bigben bigben komentáře u knih

Nechtění Nechtění Kristina Ohlsson

Autorka mě nezklamala, děj má spád a sympatickou dvojici vyšetřovatelů.

12.09.2018 4 z 5

Mise Haiti: 5 měsíců s Lékaři bez hranic Mise Haiti: 5 měsíců s Lékaři bez hranic Tomáš Šebek

Výborné čtení o životě doktorů bez hranic. Opravdu poutavé, někdy k pousmání, jindy zase úplně ne, ale rozhodně stojí za přečtení.

Miovo blues Miovo blues Kristina Ohlsson

Oblíbený hlavní hrdina navazuje na děj z prvního dílu. Spokojenost

Matkou ze dne na den Matkou ze dne na den Rowan Coleman

Moc červené knihovny najednou.

Lotosové blues Lotosové blues Kristina Ohlsson

Výborná detektivka, děj trochu zauzlený, sympatický právník.

Kniha vzpomínek Kniha vzpomínek Rowan Coleman

Nějak jsem se nemohla smířit s osudem hlavní hrdiny, může to potkat kohokoli z nás. Hodně jsem si poplakala.

Jacob se odhodlá milovat Jacob se odhodlá milovat Catalin Dorian Florescu

První střet s rumunskou literaturou a byla jsem naprosto spokojena s výběrem. Osudy lidí, kteří mají svoje domovy,pak jsou vyhozeni, musí začít nový život. Silné čtení.

12.09.2018 4 z 5

Očekávám s napětím další díly.

Dobře mi tak Dobře mi tak Radka Třeštíková

Když už začíná být hlavní postava sympatická, je konec.

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Nelíbilo, děj mě nezaujal, postavy nesympatické. Velké zklamání

12.09.2018 1 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Zamotané životní příběhy, které se rozmotávají a lidé se prolínají, u mě super kniha.

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

První díl byl nejlepší, dlouho jsem se takhle nepobavila. Za přečtení stojí i tento, jen už to není úplně ono.

A proto skáču A proto skáču Naoki Higašida

Poučný pohled na svět očima autisty.

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Postava inspektorky je pro mě zajímavá, děj ubíhal a rozuzlení super. Výborná detektivka.

Sněžím Sněžím Pavel Kohout

Tuhle knížku mám ráda, nejenom proto, že se hlavní postava jmenuje stejně, ale pro její osud a zápletky v něm, hlavně co se týká chlapů, starosti o dceru. Stojí za to, si ji přečíst.

Skořápka Skořápka Ian McEwan

Knížku jsem málem nedočetla, i když byla zajímavá postavou vypravěče tj. nenarozeného dítěte. Zápletka mi přišla strašně dětinská a ženská postava dost jednoduchá.

Stručné dějiny Hnutí Stručné dějiny Hnutí Petra Hůlová

Snad jediná z knížek, které se mě nelíbila. Jak mám jinak tuhle autorku moc ráda, dané téma mě nezaujalo. Ta zapálená víra v hnutí a jejich myšlenky byla pro mě více než odporná.

12.09.2018 2 z 5

Husitská epopej. VI, 1461-1471 - za časů Jiřího z Poděbrad Husitská epopej. VI, 1461-1471 - za časů Jiřího z Poděbrad Vlastimil Vondruška

Příběhy rodiny Prokopů se blíží ke konci, což mě mrzí. Ukázaly onu dobu z obou stran, ze života ve městě i na venkově, jako chudí i bohatí, oceňují přístup většiny ženských postav.

12.09.2018 4 z 5

Husitská epopej. V, 1450-1460 - za časů Ladislava Pohrobka Husitská epopej. V, 1450-1460 - za časů Ladislava Pohrobka Vlastimil Vondruška

Teprve pátý díl a já už jsem se lehce ztratila v rodinných vztazích a vůbec historické linii...proto jdu rychle na další.

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Klasika, o kterou jsem si rozšířila svoje literární vzdělání. Postavení žen v té době, pravidla chování a život na venkově i v Londýně.