Bee240

PopravčíPopravčíChris Carter

Co na to mám říct Chris Carter je špičkoví autor a to jak dokáže popsat vraždu je tak morbidní a detailní. Je to mistr v popisování utrpení. Jeho knihy jsou zvrácené a děsivé. Ale jako celek je to dokonalé dílo.Opět tu máme detektiva Roberta Huntera s jeho mladým kolegou Carlosem Garciou kteří spolu řeší případ vraha zvaného Popravčí. Pomalu se prokousávají složitým případem a metodicky postupují dál. Opět mají proti sobě šíleného , drastického a morbidního vraha , který se vyžívá ve strachu svých obětí.
Kniha byla čtivá a velmi drastická ale to je prostě Carter. Jeho knihy jsou mistrovská díla. Kdo nečetl rozhodně doporučuji , je to úžasné morbidní čtení.

24.07.2019

Žena v kleciŽena v kleciJussi Adler-Olsen

Má první kniha od tohoto autora a také první kniha ze série Oddělení Q. Na začátek musím říct že tato kniha je naprosto skvělá. Bylo to zajímavé a napínavé čtení. Místy jsem se i zasmála nad hláškami hlavních postav Carla Morcka a jeho „kolegy“ . Carl je prostě sympaťák se vším všudy. Opravdu jsem si ho oblíbila a líbil se mi jeho postoj a jeho protřelost. Z boudy zvané Oddělení Q vytřískal co nejvíce a když mu dali k ruce Asada, kterého měl brát spíše jako sekretářku se vyklubal skvělí tým a s Asadem příběh nabral další směr. Líbilo se mi jak Carl procházel proměnou od návratu z nemocenské až po chvilku kdy se vzbudil jeho zapomenutý detektivní čuch a instinkt. Asad je prostě Asad :D a doplňoval sarkastického Carla naprosto skvěle. Samotný případ zmizení mladé političky Merete Linggaardové byl velmi zajímavý a velké plus, že v knize jako hlavní vyšetřování je právě zmizení Merete a tudíž řeší už pět let starý případ a ne nějakého
masového vraha nebo něco podobného co tu bylo už mnohokrát předtím. Čtení jsem si pravdu užila a musím si pořídit zbylé díly z této série a určitě se tento autor zařadil mezi mé oblíbence. Kdo tuto knihu ještě nečetl rozhodně doporučuji.

24.04.2020

RakvářRakvářSharon J. Bolton

No tak to byla jízda. Na začátku to vypadalo že je jasné co se stalo a kdo to udělal, ale kniha byla plná překvapení a zvratů. Starého dobrého vyšetřování a magie. Nejsem fanoušek rituálů a magie ale tady to prostě parádně sedlo do příběhu. Tato kniha byla první od této autorky a musím říct že jsem si čtení užila a moc se mi líbila.

26.03.2020

Čtvrtá opiceČtvrtá opiceJonathan Dylan Barker

To byla jízda ... nikdy jsem nic podobného nečetla i když jsem četla spousty recenzí a názorů že je to stejné jako každý jiný thriller ale podle mě to tak není. I když má kniha více než 400 stran četlo se to velmi dobře a je to jen na pár dní což vyváží to že pokračování už existuje což je super. Nikdy nečtu díly po sobě ale tentokrát se hned pustím do Páté oběti....Deník vraha byl skvělí nápad a bylo to velmi dobře napsané. Kniha je celkově velice čtivá a dost zvrácená některé detaily stáli opravdu za to. Skvělá kniha která stojí za přečtení.

14.06.2019

Němý křikNěmý křikAngela Marsons

Nechápu jak je možné že se tato autorka ke mě dostala až teď , skvělé čtení. Rozhodně zamířím do knihkupectví dokoupit celou sérii. Detektiva Stoneovou jsem si hned oblíbila její ironie a sarkasmus je mi dost blízký ;) prostě skvělá kniha co je napínavá od začátku do konce. Akorát se v knize často setkáváte s opakujícími se výrazy a frázemi a to dost často a neustálá věta jak detektiv Stoneová obracuje oči v sloup je tam pořád a všude což mi dost vadilo. Příběh je sám o sobě skvělí a napínavý ale kniha má i přes to že je skvělá dost chyb ale to rozhodně nevadí tomu si knihu užít.

