benyben benyben komentáře u knih

Mluv jako TED Mluv jako TED Carmine Gallo

Úžasná a naprosto inspirující kniha. Doporučuji všem, kdo váhají o jejím přečtení či koupi! ;)

28.05.2016 5 z 5

Sofiin svět Sofiin svět Jostein Gaarder

Rozhodně bych tuto knihu zařadila do doporučené literatury!!! Nejlepší kniha...
"Byla jednou jedna stonožka, která uměla všemi svými nohami krásně tancovat. Když tančila, všechna zvířata v lese se shromáždila, aby se na ni podívala. A všem se její úžasný tanec líbil. Jednomu zvířeti se vak nelíbilo, že stonožka tancuje. Byla to ropucha."
"Tak to byla asi závistivá."
"Jak bych přinutila stonožku, aby přestala tancovat?" uvažovala ropucha. Nemohla jí přece říct, že se jí tanec nelíbí. Nemohla ani říct, že tančí líp, protože to by byl hloupý nesmysl. Ale pak spředla ďábelský plán."
"To jsem zvědavá."
"Posadila se a napsala stonožce dopis: Nedostižná stonožko, napsala, jsem oddanou obdivovatelkou tvého vybraného tanečního umění. Ráda bych věděla, jak postupuješ, když tančíš. Je to tak, že nejdřív zvedáš levou nohu číslo 28 a pak pravou nohu číslo 59? Nebo začínáš pravou nohou číslo 67 a pak zvedneš levou nohu číslo 99? Čekám s napětím na tvou odpověď. Zdraví ropucha."
"No nazdar!"
"Když stonožka dostala dopis, začala horečně přemýšlet, co vlastně dělá, když tančí. Kterou nohou začíná a která přijde na řasu pak? Co myslíš, Sofie, že se stalo?"
"Myslím, že stonožka už nikdy netancovala."
"Ano, přesně tak to skončilo. A tak to dopadá, když fantazii udusí přemíra přemýšlení.

16.03.2014 5 z 5

Ledová královna Ledová královna Susan Wiggs

Tento příběh mě moc nebavil, dočetla jsem to, protože nemám ráda nedočtené knihy...

24.02.2014 1 z 5

Lekce tvůrčího psaní Lekce tvůrčího psaní Michal Viewegh

Nechápu, co na Vieweghovi vidí!!!! Knížka je naprosto nudná!!!! Zbytečné tím ztrácet čas!!

30.01.2014

Program pro přeživší Program pro přeživší Chuck Palahniuk

Nejvíc mě na této knize štvalo, že jsem v podstatě věděla, jak všechno skončí... Jinak je to zajímavá četba..
S tou holkou v tanečním klubu to nikam nevede, a tak jí říkám: „Zabij se.“
Zabij se.
„Cože?“ zeptá se.
Zkus barbituráty a alkohol a měj u toho hlavu strčenou do suchého pytle na odpadky.
„Cože?“ zeptá se.
Teď nebo nikdy, povídám jí, protože člověk nemůže pořádně obalit telecí kotletu jen jednou rukou. Zmáčkni spoušť, nebo toho nech. Teď jsem s ní. Nebude umírat sama, ale celý večer čas nemám.
Ozve se něco, co zní jako součást tanečního mixu, ale nakonec se ukáže, že začala hodně nahlas brečet. A tak zavěsím.
Ti lidi po mně chtějí, abych ještě kromě obalování kotlety urovnával celý jejich život.

13.01.2014 3 z 5

Není přání jako přání Není přání jako přání Alexandra Potter

Hodně lidí mi říkalo, že se kniha podobá Deníku Bridget Jonesové, ale já jsem Deník... nečetla. Je to super knížka .... :D

18.11.2013 5 z 5

Gilgameš Gilgameš Vojtech Zamarovský

Na povinnou četbu velmi dobré :)

12.10.2013

Jumaroro Jumaroro Sylva Lauerová

Vážně skvělá kniha!!! Když jsem se blížila ke konci říkala jsem si: "Sakra jak se toho může tolik vlézt na dvacet stránek? Já toho chci vědět ještě víc!!!" No a potom jsem si přečetla o rituálu Jumaroro a byla jsem z toho smutná, že to dopadlo zrovna takhle... Ale myslím, že jsem takovou knížku teď potřebovala, Uvědomila jsem si díky ní spoustu věcí a jsem za ni vážně vděčná... Děkuji :)

29.09.2013 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Je to takové čtení do volných chvil. Neměla jsem důvod ji číst až do noci, ale i tak se mi líbilo, jak si princ vypěstoval s tím pilotem krásný vztah. :D

21.08.2013

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Moc se mi tato kniha líbila, protože jsou v ní skvělé nápady, jaké knihy bych mohla číst a poslechla jsem si všechny písničky, které Charlie napsal. Od dneška jsem si ji oblíbila a doufám, že Stephen Chbosky napíše brzy nějakou další knihu!!!

07.08.2013 5 z 5

Tajemství: Kniha vděčnosti Tajemství: Kniha vděčnosti Rhonda Byrne

Řídím se Tajemstvím už asi rok a kniha mi přijde velmi zajímavá.

10.07.2013

Můj cucflek a já Můj cucflek a já Ilona Einwohlt

Kniha mě bavila,protože jsem v ní našla mnoho dobrých rad k líčení,oblékání,atd.

30.06.2013 4 z 5

Hry a semináře – úplné vydání Hry a semináře – úplné vydání Zdeněk Svěrák

Více než kniha mě bavily divadelní hry naživo,ale jinak ušlo :D

09.02.2013 2 z 5

Četla jsem ji kvůli povinné četbě a každý říkal,že je to nuda atd.,ale začlo mě to bavit a pochopila jsem,že povinná četba nemusí být vždycky nuda :D

09.02.2013

Zpověď modelky 2 Zpověď modelky 2 Martina Kopřivová

Je to velmi obdivuhodné,že autorka dokáže psát o tak vážné nemoci. Poučné.

12.12.2012 3 z 5

Noční cirkus Noční cirkus Erin Morgenstern

Kniha,kterou nebudete chtít přestat číst do té doby,než Vám v tom nezabrání poslední tvrdá deska!!

02.12.2012 5 z 5

Samovládci a diktátoři Samovládci a diktátoři Jiří Fidler

Poučná a dobře zpracovaná kniha. :D

13.11.2012

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Smutný konec,ale jinak zajímavé.

02.10.2012

Velký objev Huga Cabreta Velký objev Huga Cabreta Brian Selznick

Je to pohádka o hodináři.Krásný příběh.

02.10.2012 5 z 5

Skellig Skellig David Almond

Rychle se čte.Měla jsem jí přečtenou během dvou dnů.

02.10.2012