Beeper Beeper komentáře u knih

Počátek Počátek Dan Brown

pěkné, mile pohodové čtení

18.07.2019 5 z 5

Sex v pěti dílech světa Sex v pěti dílech světa Miloslav Stingl

Kniha plná zajímavostí, občas nudnější pasáže nutné přeskočit, ale celkově taková lehká četba.

08.03.2018 3 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Hlavně nepřirovnávat k originálu, pokud se tomu člověk ubrání, zjistí, že je kniha pěkně napsaná, vtipná, veselá, s pěknou češtinou. Pravdou je, že děj pokulhává, vyprávěné příběhy jsou mnohdy o ničem, postavy se drží zažitých rolí, škoda že není vývoj, zvrat, nebo něco, prostě je to taková udržovačka. Stále jsem čekal kdy dostane Saturnin víc prostoru a bohužel přes Františkovi bonmoty, Kateřiny přísloví a Autorovu posedlost Barborou na něj prostě nevyšlo místo....snad v dalším díle

08.03.2018 4 z 5

Z předchozích dílů jsem očekával víc humoru, naopak oceňuji, že autor začal zařazovat víc historických, faktických zajímavostí, tak kniha neslouží jen k pobavení a nasátí atmosféry země, národa, ale i občasnému nenucenému poučení. Určitě doporučuji

08.03.2018 4 z 5

Měsíc nad Soho Měsíc nad Soho Ben Aaronovitch

Pokračování neurazilo, ale čekal jsem jednoznačně víc. Některé pasáže jsou prostě zbytečně dlouhé a kniha pak ztrácí drive. Alergický jsem už ke konci byl na pravidelné architektonické popisy...kdybych bydlel v Londýně asi bych mluvil jinak, ale takhle jsem je pravidelně přeskakoval. Za mě tři hvězdy.

08.03.2018 3 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Začátek a střed knihy je hodně rozvolněný, uměl bych si představit větší tah na branku a klidně i o sto stránek méně. Samotný závěr mě nakonec překvapil sice jsem čekal nějakou zápletku, ale tohle ne. Jen to vysvětlení bylo možná trochu těžkopádné. Ale celkově mě kniha nezklamala.

14.07.2017 4 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Od knihy na základě recenzí, jsem očekával více. Dej se občas zbytečně vlekl a na rozdíl od jiných severských detektivek, jsem dokázal knihu bez problémů odložit a jít dělat něco jiného. Určitě stojí za přečtení, ale jsou lepší.

04.05.2017 4 z 5

Projekt manželka Projekt manželka Graeme Simsion

Velmi mile a vtipně napsaná kniha. Ideální odpočinek

28.03.2017 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Knížka mi nesedla, tak nějak jsem se skrz ní protrápil. Děj není ani napínavý, ani veselý a za mě ani zajímavý, je prostě jen smutný. U autora oceňuji jak umí personifikovat a přidělovat přídavná jména neživým věcem, také je zajímavý popis děje pohledem smrti, ale většinu knihy to člověk nevnímá (kdyby měla kniha půlku stran nic by se z mého pohledu nestalo). Dvě hvězdičky za pěkný jazyk, ale bohužel od knihy očekávám něco jiného, ale jednoznačně moje chyba při výběru.

17.03.2017 2 z 5

Bez jablka Bez jablka Miloš Říha

Vtipné a veselé, spousta životních pravd. Víc mi seděl styl psaní Michell, ačkoliv jsem chlap.

04.03.2017 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Za mě spíš průměrná detektivka, když jí porovnám se Skandinávskými autory, tak to za mě nemá takový drive. Oceňuji ale překlad, kde mě zaujalo použití několika cizích slov, např. slovo ostrakizovat, si přidám do slovníku rád:) Kniha mě ale k čtení Nočního lovu moc nenamotivovala.

28.02.2017 3 z 5

motivuje k úklidu, ale některé pasáže o vztahu k věcem jsou až moc.

07.02.2017 3 z 5

Staňte se lidským detektorem lži – Jak spolehlivě odhalit lháře Staňte se lidským detektorem lži – Jak spolehlivě odhalit lháře David Craig

pár užitečných rad a pěkných příkladů z praxe, ale vše by se dalo shrnout na 10 stránek

07.02.2017 4 z 5

Výzkumné metody a statistika Výzkumné metody a statistika Ian Walker

pěkně podaná statistika, jen velmi jednoduché vztahy a opravdové základy na kterých se pak dá stavět.

01.02.2017 4 z 5

Občas trochu vleklý děj, ale jinak vtipná, veselá a občas se zajímavými souvislostmi.

17.01.2017 4 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Norové prostě umí napsat detektivku. Styl psaní se mi možná líbí víc než Nesbo, sice někdy zbytečně barvité myšlenkové pochody co zdržují děj, ale i tak má kniha celou dobu spád.

06.01.2017 5 z 5

Kvantová teorie nikoho nezabije Kvantová teorie nikoho nezabije Marcus Chown

pěkně napsané, chvílemi stejně dost obtížně pochopitelné.

03.01.2017 4 z 5

97 klíčových znalostí projektového manažera 97 klíčových znalostí projektového manažera Barbee Davis

pěkně napsané a dá se si z toho něco odnést

03.01.2017 4 z 5

Leadership Leadership Steve Radcliffe

nic nového drží se pár myšlenek a ty stále omílá dokola

03.01.2017 1 z 5

Porada jako efektivní nástroj řízení Porada jako efektivní nástroj řízení Oldřich Šuleř ml.

Pěkné a praktické rady

03.01.2017 5 z 5