18.05.2019

Zmizení Samanthy ShipleyovéZmizení Samanthy ShipleyovéJoy Fielding

Bylo to mé první setkání s touto autorkou a rozhodně jsem neudělala špatně když jsem si ji koupila. Je to čtivé a napínavé a rozuzlení šokující. Jako ve spoustě knih máme zde dvě dějové linky , jednu z minulosti a přítomnosti. Osobně se mi přítomnost líbila více a byla pro mě zajímavější. Ohledně postav se mi tam asi nikdo nezalíbil a spíše jsem si jich více neoblíbila. Na čtivosti to rozhodně neubírá a jak jsem řekla ten konec byl opravdu šok. Kdo stál za únosem malé Samanthy - to bylo opravdu hodně dobře vymyšlené a ve čtenáři to nechá spousty emocí a šok.

28.12.2019

ToToStephen King

Knihu jsem začala číst poprvé cca před dvěma lety ale dostala jsem se jen ke druhé kapitole. Ne že by se mi poprvé kniha nelíbila, ale na Kinga musí být ten správný čas a ten tehdy nebyl.Před čtením jsem nečetla ani anotaci ke knize a neviděla jsem ani trailer k filmu. Vlastně jsem jen věděla jak vypadá filmový klaun. Na začátku se to pomaleji rozjíždělo pokud to tak můžu říct i když tam byl popsán jeden hrůzný čin za druhým. Když jsem byla cca na straně 100 přečetla jsem si anotaci a četla dál. Velmi opravdu velmi jsem si oblíbila hlavní postavy tohoto příběhu. Nejvíce mi byl sympatický kecal Richie a velký Bill. Jediné velké mínus byla neustálá šikana těchto dětí ať ze strany jiných dětí nebo u některých jejich vlastních rodičů. Ale do příběhu to patří a bez toho by byl příběh neúplný. Líbila se mi jak část kdy byli dětmi i ta kdy se setkávají po letech. Celkově je kniha neuvěřitelná a jedná se o opravdu mistrovské dílo. Četla jsem hodně že jsou tam věci které tam být nemusí , že je to moc překombinované a některé části moc popisované, ale za mě jediné vytržení jakékoliv věci z knihy by ji totálně znehodnotilo. Vše tam patří a díky detailnímu popisu všech situací, postav a města Derry samotného je kniha tak dobrá. Jde vidět že si na ní dal pan King opravdu záležet a vyšperkoval jí do posledního detailu.Když se spojí jednotlivé části knihy a vidíte jí jako celek zůstanete s pusou dokořán jak se toto může někomu zrodit v hlavě. Každý den mi neustále v hlavě běžely myšlenky na tuto knihu a na postavy. Měla jsem knihy a příběhu plnou hlavu a vždy těšila až budu moct číst dál...A velké překvapení pro mě že To není jen klaunem což jsem opravdu nečekala.

10.02.2020

TrhlinaTrhlinaJozef Karika

Kniha mě nesmírně dostala a vtáhla do děje až takovým způsobem, že jsem při čtení googlila jako splašená a neustále jsem na knihu myslela. Opět se pan Karika vyznamenal a i tato kniha je prostě skvostem. Jde o tajuplný a místy i dost děsivý, ale zároveň i matoucí příběh. Skvěle bylo popsáno tajemné a misteriozní prostředí Tribeče. Hodně se mi líbil jak je kniha napsaná a že je to podáno jako zpověď což vlastně bylo. Při čtení mi běhal mráz po zádech a hltala jsem každé slovo. Jako u knihy Strach mě autor dostal už od první strany. Musela jsem číst i když jsem místy neměla vůbec dobrý pocit nešlo přestat. Když jsem nečetla myslela jsem na to co jsem přečetla. Nejvíce se mi líbila druhá a třetí část kdy už šlo do tuhého a vyprávění se přeneslo do výpravy na Tribeč. Odhalování záhady těchto slovenských hor mě dostal a některé okolnosti které se časem ukázali mi vyrazily dech. Rozhodně dobrý krok je to že nejde o klasický hororový příběh ale je to skutečnost....aspoň pro někoho...každý to pochopí po svém a buď tomu bude věřit nebo ne, ale i kdyby nevěřil že se něco takového může stát určitě to nenechá chladného nikoho. Skvělí počin od skvělého spisovatele.

