Belanna Belanna komentáře u knih

Suchý hadr na dně mořském Suchý hadr na dně mořském Ivana Chřibková

Pohodová, odpočinková knížka plná humoru a taky trochu nostalgie. Krátké kapitoly mi v tomto případě sedly.

30.06.2021 4 z 5

Bird Box Bird Box Josh Malerman

Kniha s velmi originálním nápadem a zpracováním.
Při čtení občas běhá mráz po zádech a občas vyloudí úsměv, dává velký prostor pro vlastní fantazii. I když knihu přečtete za velmi krátkou dobu, pak ještě dlouho sedíte a vše zpracováváte.

02.06.2021 5 z 5

Ďáblův spár Ďáblův spár Lara Dearman

Velmi pěkně napsaná detektivka. Krom trošku pomalejšího rozjezdu jí nemůžu nic vyčíst.
Děj má spád, postavy jsou sympatické a i když se dozvíme hodně z minulosti hlavních hrdinů, stále je tu rezerva pro další pokračování, které snad budou.

24.05.2021 4 z 5

Hotel Pastis Hotel Pastis Peter Mayle

Hotel Pastis je taková nenáročná oddechovka. Nad ničím nemusíte moc přemýšlet, příběh příjemně plyne, není zde opomenuta ani trocha té romantiky a humor pro zasmání.

11.05.2021 4 z 5

Temný experiment Temný experiment Gwenda Bond

Seriál jsem neviděla, moje dcera ano. Knihu jsem si přečetla (líbila se mi), moje dcera ne. A proto využiju letošní čtenářské výzvy a předám jí jako dárek :)

11.03.2021 4 z 5

Poslední Poslední Alexandra Oliva

Od knihy jsem nečekala nic závratného, pro mě neznámá autorka mě vcelku mile překvapila. Knížka se dobře čte. Líbilo se mi střídání se času v soutěži a reálného času.
Jen konec mohl být více propracovaný.

19.12.2017 3 z 5

Srnečka Sisi Srnečka Sisi Josef Prchal

Díky letošní výzvě návrat do dětství ... děkuji.

01.11.2017 4 z 5

Mickey7 Mickey7 Edward Ashton

Upoutal mě námět knížky a také obálka.
Napsané to bylo čtivě a dobře, trochu odbornosti, trochu humoru, trochu romantiky. Chybělo mi tu však více akce a napětí.
A jak už se objevuje v komentářích níže, prostě chybí emoce a nešlo mi se vcítit ani do jednoho Mickeyho Barnese.
Snad to napraví filmové zpracováni.

02.06.2024 3 z 5

Miláček národa Miláček národa František Kožík

Další z mnohých knih naší rodinné knihovny, která mi z mládí utkvěla v paměti.

28.08.2022 4 z 5

O makové panence a motýlu Emanuelovi O makové panence a motýlu Emanuelovi Václav Čtvrtek (p)

Další z krásných a tolik oblíbených Večerníčků.

28.08.2022 5 z 5

Pod maskou smích Pod maskou smích Jarmila Loukotková

Velmi zajímavý a poutavý román. Jen některé pasáže mi připadaly zdlouhavé.

28.08.2022 4 z 5

Nemesis Nemesis Larry Correia

Stále lepší a lepší .... a navíc velké odhalení agenta Frankse. Super.

16.11.2021 5 z 5

Osamělí lovci Osamělí lovci Dean Koontz

Dvě velmi dobré povídky.

14.11.2021 4 z 5

Člověk na konci Člověk na konci Michael Crichton

Po poměrně dlouhé době jsem se k této knížce vrátila. Líbí se mi srovnávat pocity dřív a dnes. Opět na mě pan Crichton zapůsobil mrazivě, místy až děsivě.
Obdivuji jeho velké znalosti v oblasti neurochirurgie a počítačové techniky, jeho styl psaní a atmosféru, kterou dokáže navodit. A nakonec to varování, které je o to víc výraznější, čím víc jsme zběhlejší v nových technologiích.

15.10.2021 4 z 5

Věž zajatců Věž zajatců Thomas Thiemeyer

Příběh se rozvíjí, dozvíme se více o tom, co se stalo a jak se s tím skupinka vypořádá. Autor udržel svižnost, přidal více na akci a naladil tak na další díl.

12.10.2021 4 z 5

Proces změny Proces změny Martha Wells

Opravdu zábava. Jednoduché, bez zbytečných dějových linek a konečně jsem se dozvěděla něco víc o hlavním hrdinovy. Robokat je sympaťák.

04.10.2021 4 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Konec hry trochu vylepšil reputaci. Blížilo se to víc detektivce, než předchozí knížky, vcelku dobře se to četlo a objevil se tu i humor. Celkově na mě ale tahle série nijak výrazně nezapůsobila a brzo na ní zapomenu.

04.10.2021 3 z 5

Nesmrtelnost Nesmrtelnost Pao-šu (p)

Z této knížky jsem měla obavy, ale byly zbytečné.
Svět a bytí Trisolaranů tu bylo dobře rozvedené, otázky z trilogie zodpovězeny, tedy většinou. Tentokrát nevadila ani těsná návaznost na původní jazykový styl. Stálo to za to.

29.09.2021 4 z 5

Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše John Gray

Tak tady jsem šlápla vedle.
Bylo to pořád dokola, sice pokaždé malinko jinak. Občas zableskla humorná pasáž, ale jinak jsem se v téhle knížce nenašla.

09.09.2021 2 z 5

V první linii: Armádní generál Petr Pavel V první linii: Armádní generál Petr Pavel Vladimír Mertlík

Knížka se mi líbila.
Dobře se četla a vůbec nebyla nudná, což se někdy u biografie stává.
Oceňuji otevřenost a upřímnost. Líbily se mi pasáže, kde se zpovídají i blízcí pana a.g. Pavla.

31.08.2021 4 z 5