninami... Četlo se mi to pěkně. Okolo sebe jsem slýchávala, že nedokázali občas rozeznat, o kom z těch 12 žen čtou. Mně se to tedy rozeznávalo hezky. Bavilo mě to. Kdybych měla čas, přečetla bych to na 100% jedním dechem. Těžko se mi od toho odcházelo, jak mě to pohltilo. Jediné a dle mě zásadní... konec. Ty se mi nelíbili ani u jedné z knih, co T. napsala...

07.11.2016 4 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Nebyla tak dobrá, jako dvě předešlé, ale stále patří mezi špičky. Díky za ní. Těším se na další

08.10.2016 4 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Byla to bomba. Nemám slov. Nemám co vytknout. Ještě teď, den po dočtení, jsem z toho trochu jako v tranzu a těším se na poslední díl.

29.09.2016 5 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Od R. Třeštíkové jsem četla všechny její knížky (Dobře mi tak, To prší moře, Bábovky). Ani u jedné mě neuspokojil konec. Ale u To prší moře si nejsem jistá jestli to brát jako nedostatek nebo úmysl. Bylo to úžasné. Celou knihu jsem přečetla na jeden nádech, ale přitom jsem musela občas zadržovat dech a odvracet zrak, protože jsem s hrdinkou cítila po celou dobu až do konce. Její pocity jsem přijala za své. Pocit zoufalství atd jsem měla ještě další půl hodinu po dočtení knihy.
R. Třeštíková bude jeden z mála spisovatelů u kterých si dokážu představt, že knihy čtu víc než jednou (u mně dost nevídané). Ale nevím, zda ten nápor emocí zvládnu znovu. Jestli nevybouchnu.

20.09.2016 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Úžasná knížka. Nikdy jsem na detektivky nebyla, ale konečně vím, že to není pravidlem. Těším se na pokračování.

20.09.2016 3 z 5