22.06.2020

Dvojitý křížDvojitý křížChris Carter

Už od prvních stran bylo jasné že toto je prostě skvělá kniha ,pro někoho detailní popis zločinů může být nechutný ale mě to vůbec nevadí..nechápu proč jsem si knihu přečetla až teď když ji mám v knihovně už léta, rozhodně koupím další díly a doplním sérii. Detektiva Huntera a Garciu si prostě oblíbíte. Kniha byla čtivá a dobře napsaná , o vrahovi jsem neměla tušení do posledních stran, někde jsem četla že o někdo poznal dříve já rozhodně ne...konec super opravdu nečekaný aspoň pro mě ano.Rozhodně doporučuji.Skvělé čtení a autor se zařadil mezi mé oblíbené autory.

26.04.2019

Žulové městoŽulové městoStuart MacBride

Tato kniha je naprostý skvost , pokud máte rádi morbidní a napínavé čtení je tato kniha jasná volba. Už ji mám doma tolik let a pořád jsem odkládala její přečtení , ale nadešel její čas a čtení jsem si pořádně užila a hltala každé slovo. Pro někoho to může být zvrácené jelikož v knize jde o únosy malých dětí a jejich vraždy ale kniha je strhující. K přečtení mě přesvědčila první strana , když jsem přemýšlela co si přečtu vzala jsem tuto knihu do ruky a otevřela ji a byla to jasná volba. Velmi jsem si oblíbila hlavní postavy Logana MacRae a Jackie Watsonovou. Kniha je prosycena vraždami a únosy malých dětí , pořád se tam něco děje a není tam jediné "hluché" místo. Kniha byla skvělá a i když je starší kdo nečetl určitě doporučuji. A musím rozhodně sehnat další čtyři díly , tuto sérii potřebuji mít celou.

25.09.2019

NašeptávačNašeptávačAlex North

Neotvírej okno, nebo ho uslyšíš...
Našeptávač je kniha, která se celou dobu nese v mrazivém duchu. Příběh mě chytil a vtáhl od první kapitoly. Zároveň mě při čtení mrazilo v zádech a po večerech jsem naslouchala do tmy zda neuslyším šepot...až tak mě kniha dostala.
Příběh je skvěle napsaný a vypracovaný do posledního slova.
Líbí se mi že hlavní dějová linka není z pohledu vyšetřovatelů, ale hlavními postavami jsou Tom Kennedy a jeho syn Jake, kteří se po smrti milované ženy a matky odstěhují do domu který je znám jako Dům hrůzy. Příběh této na první pohled nesourodé dvojice mě zaujal a chytl u srdce. Velmi se mi líbil Tom jak se pral s pozicí ovdovělého otce se synem ke kterému teprve hledá tu správnou cestu.
Nesmím zapomenout na detektivy kteří pátrají po zmizelém chlapci a jejichž životy se propletou s osudy Toma a Jakea. V první řadě zmíním Petea Willise - jeho postava nebo spíše jeho minulost mě velmi zajímala a vrtalo mi hlavou proč si sebou nosí tolik démonů. Rozuzlení jeho života mě překvapil a velmi jsem si ho oblíbila.
Jeho nová kolegyně ke které byl přidělen kvůli svým zkušenostem s Našeptávačem inspektorka Amanda Becková je jeho pravý opak a i ona si vydobila své místo.
Abych to uzavřela Našeptáváč je špičkový thriller, který rozhodně stojí za přečtení a kdo váha a má ji doma běžte do toho..tato kniha Vás dostane.

