Bee240 Bee240 komentáře u knih

Útočiště Útočiště Jérôme Loubry

K této knize je těžké psát recenzi bez spoilerů.... takže.... Je to napínavý a velmi originální psychologický thriller.
Příběh je úžasně promyšlený od prvního do posledního slova. Pokud máte rádi napínavé čtení kde se pořád něco děje a kde není nouze o tajemství a děsivé zážitky.....tak si ji musíte přečíst.

Za celou dobu co čtu jsem nikdy nic podobného nečetla.... čtení jsem si opravdu hodně užila. A hned po dočtení jsem měla chuť pustit se do ní znovu.

08.10.2022 5 z 5

Dívky z lesů Dívky z lesů Minka Kent

Hned na začátku musím říci že hodnocení které jsem této knize dala je hlavně kvůli čtivosti.... četla se skoro sama a způsob jakým je napsána je poutavý.
Čtenáři jsou nabídnuty dvě dějové linky které se jeví že nemají nic moc společného.
Máme zde Sage a Wren... dvě mladé slečny které žijí uprostřed lesů odříznuté od okolního světa a kde netrpělivě a s nadějí čekají na matku která před pár měsíci odešla.
A na druhé straně tu máme Nic a jejího manžela. Kteří žijí v luxusu a obrovském domě. Zde to zase vypadá na klasický případ nevěry. Ale rozuzlení jejich vztahu a odhalení minulosti mě tedy dost překvapil.

Ale také jsou jejich osudy místy dost neuvěřitelné a přitažené za vlasy. Hlavně to jak se vše proplete dohromady a osudy všech postav se jako zázrakem spojí.
Jak jsem již zmínila kniha je hodně čtivá. A i přes neuvěřitelnost některých věcí je to podle mého super thriller. Který rozhodně neurazí a místy i nadchne.

06.09.2022 5 z 5

Obr z mlhy Obr z mlhy Jérôme Loubry

Mýtická postava obřího sériového vraha se po letech opět objevuje......

Než jsem se do knihy pustila nečetla jsem anotaci ani žádné recenze. Šla jsem do toho s tím, že si udělám vlastní názor ničím a nikým neovlivněná. A můžu říct že jsem udělala dobře.

Příběh který jsem dostala byl zasazen do ponurého Detroitu ze kterého se vytrácí život a opouští ho lidé ve velkém. A hlavně v něm mizí děti a jejich malá tělíčka se pokaždé najdou někde pohozená.
Musím říci že kniha je velice povedená a četla se také velmi dobře.
Po dlouhé době mi byli i hlavní postavy sympatické... ať se jednalo o cholerického a minulostí zničeného detektiva Stana Mitchella tak i jeho kolegyně Sarah, která je zahalena záhadnou minulostí a se svými tajemnými hlasy v hlavě skvěle doplňovala příběh svého kolegy.
Případ který před nimi stojí není pro Stana žádnou neznámou a když se Obr vrátil po letech pro další děti... pustil se Stan do vyšetřování o to urputněji.
Zápletka byla prostě skvěle vymyšlená. Sériový vrah opředen nadpřirozenem je prostě dobrá kombinace. A rozuzlení celého případu mě tedy překvapil a určitě by mě během čtení nenapadlo že by to mohlo být takto spojeno s vyšetřovateli.
Rozhodně jsem udělala dobře když jsem si knihu půjčila v knihovně. A určitě si ji musím koupit a mít jí ve své sbírce.
Čtyři hvězdy dávám za konec.........

