bezzink Online bezzink komentáře u knih

Zapomenuté vzpomínky Zapomenuté vzpomínky Diane Chamberlain

(SPOILER) Moje oblibena spisovatelka a dalsi kniha starsiho vydani ukoristena v antikvariatu. Pribeh to byl pekny a za me vysoce uveritelny. Muzu potvrdit z vlastni zkusenosti, ze potlaceni negativnich vzpominek z detstvi neni nemozne.
Kazdopadne jsem nepochopila (jako i ostatni komentujici) Clairin vztah k Randymu. Bere ho jako bratra a spi s nim? Trochu mimo. Nejak se v tom placala a to me fakt nebavilo. Proto jen 3 hvezdy. Diane to umi o moc lip.

18.03.2021 3 z 5

Rebelský dědic Rebelský dědic Vi Keeland

Az trochu moc slunickove na muj vkus. Ale obcas mame kazdej chut precist si erotickou pohadku. :)

01.02.2021 2 z 5

Matčin stín Matčin stín Diane Chamberlain

Opravdu moc hezka serie. Doporucuji vsemi deseti. Vsechno do sebe pekne zapadlo. Ani mi tak nevadilo, ze bylo zrejme uz od zacatku, kdo ve skutecnosti je Rick nebo jak je to popravde s Mackenziinym otcem. SPOILER: Co mi ale zkazilo dojem a proc davam 4 hvezdy je ten az trapny zaver s odpustenim. Respektive ok, odpusteni jako takove beru, ac ho nechapu, co mi prislo ale fakt mimo, byl ten naprosto zbytecny hovor mezi Lacey a Z. - absolutne nerealne a nepochopitelne. Kdyby to DK podporovala, umistila bych tu smajlik s ocima v sloup.

16.01.2021 4 z 5

Světlo pod hladinou Světlo pod hladinou Diane Chamberlain

Druhy dil nezklamal. Bylo trochu rusive, ze si cele mestecko zamiluje uplne ciziho cloveka behem 1-2 tydnu, na druhou stranu Gina pusobila sympaticky. Zapletka mohla byt vymyslena trochu lepe, aby se to nemuselo takhle nepresvedcive natahovat. Z Gininy strany nebyl duvod nerict pravdu, takze z toho jde videt to umele natahovani deje. Za to strhavam hvezdu. Ale jinak jsem spokojena, treti dil me nemine!

11.01.2021 4 z 5

Strážkyně majáku Strážkyně majáku Diane Chamberlain

Moc pekne cteni. Pravda, preklad mohl byt krapet lepsi, ale neda se nic delat. Jsem moc rada, ze jsem celou trilogii sehnala a tesim se na dalsi dily. 5 hvezd dat nemuzu, je videt, ze Diane se za tech bezmala 30 let vypsala a jeji soucasna dila jsou nekde jinde.

07.01.2021 4 z 5

Nutné lži Nutné lži Diane Chamberlain

Prvni kniha od Diane, kterou jsem netouzila cist 24/7. Cetla jsem ji tak pozvolna, kazdy vecer par kapitol. Nejak vubec me to nechytlo. Ctive to bylo, Diane proste umi psat, ale za me to nemelo tu emoci, na kterou jsem u jejich knih zvykla. Neprolinala se minulost a soucasnost, neprisly zadne zvraty, ktere by mi rozbusily srdce. Zkratka prumer.

17.11.2020 3 z 5

Dvojí život Dvojí život Diane Chamberlain

Tento pribeh se mi spatne cetl. Ne proto, ze by nebyl ctivy, to byl a velmi! Ale to tajemstvi, ktere odhali, je pro me, jako pro matku, docela sleha a samozrejme se hned vcituji do kuze hlavnich hrdinek a neni mi z toho nejlip. Kazdopadne jednu hvezdu sve milovane autorce ubiram za mensi uveritelnost.

29.10.2020 4 z 5

Sestra s perlou Sestra s perlou Lucinda Riley

Dalsi smutny osud hrdinky z minulosti a nalezeni stesti hrdinky z pritomnosti. Dockam se nekdy stastneho pribehu z minulosti? Australie nebyla vykreslena zrovna atraktivne a jmeno “číča” mi prislo ultra mimo.
Kazdopadne kniha je velmi ctiva a clovek se nemuze dockat dalsiho dilu.

29.10.2020 4 z 5

Sestra ve stínu Sestra ve stínu Lucinda Riley

Konecne se dej odehrava v me milovane Anglii a diky tomu je to za me plny pocet. Nicmene Star mi k srdci moc neprirostla a jeji chovani mi obcas bylo proti srsti. Nejak se neztotoznuji s tim, ze mlceni v dialogu je v poradku. A kdyz uz nejaka reakce, tak jen vetsinou odpoved “ano” nebo “prestan” a to mi porad prijde malo.
Pribeh Flory byl opravdu nadherny a vsimli jste si, ze vetsinou hlavni hrdinove z minulosti stesti nenajdou? Vetsinou maji zlomena srdce, jsou ve svazcich z donuceni, maji smutne zivoty. Kdezto hrdinky z pritomnosti nakonec dojdou ke stesti. Je to snad autorcin zamer? Nebo zkratka ta davna doba byla obecne protkana milionem svazujicich tradic, bezpravim?

24.09.2020 5 z 5

Dar moře Dar moře Diane Chamberlain

Prekrasne. Vice slov netreba.

20.09.2020 5 z 5

Sestra bouře Sestra bouře Lucinda Riley

(SPOILER) Davam 3.5 hvezdy. Pribeh z minulosti byl krasny. U toho soucasneho mi hodne vadil ten nerealny zacatek. Byt s nekym 3 tydny a chovat se jak kdyby to byly 3 roky.
SPOILER: Plus bylo silene pruhledne, ze se neco stane. Asi tak jako ve Zhavych vystrelech u Peta "mrtvoly" Thompsona. Kazdopadne ten zbytek to zachranil a tesim se na 3. dil.