06.08.2020

Hodná a zlobivá holkaHodná a zlobivá holkaMichael Robotham

Včera těsně po půlnoci jsem dočetla tento nový thriller. Musím říct že jsem tentokrát neměla žádná očekávání, ale kniha mě velmi překvapila a je to podle mě skvělý a nadupaný thriller.
Má skvělé hlavní postavy a Cyruse si nejde neoblíbit. Zápletka a příběh celkově je velmi zajímavý jak část s Andělskou tváří - tak vyšetřování vraždy mladičké krasobruslařky.
Kniha je vyprávěna ze dvou pohledů - Cyruse Havena a Evie Cormakové
Cyrus je mladý psycholog, který příležitostně spolupracuje s policií a i tentokrát jim pomáhá s vyšetřováním vraždy. Což se nakonec ukáže že není vůbec tak jednoduché jak se na první pohled mohlo zdát a případ mladé krasobruslařky je daleko zamotanější a také že ta úžasná a nadaná dívka nebyla až tak svatá.
Co se týče Cyruse samotného tak ten se mi líbil - jak jeho postoj k mobilním telefonům :D tak i celkově jeho osobnost. Zaujal mě popis jeho tetování a ta představa se mi velmi líbila :)
Díky své práci se setká s Evie - která je zavřená v ústavu pro nebezpečné "děti" ... je totiž takzvaná Dívka z bedny nebo Andělská tvář. Nikdo neví jak se vlastně jmenuje, kolik jí je let (nejspíš osmnáct) ani odkud pochází. A jelikož její minulost je velká záhada a ví se jen že si prošla hroznými věcmi - tak přivolají Cyruse aby rozhodl zda je připravena na život mimo ústav.
I když Evie může na první pohled působit jako nebezpečná a narušená mladá žena která se neumí chovat - mě se líbila - většinou je toho pod povrchem daleko víc a tady u Evie to platí stonásobně. A také její příběh není takový jak si všichni myslí takže pokračování této knihy bude určitě paráda.
Líbilo se mi jak se to mezi ní a Cyrusem vyvíjí a jak se Cyrus rozhodl jí pomoci byl celkem šok...říkala jsem si zda to byl dobrý nápad, ale Cyrusova děsivá rodinná historie by mohla napomoci k navázání vztahu mezi ním a Evie - takže druhou stranu jsem si říkala že by to mohlo fungovat.
Kniha měla sice více zápletek a hlavním mělo být vyšetřování vraždy - a i když tato část byla skvěle napsaná a bylo to zajímavé - stejně mě nejvíce zajímalo jak se to vyvine s Evie a Cyrusem.
Trochu jsem se bála jak autor uchopí schopnosti Evie...aby to nezahnal až moc do nadpřirozena nebo aby z ní nakonec nebyl druhý superman :D nakonec to zpracoval dobře a její schopnost poznat kdo lže byla skvěle zpracována.
O této knize bych mohla psát ještě dlouho takže tady to utnu a jen Vám tuto knihu doporučím všemi deseti.

KříďákKříďákC. J. Tudor

Ze začátku jsem si říkala že se tam nic moc neděje ale autorka mě držela i přes absenci větších akcí stále napjatou. Bylo to tajemné a trochu divné. Eddie se mi líbil už od začátku a popis postav který je opravdu detailní je skvělí. Na mě to fungovalo a to že jsem se mohla s postavami tolik seznámit se mi líbilo. Samotný příběh je propojení dvou dějových linek a obě se mi líbily. Z pana učitele Hallorana mi trochu naskakovala husí kůže hlavně při jeho popisu. Takže má rada je překonat počáteční pocit že se tam nic neděje a na konci to krásně vše zapadne do sebe a konec ten byl docela mazec.

13.02.2019

Pohřbený životPohřbený životAllen Eskens

Knihu mám na svém seznamu ale jelikož jsem si nebyla úplně jistá koupí půjčila jsem si ji v knihovně a rozhodně koupě nebude krok vedle . Kniha je velmi zajímavě napsaná , je to thriller který vás chytne a nepustí . Nápad s "řešením" vraždy která se stala před 30ti lety je příjemná změna , nejde o klasické vyšetřování ale mladý student má napsat seminární práci na angličtinu a náhodou se dostane k odsouzenému vrahovi který nyní pobívá v pečovatelském domě kvůli rakovině. To jak se příběh vraha pomalu ale jistě odkrývá je skvělé . Hlavní postavy mi byli velmi sympatické a v příběhu hezky spolu fungují . Kniha není prosycena krví a hrůznými zločiny což je pro mě příjemný oddych ale kniha měla akci a napětí jako správný thriller. Hlavní postava Joe se ponoří do příběhu Carla a nakonec je sveden do nebezpečí a boji o život nejen o ten svůj. Příběh mě pohltil a nepustil. Rozhodně stojí za přečtení je to skvělá kniha.

