Výzkumné metody a statistika

Výzkumné metody a statistika https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/163208/vyzkumne-metody-a-statistika-163208.jpg 4 4 3

Výzkumné metody a statistika tvoří páteř všech psychologických studií, přesto může být jejich osvojování problematické. Ian Walker, který přednáší psychologii na Univerzitě v Bathu ve Velké Británii, vás přehledně a zároveň s humorem provede základními kroky vedení výzkumného projektu, počínaje jeho naplánováním a analýzou výsledků konče. Kniha zpřístupňuje základní témata ve statistice a dokresluje je zajímavými příklady a vysvětleními. Představuje proto prvotřídní text pro počáteční fáze studia statistiky. Zvýší vaši sebedůvěru v chápání a při používání základních nástrojů psychologického výzkumu. ... celý text

Literatura naučná , Psychologie a pedagogika

Vydáno: , Grada

Research Methods and Statistics

xTerezax
25.05.2022 5 z 5

Skvělé, skvělé, skvělé !!! Knihu doporučuji všem psychologům, kteří i přes veškerou snahu nejsou schopni z ostatních učebnic či výkladů pochopit základy metodologie a statistiky. Obrovské plus a zároveň mínus knihy je to, že je napsána opravdu velmi jednoduše, nezachází do detailů a nepouští se do vysvětlení náročnějších operací. Není to tedy nic pro pokročilé statistiky a metodology, nicméně naprostým začátečníkům doporučuji všemi deseti. Díky této knize jsem si přes prvotní nechuť našla ke statistice a metodologii vztah, pochopila jsem základní souvislosti a měla v budoucnu na čem stavět.

jsemvlastovka
21.01.2021 5 z 5

Opravdu skvělý úvod! Vtipné, názorné, zajímavé, skvěle vysvětlené. Zařazuji ji po bok nejlepších učebnic vedle Holmanovy Ekonomie a Psychologie Atkinsonové a Hilgarda.

"Kdy se konečně začneme zabývat mozkem a blázny? Víte, těmi skutečně zajímavými věcmi."

Beeper
01.02.2017 4 z 5

pěkně podaná statistika, jen velmi jednoduché vztahy a opravdové základy na kterých se pak dá stavět.

Autorovy knížky

Ian Walker
britská, 1973
2012  85%Výzkumné metody a statistika

Kniha Výzkumné metody a statistika je v