01.09.2022 4 z 5

Věrný čtenář Věrný čtenář Max Seeck

Co to mělo sakra být......První věta která mě po přečtení napadla.
Ze začátku kniha vypadala dobře a četla se také dobře. Kniha měla skvělou anotaci která láka na mrazivé rituální vraždy páchané podle thrillerů známého spisovatele Rogera Koponena.
JENŽE......
Postupem času to na mě působila jako slátanina...a ne proto že by kniha byla vyloženě špatná, ale chybělo mi tam spoustu věcí a detailů aby byl pro mě příběh kompletní.
Také jsem postupem času úplně nechápala proč je v knize minulost hlavní vyšetřovatelky Jessiky. Nehledě na to že jsem si k ní nedokázala vytvořit jakýkoliv vztah a spíše působila rušivě. Její minulost byla podle mého naprosto zbytečná a hlavně nebylo jasné kdy se to odehrálo. Ani nebylo nijak odděleno nebo vyznačeno že teď je pohled do minulosti.
Ale abych nebyla jen negativní velice se mi líbila postava Jusufa ten mi přišel sympatický a také šéf celého týmu Erne - byl takový ten chlapík kterého si prostě musíte oblíbit. Ostatní postavy byl jen rušivý element a i přes to že jich nebylo moc nebyla jsem schopná se v nich orientovat.
Způsob kterým postupovali při vyšetřování mi přišel zmatený. Když jsem si myslela že vyšetřují už nějakou dobu najednou se v textu objevilo že například vyšetřují teprve druhý den.......prostě to celé působilo nereálně....jak časově tak celkově na mě kniha působila dost přitažená za vlasy. Ať se jednalo o první setkání s pachatelem tak i konec byl totální zabiják celé knihy.
Když už to na konci začalo být zajímavé a konečně se někam pohnuli....příběh skočil dopředu a byl konec. Na mě to působí jako by chyběla kapitola. Absolutně nevím jak to dopadlo a co se stalo s vyšetřovateli.
Konec totální průšvih a už se ke knize nikdy nevrátím.

15.08.2022 2 z 5

Moje báječná žena Moje báječná žena Samantha Downing

Tento rok čtu velice pomalu a málo... Ale po roce jsem zašla do knihovny a vypůjčila si tuto knihu.
Příběh je velice originální ale místy předvídatelný. Postavy jsou dobře propracované i když jsem se nemohla smířit s jistými "věcmi" kteří někteří dělali....a tím myslím děti hlavních aktérů.
Někdy mi přišlo že je příběh až moc natahován a šlo by to napsat i jinak, ale zase jsem při čtení měla po dlouhé době ten pocit - kdy jsem si  říkala...jak to bude...jak tohle zvládnou...a opravdu jsem chtěla vědět jak to dopadne.
Velice se mi líbil konec kdy není úplně jasné zda dobře dopadl a nebo ne. Aspoň já z toho měla takový pocit.

09.08.2022 3 z 5

Dcery jezera Dcery jezera Wendy Webb

Další kniha od které jsem nečekala nic a dostala jsem čtivý příběh.
Příběh plný duchů a tajemných snů...které jsou zahaleny vzdálenou minulostí a záhadnou vraždou mladé ženy.
Musím zmínit že jsem nikdy nic podobného nečetla. Hodně se mi líbilo jak se svět duchů a minulost prolínala s přítomností v podobě snů.
Postavy v tomto příběhu mi byli sympatické a ani jedna mi nevadila...což je u mě neobvyklé...a ani romantika linka mi nějak zvlášť nevadila.
Co se týče hlavní dějové linky byla podle mého dobře napsaná a nechybělo napětí, tajemno a záhadný svět mrtvých.
Čtyři hvězdičky dávám z důvodu předvídatelnosti. Jakmile jsme se podívali do minulosti hned po chvíli bylo jasné kdo mohl za vraždu která na začátku knihy obrátí několika lidem život vzhůru nohama.
A když jsem již zmínila minulost....přecházení z přítomnosti do minulosti bylo dobře přehledně napsané...takže se v tom čtenář neztratí. I množství postav je tak akorát a celou dobu jsem měla přehled kdo je kdo.
Knihu bych určitě doporučila všem kteří mají rádi takové ty klasické duchařské příběhy...spojený s lehkou detektivní zápletkou.