03.09.2020 3 z 5

Sedm sester Sedm sester Lucinda Riley

Mam opravdu rada knizky, kde se prolina minulost a pritomnost a rozpletaji se rodinna tajemstvi. Coz mi tato kniha poskytla, takze za me doporucuji. Nicmene ze zacatku jsem se nemohla poradne zacist a prezdivka “Tata sůl” me fakt iritovala. Plus pokud jsem spravne cetla mezi radky, myslim, ze tusim tu tajnou nit ustredni zapletky, ktera bude vysvetlena v 7. knize. Nemam rada, kdyz nejakou zahadu rozlustim predcasne, tak snad se mylim, ale to se uvidi az v 7. knize. :)

25.08.2020 4 z 5

Ve stínu cypřišů Ve stínu cypřišů Diane Chamberlain

Pro me zatim nejmene zazivna kniha od Diane. Zacinam uz trochu chapat ten Dianin styl, kdy rozkryva jedno tajemstvi za druhym a zatim to nikdy nebylo moc predvidatelne a hlavne to gradovalo po kouskach az do finalniho odhaleni. Clovek si mohl lamat hlavu a postupne se snazit ty jednotlive kousky sestavovat. Tady ale jsem to zasadni tajemstvi rozklicovala uz na zacatku. Bylo to uplne nasnade. Plus zadna gradace se nekonala. Az v zaveru knihy nam byl predlozen odhalujici pribeh.
Ale ctive to bylo opet dost, behem 2 dnu bylo po vsem. Takze urcite spatna kniha to vubec neni, jen pro me to nebylo moc napinave a prekvapujici.

12.08.2020 3 z 5

Půlnoční zátoka Půlnoční zátoka Diane Chamberlain

Od te doby, co jsem objevila Diane, se nemohu od jejich skvostu odtrhnout. Navstevuji antikvariaty a postupne si doplnuji svou knihovnu temito jedinecnymi kousky. Neprestanu, dokud nebudu mit vsechny knihy a pak se asi budu muset vrhnout na zbytek v anglictine.
Kazda jeji kniha je plna emoci. Tak vyrazny koktejl uz jsem dlouho necetla. Jeji knizky maji jedno spolecne - chyby mladych. Vetsinou 17ti leti udelaji chyby, ktere je pak provazeji zbytek zivota a az o mnoho let pozdeji se dozvedi celou pravdu a jakou roli ve skutecnosti v tragedii sehrali. Vzdy me to dozene k slzam, presne v tomto veku si myslime, jak jsme hrozne dospeli a bojujeme s rodici, kteri v nasich ocich nic nechapou. I ja delala v tomto veku chyby. Nastesti nikdy nedopadly tak fatalne jako v Dianinych knihach.
Tato kniha byla hodne popisna, coz nemusim, asi proto ty 4 hvezdy, ale jinak to byl pribeh hluboky, tragicky, smutny, sokujici. DOPORUCUJI!

08.08.2020 4 z 5

Před bouří Před bouří Diane Chamberlain

Moc casto nedavam pet hvezd, ale Diane je proste trida. Chapu, ze to nektere nebralo, celkem hodne se tu rozebira poporodni deprese a popisuje nestastny zivot lidi zijicich v bludu. Neni to moc napinave nebo plne zvratu. Myslim, ze hodne se toho da rozklicovat uz dopredu, takze ani nejaka velka prekvapka se nekonaji. Presto ale, me tahle kniha vzala. Ta poporodni deprese byla teda maso. Ta naivita milostneho vztahu. Ta promrhana leta kvuli jednomu tajemstvi. Je to opravdu hodne smutny pribeh, ale i takovy je zivot.
Kez by Ikar vydal druhy dil ze serie! Snad jednou.

04.08.2020 5 z 5

Sveď mě za úsvitu Sveď mě za úsvitu Lisa Kleypas

Preklad katastrofa. A Merripen me teda dvakrat nezaujal. Ale pribeh jako takovy byl fajn. Lisa je sazka na jistotu.

29.07.2020 3 z 5

Mlčení Mlčení Diane Chamberlain

Uzasna kniha. Nekolikrat mi vehnala slzy do oci. Knihu ukladam do doporucnych a autorku do oblibenych. :) Diane ma vydane dalsi 4 knihy od roku 2015, snad tech se jeste dockame.

25.07.2020 5 z 5

Smrtící nahota Smrtící nahota J. D. Robb (p)

Prumerna detektivka. Nekdo muze brat ty prvky budoucnosti jako pridanou hodnotu, me to ale moc neuchvatilo.

20.07.2020 3 z 5

Krutá volba Krutá volba Diane Chamberlain

Ma druha kniha od autorky. Ta prvni - Utajena sestra, me vzala trochu vic, proto "jen" 4 hvezdy. Kazdopadne velmi doporucuji, staci prelouskat pocatecni naivitu hrdinky a pak uz je to jizda.

05.07.2020 4 z 5

Zapomenutá zahrada Zapomenutá zahrada Kate Morton

Ach, to byla takova krasa, uplne taju blazenosti! No fakt. Pohlazeni po dusi, krasa, romantika, emoce, klenot me knihovny. Moc casto 5 hvezd nedavam, tady je to ale vice nez zaslouzene. Miluju tyto typy knih, prolinani minulosti a soucasnosti, odkryvani minulych osudu, pouta se soucasnosti. Navic celkove kniha s krasnym neuspechanym zaverem, kdy vsechno do sebe zapadne. Proste 100% ve vsech smerech. Doporucuji velmi.

15.04.2020 5 z 5