12.08.2019

Jeden za druhýmJeden za druhýmChris Carter

Pátý díl ze série od Chrise Cartera mám dočtený.
Tentokrát mi to trvalo opravdu dlouho než jsem se dostala nakonec , ale s mimčem tolik času na čtení už není....
Chris Carter je mistr ve svém oboru a pokaždé žasnu nad jeho talentem a říkám si kam na to chodí..každé jeho dílo je morbidní a svým způsobem zvrácené dílo, ale miluji jeho knihy a s každým dílem stále více.
Jako u předchozích čtyř dílů jsem se těšila na setkání s Robertem Hunterem a Carlosem Garciou. Budu se opakovat, ale pokaždé mám pocit že ty dva znám osobně a celý život...jsou to mé oblíbené knižní postavy a už jsou jako moji starý známí.
Opět se jim na stůl dostává otřesný případ těžce narušené osoby. Tentokrát je to ale jiné a více osobní. Hned na začátku se kniha rozjede do úžasného tempa a takto pokračuje dál až do konce. Opět se tu dočkáme zapeklitého a morbidního případu...každá jednotlivá vražda je popsaná do toho nejmenšího detailu a rozhodně to není pro nikoho se slabým žaludkem.
Kdybych měla více času určitě bych ji přečetla během několika dní a i když je první díl skvělý je až neuvěřitelné že každá další kniha je o stupeň výš.

06.12.2020

Za zavřenými dveřmiZa zavřenými dveřmiB. A. Paris (pseudonym)

Tak kniha přečtena a jako musím říct že jsem toto nečekala. Kniha byla napínavá a nikdy bych neřekla jak můžu literární postavu nesnášet. Moc jsem fandila hlavní "hrdince" postavě příběhu aby nakonec bylo vše dobré. Při představě že se toto někde skutečně může dít je hrozná. Ze začátku to bylo takové hezké a samá láska ale v jedné vteřině se to otočilo a šlo do tuhého. Bylo to velice emotivní a svým způsobem drastické. Kniha byla prostě úžasná a tak čtivá že jsem ji zhltla za jeden večer a dopoledne. Rozhodně si přečtu i jiné knihy od této spisovatelky a jsem zvědavá jaké budou.

17.07.2019

Řbitov zviřátekŘbitov zviřátekStephen King

Kniha byla dobrá , ne nic extra ale příběh zajímavý. Strašidelné to nebylo , spíše hodně "divné". Nevím jak přesně to popsat ale kdo čte Kinga dlouhodobě ví že to není prvoplánový autor který je na víkendové čtení , chce to ten správný čas a klid na jeho knihy .Nepíše tím klasickým hororovým stylem že máte být vyděšení k smrti ale dostane se vám do hlavy a utáboří se tam. Při této knize čtenář nebude vyděšený ale ani nebude stoprocentně v pořádku aby šel spát po tmě. Budete cítit nepříjemný pocit v zádech i doma v obýváku a ta potřeba se otočit je šokující. Příběhů a mladé rodině která se stěhuje do nového domu u lesa a začnou se dít divné věci je spoustu ale jen Stephen King dokáže z takového kliše udělat pecku. Sice byla podle mě tato kniha slabší oproti jiným knihám , bylo to rozhodně hodně povedené a stojí to za přečtení. Naštěstí jsem neviděla ani film ani trailer k němu takže jsem šla do toho nepolíbená remakem.

15.07.2019

KaštánekKaštánekSøren Sveistrup

Kaštánka mám za sebou a musím říct že bylo hned od prvních stran jasné že je to skvělá kniha . Vraždy byli popsány velmi dobře a má představivost pracovala na plné obrátky .Zločiny byli originální a musím říct že nic podobného jsem ještě nečetla což je další plus. Nápad s kaštanovými panáčky je skvělí , každý někdy nějaké dělal a nepochybně až příště půjdu kolem kaštanu vzpomenu si na tuto knihu . Měla jsem svou teorii o tom kdo je vrahem zvaným Kaštánek , ale ukázalo se že jsem se spletla. Kniha byla napínavá a velmi velmi dobře napsaná , bylo tam sice pár krkolomných výrazů ale jen pár takže to šlo. Co se týče postav tak jsem si oblíbila Marka Hesse ale vyšetřovatelku Thuinovou zase moc ne...nějak mi k sobě moc nešly ale každý zvlášť byli dobří . Za to ministryně Rosa Hartungová se mi zase nelíbila vůbec ani nevím proč ale prostě mi nebyla sympatická. Knihu jsem četla celkem dlouho ale je to tím že je teď méně času , jinak bych ji určitě slupla za dva tři večery. Kdo nečetl rozhodně doporučuji je to skvělá detektivka.