11.06.2022 4 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Šestý díl z této úžasné série mám za sebou. I když jsem knihu četla hodně dlouho vůbec to neznamená že se mi líbila méně než ty předchozí.
Nemusím říkat že pan Carter umí čtenáře vtáhnout do děje a napínat ho od první do poslední věty. I tato kniha je brilantní a i když má tato série spoustu dílů každý je originální a skvěle napsaný.
V tomto díle se Robert Hunter opět bude potýkat s velmi složitým a vážným případem...tentokrát to bude jiné nejen tím že mu bude po boku chybět jeho parťák Carlos Garcia, ale hlavně se ho tento případ osobně velmi dotkne a probudí v něm vzpomínky a emoce které měl hluboko pohřbené v sobě.
Také je "naverbován" k FBI i když jen na krátkou dobu.
Tento díl je hodně psychologicky zaměřený a hned od začátku je čtenář provázen zvrácenou myslí hodně narušeného člověka.
Také se nám zde více odhalí Robertova minulost a některé jeho hodně těžké životní etapy...a že toho zažil dost.
Velmi se mi zamlouvalo že vraha známe už od začátku a musím uznat, že tato postava byla skvěle napsaná a vymyšlena. Nejednou jsem měla chuť řvát jak mě neskutečně vytáčela jeho povaha a celkový přístup ke všemu. O jeho postupech ani nemluvě. Celá tato kniha je vlastně výslech a neprobíhá žádné pátrání po vrahovy, ale naopak se pátrá už po obětech i když to také není hlavní obsah knihy.
Ale jak jsem již říkala bylo to skvěle vymyšlené a napsané ještě lépe.

29.04.2022 5 z 5

Výkřiky v temnotě Výkřiky v temnotě Darcy Coates

První díl se mi velice líbil a byla jsem po dočtení nadšená a nemohla jsem se dočkat až si přečtu jak bude pokračovat příběh Clare a Dorrana.
Trochu mě překvapila romantická linka jelikož romantiku nečtu, ale u prvního dílu mi to kupodivu nevadilo...
Tady to bylo trochu horší jelikož neustále opakující se scény....typu...jak se Clare opírá Dorranovi o hruď.....byli prostě všude a trochu mi to rušilo celý pohled na příběh. Podle mého to bylo zbytečně rozepsané.
V tomto díle prošli obě postavy jak Clare tak Dorran jistým vývojem...kdy Dorran byl už jako superman a místy to bylo dost na hraně. Za to Clare byla místy dost na facku....ale když přihlédneme v jaké situaci se nacházejí dá se to pochopit. A také Dorranova minulost a to jak vyrůstal ho asi naučila jak přežít a být odolný vůči spoustě věcem.
Velké plus autorce za změnu prostředí... dodalo to příběhu úplně nový směr a také obrovské plus a radost nastala když jsem se dozvěděla proč jsou všude Vyzáblí a jak k tomu vlastně došlo.
Příběh byl opět velmi napínavý a četlo se to skoro samo. Popisy Vyzáblích byli opět skvělé a také dvě inteligenční varianty těchto monster byl dobrý nápad a dodává to příběhu to .... CO SE JEŠTĚ MŮŽE STÁT.....
Také v tomto díle je více akce jelikož se vše neodehrává jen v domě. Někomu tato série může přijít hodně nerealistická, ale jeden nikdy neví co se ve světě může stát.
Kdyby byl další díl hned bych se do něj pustila jelikož potřebuji vědět jak to celé dopadne. Co se ještě stane a jak se k tomu naši přeživší postaví. I když jsem ze začátku byla trochu na vážkách zda bude tento díl stejně silný jako předchozí...naštěstí postupem času bylo jasné že je to skvělá kniha i když s menšími chybkami....
Čtyři hvězdy dávám z důvodu na mě přehnané romantiky.

