Tajemství: Kniha vděčnosti

Diář, krásně vypravený v imitaci kůže, s chlopní na magnetku, lacetkou a ražbou, obsahuje ke každému dni myšlenku vycházející ze zákona přitažlivosti a slova „Děkuji“ v nejrůznějších světových jazycích. Tím, že si do diáře každý den napíšete vše, zač můžete být vděční, vytvoříte konkrétní soubor myšlenek, který k vám přitáhne nekonečné bohatství. Kniha představuje mocný prostředek, jak transformovat svůj život....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/91_/91363/tajemstvi-kniha-vdecnosti-91363.jpg 3.7799
New Age, Osobní rozvoj a styl
Vydáno, Ikar (ČR)

The secret, 2006

Kniha Tajemství: Kniha vděčnosti

roso.mak
01. dubnaodpad!

Poučku, že když si něco přeješ, tak se ti to vyplní, znám už od dětství. Absolutně nechápu, jak někdo může mít drzost vydávat to za vlastní myšlenku, vydělávat na tom a ještě mu to může projít.

Je to stejné zlo, jako kdybych já tvrdila, že
například boty jsou můj nápad.

To je, jako kdyby se někdo v současnosti pokusil vydělávat na kterémkoliv ze stovek přísloví, které kolují mezi lidmi už staletí a každý je zná. Lepší vrabec v hrsti nežli holub na střeše? Napište knihu. Pod svícnem největší tma? Napište knihu. Opakování matka moudrosti? Napište knihu.

PietroGrencik

Rád si ju raz za čas len tak otovorím a kúsok prečítam.

Uznávam že to asi nie je pre každého.
Je to zfilmované a môžte si to pozrieť zdarma na YouTube.

feyer

Existují na toto téma daleko lepší knihy.
Doporučuji např. Andrew Matthews - Buď šťastný!

capricorn__
26.12.2020

Říct, že "Tajemství" je nejlepší kniha o zákonu přitažlivosti, by bylo pěkně urážlivé. Co mně osobně na knížce vadí - po přečtení dalších několika knihách s touto myšlenkou - je to, jak vybízí člověka k materialismu, narcismu a přehnané kontrole nad vším, což jde do protikladu s New Age spiritualitou, o kterou se "Tajemství" dost opírá. Knihu i tak ale hodnotím pěti hvězdičkami a zařazuji do sekce "doporučuji", protože to byl první krok k tomu, abych se na svět kolem sebe díval jinak a začal se o spiritualitu zajímat více do hloubky a hledat takové myšlenky jinde. "Tajemství" není tak přelomová knížka, jak o sobě ráda říká - myšlenky o tom, že vaše myšlenky odrazují realitu, naleznete od "Alchymisty" od P. Coelha až po Bibli. Chápu komentáře některých lidí, kteří píší, že kniha je vlezlá a že se jim nelíbí, že jaksi hází problémy za hlavu s touhle filozofií "ono se to vyřeší samo, já si budu myslet pozitivně, to stačí" a ono to tak skutečně z "Tajemství" vyplívá. Proto doporučuji jiné knihy, starší, které nejsou tak komické tím, jak se namáhají vás přesvědčit, že před vámi drží lék na všechno kolem vás. K tomu všemu: je to filozofie, spiritualita, a takové téma prostě není pro každého. Mně "Tajemství" otevřelo bránu do spirituálního světa, sice jen poněkud okrajově, ale i tak udělalo svoji práci. Ke knížce se nikdy nevrátím, protože mám své lepší zdroje, ale pro někoho, kdo se o tomto tématu chce dozvědět a nic o něm neví, "Tajemství" doporučuju.

georginaa
26.12.2020

Pochopení své mysli, svého místa na zemi, své existence ve vesmíru. Přijmout to co je na dosah, myslet pozitivně a další a další. Kniha není jen tak čtivá, ale hodně k zamyšlení. Prokousala jsem se tím a některé věci opravdu v člověku zanechají otázky. Ještě dlouho po přečtení jsem zvažovala na některé věci pro a proti, než jsem se rozhodla k nějakému činu.

Adellll
24.12.2020

Asi bych tuto knihu nedoporučila úplně všem. Například v mém případě jsem si z ní musela "vytáhnout" určité informace, s kterými jsem souhlasila. V knize je to totiž na mě moc "ezo" a na způsob "tajemství vyřeší naprosto všechno". I když s hodně názory nesouhlasím, určitě to bylo zajímavé a po "profiltrování" i trochu přínosné:D.

lencin
19.09.2020

"Čas využít vlastní velikost nastal právě teď.
Jakmile se zbavíme limizujících myšlenek,zakusíme opravdovou vznešenost lidství.
Dělejte to,co máte rádi."
(2010)

Pettinka
23.08.2020

Zajímavý :) grafika knížky tomu jen dodává šmrnc