08.09.2019

Co jsi to za matku?Co jsi to za matku?Paula Daly

Tuto knihu mám doma už pár let a vždy se našlo na čtení něco nového a lepšího, ale musím říct že s touto knihou nešlápne vedle nikdo...je to strhující thriller plný emocí a zvratů. Upřímně mě ta kniha dostala a čtení jsem si užila. Je to napínavé čtení u kterého se rozhodně nebudete nudit a na konci zůstanete s otevřenou pusou a otázkou ... to jako vážně ?? Osobně mi nesedla jedna z hlavních postav Lisa, ale s postupem času mi už tolik nevadila. Knihu doporučuji všem kdo ji ještě nečetl.

05.04.2020

Noční lovecNoční lovecChris Carter

Dnes jsem dočetla třetí díl ze série o Robertu Hunterovi , patřím mezi fanoušky Chrise Cartera takže jsem si čtení náležitě užila a i když mi to trvalo trochu déle kvůli nedostatku času , hltala jsem každé slovo. Opět to byl zážitek a jen mě pan Carter utvrdil v tom , že prostě ví co dělá a je to mistr ve svém oboru. Budu se opakovat ale toto je prostě špička mezi thrillery a detektivkami. Opět tu máme Roberta Huntera a jeho parťáka Carlose Garciu , s každou knihou je mám čím dál raději a nikdy se mi nestalo že bych byla s postavami v knize tak spokojená. Většinou mi v knihách někdo vadí ale tyhle dva jsou prostě skvělí tým a i díky nim jsou tyto knihy prostě skvělé. V této knize mají opět před sebou psychopatického a zvráceného vraha , který je velmi trpělivý , chytrý a plný zlosti a nenávisti ale zároveň svým způsobem plný lásky , což může znít divně ale kdo to četl určitě mě chápe. Kniha byla skvělá a čtivá. Kdo nějakým nedopatřením :) ještě nečetl určitě tuto sérii můžu jen a jen doporučit.

24.10.2019

Sochař smrtiSochař smrtiChris Carter

Čtvrtý díl od Chrise Cartera mám konečně dočtený. V poslední době bylo tak málo času, že mi čtení trvalo opravdu docela dlouho. První polovinu knihy jsem četla cca 14 dní což je na mě opravdu hodně dlouho, ale bohužel jsem měla každý den čas na dvě max. tři kapitoly. Druhou polovinu jsem přečetla za jeden den, když jsem měla volno. Opět byla tato kniha velmi brilantní, dobře se to četlo a čtení jsem si užila. S každou knihou mám Roberta Huntera a Carlose Garciu raději a raději. Už mám pocit že jsou to mí starý známí :) . Opět mají před sebou těžký případ a brutálního, zvráceného vraha zvaného Sochař. Robert se svým parťákem se vrhnou do řešení tohoto případu se vší vervou a zapálením jako vždy. Opět se budu opakovat ale Chris Carter je mistr ve svém oboru, ví jak čtenáře polapit a nepustit ho dokud knihu nedočte. Jeho knihy jsou plné zvrácených a brutálních vražd, ale je to tak dobře napsané že to prostě funguje na milion procent. Knihy jsou napínavé a konce velmi šokující. A konec byl opravdu velké překvapení.