21.03.2022 4 z 5

Mrtvý na pláži Mrtvý na pláži Anna Johannsen

Na malém ostrově Amrum se toho až tolik neděje... takže je pro všechny šok když na pláži najdou mrtvolu vedoucího dětského domova. Naštěstí podle lékaře zemřel přirozenou smrtí.
Jenže to by nebyla pořádná detektivka kdyby to tímto končilo. Případ mrtvého na pláži zastírají jisté zvláštnosti a tak kriminální ředitel na případ nasadí svou nejméně oblíbenou komisařku Lenu Lorenzenovou. Důvod je jednoduchý na ostrově vyrostla a tak se vyzná.....
Hlavní komisařka Lorenzenová je řekla bych drsná vyšetřovatelka která když chce odpovědi má své vlastní postupy jak toho docílit. Na tento případ jí přidělí mladého a nezkušeného kolegu....ale jak se ukáže jeho klidný přístup jí dodá přesně to co v tomto zapeklitém vyšetřování potřebují.
Lena je nucena začít tak říkajíc od nuly.....a jak se noří stále hlouběji a hlouběji do případu dojde jí že tam něco šeredně smrdí. A časem jí dojde proč zrovna ona byla vyslána na svůj domovský ostrov.
Tento příběh je pohledem na poctivou policejní práci. V této knize policie nenajde odpovědi jako mávnutím kouzelného proutku, ale opravdu jdou krok za krokem a tím se pomalu blíží k pravdě.
Samotný příběh se dobře četl a okolnosti které postupem vyplavali na povrh byli překvapením. Od jisté doby jsem věděla co přesně bylo za případem skryto, ale vůbec mi to nevadilo při čtení.
Kniha je dobře napsaná a příběh je napínavý a opředený jistým tajemstvím a to dost uhnilým. Pokud rádi odkrýváte případ hezky krok za krokem je to kniha přesně pro vás. Jak jsem již zmínila vše se tu ukáže hezky postupně a ne hned vše najednou.
Čtyři hvězdy dávám jen z důvodu okolností celého případu, protože je to velmi silné téma a nebylo mi úplně příjemné o tom číst i když naštěstí ne detailně ale jen okrajově.

12.03.2022 4 z 5

Štvanice Štvanice Lucy Foley

Po přečtení této knihy jsem měla dost rozporuplné pocity. Proto jsem si přečetla recenze na databázi knih a zjistila jsem, že tak to měla většina čtenářů....
I když u mě byla jinak jedna věc...
Hned jsem věděla kdo byl zavražděn i když jméno je zmíněno až někdy po straně 300 a vraha jsem věděla hned po několika kapitolách.
Příběh jako takový mohl být zajímavý, ale vlastně se tam nic moc nedělo. Jen banda nesympatických postav uprostřed krajiny zaváté sněhem. Každá z postav byla neskutečně nevyrovnaná a jejich myšlenkové pochody byli dost přes čáru.
Víc toho asi k této knize nemám.
Dvě hvězdy dávám za nahlédnutí do života jedné z postav... A to Emmy...to bylo zajímavé a kdyby měla její minulost v knize více prostoru bylo by to lepší.

21.02.2022 2 z 5

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

Jako první musím zmínit že absolutně nechápu proč má kniha tak špatné hodnocení.
Kniha se mi četla přímo skvěle a kapitoly ubíhaly rychle...možná až moc rychle.
Příběh je napsaný čtivě a chtěla jsem aby kniha nikdy neskončila, nebo abych měla hned další díl po ruce.
Samotný příběh má všechno co mám na knihách od Darcy tak ráda....zajímavou zápletku, strašidelný dům, i když tentokrát nebyl strašidelný kvůli duchům. Pak popis monster byl velice detailní a musím říct, že má autorka dost bujnou představivost. A co se týká rozuzlení ohledně těch monster na konci knihy...tak to mě dostalo.
Co se týče hlavních postav, tak ty byli sympatické.
Dorran je prostě frajer a takového chlapa chcete potkat když venku nastane apokalypsa. A jeho příběh ohledně rodin mě chytil za srdce.
Clare se podle mého k němu perfektně hodí a měla obrovské štěstí že se potkali.
Líbilo se mi jak si autorka pohrává se čtenářem kdy chvíli není jasné zda Clare má halucinace nebo jsou monstra skutečná.
Hodně mě překvapila romantická zápletka, protože romantiku nečtu. Ale tady mi to nevadilo a dalo to knize zase jiný rozměr.
Podle mého se jedná o solidní základ pro skvělou sérii knih. Při čtení jsem byla napnutá a nebylo tam jediné hluché místo. Takže za mě doporučuji všem deseti.

