Sněžím

od:


KoupitKoupit eknihu

Příběh čtyřicetileté Petry Márové se odehrává v porevoluční Praze, kdy se z exilu vrací její bývalá láska Viktor Král. Za hranicemi se stihnul oženit a navíc se zjistilo, že je jeho jméno na seznamech tajných spolupracovníků Státní bezpečnosti. Viktor se při návštěvě v Čechách snaží znovu navázat intimní vztah tajně za zády své manželky Vanesy. Petra se rozhodne zjistit, jestli byl její milovaný Viktor skutečně u STB, anebo ho tam úmyslně zapsal její bývalý milenec (a major STB) Josef Beneš, aby se jim pomstil. Potíže s dospívající dcerou Gábinou, ve vztahu s Viktorem je stále na pomyslné houpačce, kdy se stav absolutního štěstí a radosti z nově probuzeného citu střídá s pocity beznaděje z myšlenky, že její Viktor skutečně spolupracoval s "estébáky". Co jí také není moc příjemné, je fakt, že je Viktor znovu ženatý a že spolu podvádějí jeho mladou ženu. Oba milenci se po dlouhých letech citově vrátili nejen k sobě, ale i ke svému starému zvyku, kdy svoje stavy, nálady a pocity popisovali jako přírodní úkazy. Když například Petra brečela, řekla Viktorovi do telefonu "prším". Pravda nakonec nedostane prostor, aby vyšla najevo nikdo už nedopátrá toho, jestli byl v seznamu neprávem, anebo tam jeho jméno doopravdy patřilo......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33358/snezim-33358.jpg 3.842
Žánr:
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Český spisovatel
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Přidat komentář
bigben
12.09.2018

Tuhle knížku mám ráda, nejenom proto, že se hlavní postava jmenuje stejně, ale pro její osud a zápletky v něm, hlavně co se týká chlapů, starosti o dceru. Stojí za to, si ji přečíst.

lencin
19.07.2017

Dobrá kniha, ale ne z autorových nejlepších. Příběh o černé, bílé a mnoha odstínech šedé za socialismu i v čerstvě se rodícím kapitalismu devadesátých let. Petra Márová "vyšetřuje" dva své milence a snaží se zjistit, kterému z nich může věřit...

dusty
03.08.2016

Zajímavé čtení, další povedená autorova syntéza moderních dějin a osobního života. Konec mě maličko zklamal, ale proč by autor měl končit román podle mých představ. Jednu drobnou výtku mám, nevěřím příliš mužským autorům, když se vžívají do ženské role. Ale i tak je do další povedená kniha mého oblíbeného autora.

kvetinkabrno
15.08.2013

.........nedočetla jsem. Pavla Kohouta mám ráda, ale způsob, jakým hovoří hlavní hrdinka této knížky, mně lezl krkem. Dost mně vadila i její dcera. Možná jsem to četla v nesprávnou dobu na nesprávném místě..........I když nevím jak příběh dopadl, musela jsem knihu odložit.