08.11.2019

Loutkové divadloLoutkové divadloM.W. Craven

Dnes dopoledne jsem dočetla tento skvělí thriller který je parádní od začátku do konce. Washington Poe je prostě frajer a velmi jsem si ho oblíbila už na začátku. Líbil se mi jeho přístup, názory a to jak má svou hlavu a jde si za svým. Při vyšetřování se do případu vrhá po hlavě. Také se mi hodně líbila Tilly - velmi chytrá a trochu podivínská žena, která se dostane poprvé k práci v terénu a nakonec jim to s Poem parádně klape a je z nich skvělí tým. Skvěle ho doplňovala a odvedli spolu dobrou práci. Samotná případ Upalovače je velmi surový a jsem opravdu ráda že se tam nijak extrémně do detailu nepopisovala jeho "práce". Na začátku mi to stačilo a byla jsem za to opravdu ráda že tam toho není víc :D samotný upalovač je na první pohled šílený a zvrácený člověk. Ale každý příběh má dvě strany a hodně mě překvapilo odhalení vraha a nakonec jsem sním i soucítila a chápala proč jednal jak jednal. Kniha je úžasný počin a číst ji byl zážitek.

16.05.2020

Smrtící zářeSmrtící zářeStuart MacBride

Druhý díl ze série Logan McRae mám dočtený a jako u prvního dílu Žulové město se jedná o skvělou knihu plnou morbidních detailů a hrůzných vražd. Sice mi to přišlo ze začátku lehce zmatené jelikož se v knize řeší více případů najednou a Logan tam mezi tím pendluje jak hadr na holy, ale nakonec jsem v tom našla systém a četlo se mi to velmi dobře. Oproti prvnímu dílu mi to přišlo o malinko slabší, ale jen o milimetr. Kniha mě bavila a až do posledních kapitol jsem nevěděla kdo je zhář a kdo zabíjel prostitutky. Neměla jsem tušení kdo to měl vše na svědomí a odhalení mě velmi překvapilo. Tedy hlavně důvod toho všeho. Čtení jsem si užila a rozhodně si musím přečíst další díly z této série.

17.06.2020

Černé létoČerné létoM.W. Craven

Poslední kniha tohoto roku dotčena.
Začnu tím že jsem četla první díl a tím je Loutkové divadlo...ze kterého jsem byla nadšená a velmi jsem si oblíbila Washingtona a Tilly.
Černé léto není tak brutální jako předchozí díl takže je to zase něco úplně jiného. Opět se setkáváme s Washingtonem, který čelí starému případu a bojuje s názorem že poslal do vězení nevinného. I když on sám je přesvědčen že se tehdy nezmílil. Jde mu o krk tak se rozhodne požádat o pomoc a tady se setkáváme s Tilly a její bravurní myslí. Spolu se pak ponoří do zapeklitého případu a nejedou jde opravdu do tuhého. Příběh je nápaditý a čtivý i bez brutálních vražd a opravdu mě velmi bavil. Měla jsem své teorie jak to bylo s dívkou která měla být šest let mrtvá, ale znenadání se objevila....a samozřejmě jsem se mýlila jako vždy.
Odhalování pravdy poctivou policejní prací mě bavilo a rozhodně se tato série řadí mezi mé oblíbené.
Kdo nečetl rozhodně doporučuji jak Loutkové divadlo tak i Černé léto.

31.12.2020

Maska smrtiMaska smrtiMads Peder Nordbo

Zdravím Vás všechny,
dnes jsem dočetla poslední díl ze série Grónsko od M.P. Nordba a musím říct že tento autor ví jak na to....umí čtenáře vtáhnout do mrazivého prostředí Grónska a držet ho v napětí dokud kniha neskončí.
Předchozí dva díly jsem četla a velice se mi líbily a proto jsem byla zvědavá jak to celé skončí.
A teď k samotné knize - tento díl se odehrává jen deset dní po té předchozí takže doporučuji číst je postupně.
Opět zavítáme do Nuuku kde i tentokrát lidmi otřese hrůzný zločin tentokrát spojený s "nadpřirozenem" a samozřejmě jako u předchozích dílů nezůstaneme u jednoho zločinu, ale příběh se rozvine v daleko složitější pátrání s několika obětmi.
Příběhem nás opět provází Matthew a jeho pátrání po pravdě minulosti jeho otce. Při čtení jsem zjistila že vše je daleko komplikovanější než se v předchozích dílech mohlo zdát. Také mě velmi překvapilo kdo všechno je zapleten do akce Tupilak o které se dočtete ve všech třech dílech...
I tento díl se mi líbil - opět tu byla skvěle vykreslena mrazivá atmosféra Nuuku a
Grónska celkově. A to je podle mě ten největší tahák proč je kniha tak dobrá - podle mě to co je na knize tak poutavé je nejen příběh samotný a to jak je vše propletené...ale hlavně atmosféra.
Při čtení vás to pohltí a cítíte ten mráz a ponurou tamosféru toho místa.
Jak jsem již zmínila tento díl je spojený s jistým nádechem "nadpřirozena" a žasla jsem nad tím čemu lidé jsou schopni věřit - chápu že se jedná o jejich kulturu a jsou tam na tom vychováni - a možná proto byla představa qivittoqa tak děsivá.
Jedná se o poslední díl a tudíž se zde dočkáme rozuzlení všeho z předchozích dílů. Ale musím říct že bych klidně zvládla pokračování a hlavně jak to celé nakonec dopadne s Matthewem a Tupaarnaq. A rozhodně by mě zajímalo co Ottesen.