27.01.2022 5 z 5

Upálené Upálené C. J. Tudor

Poslední tři roky jsem jako první knihu daného roku četla C. J. Tudor, takže bylo jasné že i tento rok chci jako první číst tuto úžasnou autorku.
Všechny její předchozí knihy se mi velice líbily a hned s Kříďákem se stala jednou z mých nejoblíbenějších autorek. S každou knihou se posouvá dopředu a teď tomu nebylo jinak. Nebojím se říct, že tato kniha je její nejlepší.
Kniha Upálené je opět lepší než ta předchozí a byla jsem velmi potěšená že je příběh více zaměřený na tajemno a je to pořádný, poctivý příběh. Líbilo se mi prostředí malé kaple v maličké odlehlé vesnice Chapel Croft...která má svá temná tajemství a historii.
Prostředí bylo opravdu skvěle popsané a nejednou mi předběhl mráz po zádech. Úplně jsem cítila odlehlost a mrazivost daného místa.
I postavy se moc povedli a příběh každého jednotlivce byl zajímavý. Hlavní postava - farářka Jack se mi líbila. Tušila jsem že je v jejím životě něco skrytého, ale i tak jsem byla překvapena její minulostí. A samozřejmě musím zmínit mladičkého Wigleyho....jeho postava zasáhla do příběhu ze všech nejvíc a rozuzlení ohledně jeho života mě absolutně dostal.
Musím říct, že si tentokrát autorka dala se zápletkou opravdu hodně záležet a příběh byl ponurý a plný mrtvol. Nechyběla ani pořádně děsivá minulost některých postav. Za mě kniha rozhodně stojí za přečtení a všem můžu doporučit.

22.01.2022 5 z 5

Špatná sestra Špatná sestra Sam Carrington

Poslední přečtená kniha roku 2021 byla příjemným překvapením. I přes poměrně nízké hodnocení byla podle mého kniha dobrá.
Hlavní postavou v této knize je Connie... psycholožka která opustila své pracovní místo ve věznici a otevřela si soukromou praxi. Kolem Connie se dějí divné věci a po celou dobu se kolem ní motají divní a nebezpeční lidé.
Minulost a přítomnost Connie se promíchá s životem její pacientky Stephanie a tím se vše ještě zamotá.
Jak jsem již zmínila i přes nízké hodnocení bych knihu neohodnotila jako špatnou. Napsaná byla jednoduše a dobře se četla. Příběh byl zajímavý i když místy trochu nevysvětlený.
Konec byl podle mého trochu předvídatelný a od jisté doby jsem věděla jak vše bylo...

02.01.2022 3 z 5

Jako by se vypařila Jako by se vypařila Minka Kent

Od této knihy jsem neměla valná očekávání. Dostala jsem ale knihu která se sice celkem dobře četla, ale byla taková nemastná neslaná.
Zápletka příběhu byla dost předvídatelná a více než thriller to spíš byla romarťárna...taková telenovela. Hlavní postava Meredith je podle mého jen hloupá mladá husička, která sama neví co chce. Neustále jak miluje manžela, jak ho nemiluje, jak tohle a tamto. Život si představuje jako pohádku kdy si vezme o dost staršího prachatýho chlapa a doufá v pravou lásku. Jenže jak všichni víme když se ženušky ve zlatých klecích začnou nudit dělají blbosti.
A tady tomu nebylo jinak...
Ale jak jsem se zmínila kniha se četla celkem dobře...a nebylo tam nic co by se nemohlo stát ve skutečnosti, takže nic přes hranici uvěřitelnosti. Což je pro mě plus.
Ale žádný extra literární zážitek to nebyl...i když na konci se to autorka snažila dostat do akce a udělat velký konec...byla jsem ráda že už to mám dočtené. Ale určitě byla lepší než některé knihy co jsem četla před touto.

21.12.2021 3 z 5

Na pokraji sil Na pokraji sil Samantha M. Bailey

Po předchozích zklamáních z knih jsem si nedělala velké naděje....
Naštěstí jsem sáhla po skvělém psychothrilleru, který je dobře napsaný od začátku do konce. V komentářích je hodně napsáno, že je kniha předvídatelná.... já jsem naopak netušila, kdo má vše na svědomí, dokud jsem knihu nedočetla..
Jak jsem již zmínila kniha byla skvělá. Četla se velmi dobře a na sto procent mi vyhovoval styl, jakým byla napsaná. Postavy byli dobře popsané a celkově dění kolem nich bylo takové ponuré, ale každá jednotlivá emoce byla dobře napsaná. Takže mi hlavních bylo chvílemi dost líto.
Hlavní představitelky této knihy jsou Nicole a Morgan.
Nicole je novopečená matka, která je velmi úspěšná a silná žena... nebo se tak alespoň chce jevit. Ve skutečnosti jí minulost a její démoni, které si nese životem doženou a ukážou její pravou tvář.
Pak tu máme Morgan - ženu, která byla zkoušená životem a který jí pořádně srazil na kolena. Při čtení jsem si myslela, že Morgan toho už více nesnese a zapletení do " života " Nicole jí zničí úplně, ale ukázalo se, že je silná žena a chopila se příležitosti jak svůj život dát dohromady.
Osobně si myslím, že psychický nátlak, kterým Nicole procházela, byl enormní a jen velmi málo lidí by to zvládlo. Když se to dostalo i k Morgan bála jsem se, že i ona dění kolem sebe neunese.
Jak jsem zmínila na začátku, neměla jsem tušení, kdo je osoba, která terorizuje Nicole a poté i Morgan. Při čtení to vypadlo sice dost prvoplánově a říkala jsem si ok, tak je jasné, kdo za to může...
ALE...na konci jsem byla překvapena, kdo za vším stojí a hlavně že byl zbytečně zmařen život mladé matky mě dost vytočil. Viníka bych také shodila pod metro! !!!!

