bezprezdivky bezprezdivky komentáře u knih

Ikarus Ikarus Deon Meyer

Další hutný kousek z Jihoafrické republiky. Budu si muset obstarat i další .....

30.04.2018 4 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Po knize jsem sáhl, protože Cris Carter byl scénarista mých oblíbených Akt X, ale sáhl jsem sakra špatně .... Je to v podstatě jen přehlídka zvráceností a odporností spáchaných sériovým vrahem, doplněná klišé o skvělých amerických detektivech.

07.01.2018 odpad!

Chlapec v kufru Chlapec v kufru Lene Kaaberbøl

Vcelku chytlavá kniha, čtivá. Všechno ale sráží hned základ zápletky - kolik lidí z tisíce by po nálezu dítěte v kufru jednalo tak, že skočí do auta a i s dítětem odjede, jako hlavní hrdinka, namísto logického kontaktování policie ? Podle mého nikdo .....

05.01.2018 2 z 5

Parazit Parazit Ruth Newman

V podstatě tuctová záležitost, na čemž nic nezmění ani závěrečný zvrat.

06.12.2017 2 z 5

Hořící pokoj Hořící pokoj Michael Connelly

Přečetl jsem jedním dechem, chytne na začátku a nepustí .........

12.07.2016 4 z 5

Mrazivá pomsta Mrazivá pomsta David Baldacci

Neuvěřitelná snůška nesmyslů a klišé, dialogy jak z rodokapsu, neprůstřelní agenti běhající v dešti kulek, nezlomné charaktery hlavních hrdinů a zločinci jak z parodie .... "Střely, které mohly mnohokrát ukončit jeho život, ho míjely o pověstný chlup .... jako kdyby Carr své oběti vraždil jen silou vůle". Tohle má být americký bestseller ?

04.11.2015 odpad!

Galveston Galveston Nic Pizzolatto

Taková jednohubka, lehké čtení, ale vcelku o ničem.

12.09.2015 2 z 5

Šest let Šest let Harlan Coben

Napínavá kniha, doslova se čte jedním dechem. Od čtyř hvězdiček ji "zachránil" jen happy end, který podle mého vůbec nezapadá do logiky předchozí děje.

10.08.2015 3 z 5

Měsíční prach Měsíční prach Arthur Charles Clarke

Nejzajímavější na té knize je to, jak na některé věci fantazie prostě nepřijde - autor předvídal turistické výlety po měsíčních mořích, ale postavy mezi sebou stále komunikují obdobou faxu - prostě internet a e-mailová komunikace bylo něco zcela mimo představivost.

26.02.2015 1 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

"Co abych tě drahá, oběsil" - tohle mi zůstane v paměti navždy ......

16.12.2014 3 z 5

Tři stigmata Palmera Eldritche Tři stigmata Palmera Eldritche Philip K. Dick

Na můj vkus trochu moc velká schíza - míhání časů, prostorů, výměna těl atd., na hraně fantasmagorie.

23.11.2014 1 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Skvělá forma vyprávění (několik vypravěčů v různých časových rovinách), skvěle vypointovaný příběh, ale na můj vkus příliš neuvěřitelné finále.

24.08.2014 3 z 5

Soudný den dávno nastal Soudný den dávno nastal Erich von Däniken

Zajímavé čtení, které ale kazí hrozný překlad a "drobná" zahleděnost autora do sebe sama ..........

16.07.2014 2 z 5

Ragtime Ragtime E. L. Doctorow

Několik dílčích příběhů z Ameriky před I. světovou válkou, které se vzájemně proplétají. Milé a zajímavé čtení.

13.03.2014 3 z 5

Hněv andělů Hněv andělů John Connolly

Vysokýk Connollyho nadstandard. Na každou novou knížku se těším jako malý kluk a ještě mě nikdy nezklamal. Kvality předchozí knihy Až na popel nedosahuje, ale to je absolutní špička. V této knize je na rozdíl od např. té předposlední více nadpřirozených momentů. Opět skvělá zápletka.

17.10.2013 4 z 5

Varovný signál Varovný signál Lee Child

Oceňuji, švih, napětí, příběh i závěrečný zvrat. Co mi opět na hlavním hrdinovi vadí je, že je v podstatě nepřemožitelnej, chytrej na hranice geniality a vybaven vším extrémním (od svalů přes .... až k intuici, takovej Terminátor kříženej s profesorem Hawkingem.

05.06.2013 3 z 5

Pokoj č.10 Pokoj č.10 Åke Edwardson

Recenzemi vychvalovaná kniha, která mě absolutně minula. Existenciální poldové, kteří řeší vraždy tím, že debatují o bohu, smyslu existence a symbolice - to je na mě opravdu moc. Zápletka sice fajn, ale ta je vysvětlena na posledních deseti stranách, přičemž celá kniha předtím vlastně není o párání, ale o duševním rozpoložení všech hrdinů. K překladu bych měl dvě poznámky - v čechách se stěny bytu a důmu malují nebo natírají, nikoliv líčí; ve městech míváme kruhové objezdy, nikoliv kruhové obchvaty.

01.11.2012 1 z 5

Děti noci Děti noci Dan Simmons

Na jednu stranu zajímavý popis rumunských reálií těsně po revoluci a zajímavá vědecká hypotéza vysvětlující vampyrismus, na druhou stranu laciné americké thrillerové pojetí. Závěr, kdy hlavní hrdinka porazí prakticky celé rumunsko a přitom leze po skalách, jezdí na koni po draculovských lesích a lítá ve vrtulníku je doslova k smíchu.

07.02.2012 1 z 5

Bůh ví Bůh ví Joseph Heller

Bible převyprávěná pohledem jednoho z aktérů, krále Davida, a převyprávěna velmi lidsky. Knížka je neuvěřitelně vtipná, výhodou je znalost biblických příběhů, nejlépe rovnou bible jako takové.

23.10.2011 5 z 5

Na pomezí Eternaalu (6 povídek) Na pomezí Eternaalu (6 povídek) Vilma Kadlečková

Obdivuji široširou fantazii autorky. Na můj vkus příliš poetické (příliš stříbřitých vln oproti zapadajícímu slunci na cizích planetách), ale rozhodně stojí za přečtení.

20.09.2011 3 z 5