Černočerná tmaČernočerná tmaStephen King

Prostě King , prostě borec největšího kalibru , tuto knihu miluji , úžasné čtení , mohu jen doporučit.

23.01.2019

Někdo cizí v doměNěkdo cizí v doměShari Lapena

První kniha od autorky a musím říct že za mě rozhodně velmi povedená kniha. Byla jsem přesvědčena že vím jak to bylo ale teda to jsem nečekala. Opravdu jsem nečekala že se příběh ubere tímto směrem kterým kniha skončila ale bylo to naprosto skvělé čtení , nečekala jsem že po všech těch detektivkách a hororech se mi takový thriller bude líbit. Bylo to dobře napsané a četlo se to skoro samo. Takových thrillerů jako je tento je určitě více ale rozhodně si najde své čtenáře a ty co si knihu zamilují.

02.05.2019

LežLežC.L. Taylor

Knihu jsem přečetla za tři dny a za mě prostě paráda , to byla pecka . Jsem opravdu nadšená a rozhodně si přečtu další knihy od této skvělé autorky. Příběh byl napínavý a prostě psycho , tolik zmanipulovaných lidí na jednom místě. Nikdy ve mě kniha nenechala tolik emocí jako tato , ještě dlouho po přečtení se mi jen tak na mysl vždy prodral název organizace kam se hlavní postava vydala s přáteli na dovolenou. Bylo to tak...o můj bože byl to skvělí thriller a jak si autor zahrává s psychikou čtenáře a dostane se mu až do morku kostí je obdivuhodné. Já jsem z knihy naprosto unešena.

14.05.2019

LoutkářLoutkářDaniel Cole

Loutkář je podle mě lepší než Hadrový panák , absence detektiva "Wolfa" se vyplatila a pořádně se nám předvedla Baxterová . Kniha se mi velice líbila , byl to tedy slušný masakr ze všech stran , jedna akce za druhou . Chvíli jsem měla problém se zorientovat ale nakonec to k sobě vše zapadlo. Opravdu to že není v knize Wolf tomu dodalo jistý půvab když to tak řeknu , líbilo se mi že se jeho parťačka mohla pořádně projevit a ukázat že ho nepotřebuje aby něco dokázala. Kniha byla o chlup lepší než Hadrový panák a moc se mi líbila.

06.06.2019

Manželé odvedleManželé odvedleShari Lapena

Toto bylo velmi povedené , opravdu jsem nečekala že to dopadne takto...bylo to napínavé a strhující. Opravdu povedený thriller jen trochu škoda jak to dopadlo asi bych tu poslední událost tam nedávala když to nemá mít pokračování ale jinak super kniha :) . Ohledně této knihy jsem šla na jisto jelikož předchozí dílo autorky byla bomba tak bylo jasné že i tato kniha bude aspoň z poloviny taková. Příběh byl emotivní a to velmi ohledně ztraceného malého dítěte. Po dobu čtení to vypadalo že vím jak to bylo a kdo to byl ale nakonec se ukázalo že to bylo celé jinak a opět se to celé otočilo. Zvraty v této knize byli veliké a opravdu jsem tuto knihu četla s chutí a nadšená z toho jak je dobrá. Rozhodně doporučuji přečíst.

22.05.2019