02.12.2021 4 z 5

Krvavý květ Krvavý květ Louise Boije af Gennäs

Na tuto knihu jsem byla velmi zvědavá. Mám ji doma už nějaký ten pátek a proto jsem se rozhodla si ji přečíst. Anotace zněla celkem dobře a komentáře jsem před čtením nečetla....takže jsem se s radostí vrhla do čtení ale dostala jsem knihu která má spoustu nudných politicky mířených článků. Hlavní představitelka je paranoidní troska, která má problémy se všemi a hlavně sama se sebou........
Už po několikáté tento rok jsem šlápla strašlivě vedle. V této knize se vlastně nic nedozvíte... Příběhem nás provází Sara která nedávno strašlivým způsobem přišla o otce a po znásilnění které jí změnilo život se odstěhuje do Stockholmu. Její život je nejdříve bídný ale nějakým zázrakem se vše otočí a má skvělou práci, bydlení i přítele. Jenže jí provází i velmi zvláštní události a nejednou si Sara myslí že je blázen...do této doby by to bylo celkem dobré a i napínavé....jenže se to promíchá s nudnými politickými pasážemi které na sebe ani nenavazovali a po chvíli jsem je začala přeskakovat.
I když se to na první pohled může zdát jako napínavý a dobře postavený začátek psychologického thrilleru dostala jsem nudnou knihu plnou politických publikací a totálně vynervované hlavní postavy....vrchol všeho byla mizející ordinace psychologa a neexistují dům ve kterém ovšem bydlela ještě nedávno.....
Kdyby se autorka zaměřila více na postavy a nebylo tam tolik politických článků bylo by to rozhodně lepší.
Momentálně se nebudu pouštět do dalšího dílu ale možná někdy v budoucnu.....

27.11.2021 3 z 5

Sanatorium Sanatorium Sarah Pearse

Nevím zda mám v poslední době smůlu na knihy, nebo až moc věřím anotacím.
Jako u předchozí knihy jsem se těšila na napínavé a možná trochu mysteriózní čtení. A opět jsem byla zklamaná.
Anotace je napsaná velmi poutavě - říkala jsem si hotel na místě bývalého sanatoria to je super nápad...jenže postavy byli tak moc nesympatické že to přebylo úplně všechno......
Ale vezmu to hezky od začátku.
Hotel otevřený v bývalém sanatoriu uprostřed hor. Úplně na mě doléhala stísněnost a chlad místa ve kterém hotel stál. Vše doplňovala zuřivá sněhová bouře a představa těch obrovských oken téměř na každém kroku... už jen samotné místo a historie této budovy láká na skvělý a napínavý příběh. Když do tohoto prostředí přidáme temnou minulost sanatoria plnou krutostí na lidech a také současné záhadné mizení personálu ... je jasně zaděláno na skvělý thriller....
JENŽE
když do tohoto nasadíte totálně nevyrovnanou hlavní představitelku ???? je problém na světě.
Elin...bývala detektiv a i když má zrovna pauzu od práce kvůli jistým traumatům úplně si nedokážu představit že by někdo jako ona mohla vykonávat takové povolání. Někde jsem četla že se čtenář bude divit jak z Elin vypluje napovrch skvělý vyšetřovatel...já ten pocit neměla....podle mého hodně plavala ve všem co dělala. Její neustále panické záchvaty a to drama které kolem sebe vytvářela bylo už přespříliš. Jak jako policistka může věřit všemu co jí kdo navykládá a každé dvě minuty mít jiného pachatele a ještě stíhat obviňovat staršího bratra z vraždy toho mladšího a švagrovou která zmizí z vraždy kolegyně.....prostě matlanina jako blázen. Takový člověk s takovými problémy by u policie nemohl dělat ani zadarmo.
O ostatních se ani nebudu vyjadřovat jelikož tam to nebylo o moc lepší.
Prostě kniha která slibovala hodně a dala toho hoooodně málo.

04.11.2021 2 z 5

Dívka na kolejích Dívka na kolejích Heather Gudenkauf

Kniha podle mého absolutně neodpovídá anotaci...
Od příběhu jsem čekala úplně něco jiného...čekala jsem že to bude více hororové a ono tam podle mého nebylo nic co by tomuto označení odpovídalo. A také podle anotace mělo jít o napínavý příběh tří kamarádek...ale bylo to přesně naopak.

Navíc se toho v knize až tolik nedělo a neustále se to motalo kolem dokola jen pokaždé vyšli najevo nové lži. Také mi nesedí začátek knihy s koncem...a hlavně vysvětlení zranění jedné z dívek.....jako sorry ale něco z toho bych pochopila ale způsob zranění hlavy byl fakt úplně mimo realitu.
ALE...
Zajímavý aspekt bylo ohledně internetu a tajemného muže který je součást legendy městečka ve kterém se děj odehrává. Kdyby byla kniha celá o tomto muži asi by to bylo zajímavější čtení...

To neustálé kňourání a vytáčky některých postav mě totiž moc nebavil...a hlavně mi tam chyběl ten hororový aspekt.
Ale dobře napsané bylo jak hloupý žert mladých holek může totálně překopat život několika lidem...jak může být silná touha po přátelství, a jak se může být důležité zapadnout.
Nehodnotila bych knihu vyloženě špatně, ale žádný super literární zážitek to pro mě nebyl.

13.10.2021 3 z 5

Pravá matka Pravá matka Shalini Boland

Tento thriller mě konečně dostal do toho čtení které mám tolik ráda....každou volnou chvilku kdy jsem nečetla jsem přemýšlela o knize a o tom jak se asi bude příběh vyvíjet dál. Po dlouhé době mě to opravdu zase pohltilo a naplnilo radostí a tím správným pocitem který jsem už dlouho u knihy neměla.
Příběh samotný je dost předvídatelný a po přečtení anotace mi bylo jasné jak to bude, ale na čtivosti to neubralo ani kapku. Příběh je napínavý a jak jsem již zmínila úplně mě pohltil...doufala jsem že to bude tak jak si myslím a že hlavní postava - Tessa - se nepodvolí okolí a bude nadále bojovat a obhájí svůj vnitřní pocit.
Čtení jsem si užila jelikož je to ten typ thrilleru který mám ráda...je tam napětí, zoufalství, zločin a všechno se to prolíná s ošklivou minulostí hlavních postav.
Jediný kdo mi narušoval příběh byl Scott...Tessiin bývalý manžel...
Ten mi teda lezl na nervy, ale svým způsobem jsem chápala jeho chování - každý máme jiný obranný mechanismus po ztrátě někoho blízkého...o to víc to musí být horší když Vám umřou hned dvě děti.
Za to jsem měla obrovskou radost z Bena - ten mě těšil od první chvíle co se tam ukázal a jeho postava doplnila ten pochmurný a sklíčený život kterým žije Tessa.
Nebudu lhát miluju ten konec a byl to pro mě krásný čtenářský zážitek. Pro někoho to může být jednoduchá kniha, ale možná proto se mi to četlo tak dobře...po mé vleklé čtecí krizi jsem přesně potřebovala jednoduchou/předvídatelnou knihu s jasným příběhem.
Ale není jednoduchá ve špatném slova smyslu....přesně to jak je napsaná jí dává ten náboj a čtivost. Ať se jedná o minulost Tessy nebo o její boj s novináři...
Kdo ještě nečetl rozhodně doporučuji. Jedná se podle mého o thriller kterému nic nechybí.

26.09.2021 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Přečíst tuto knihu mi dalo dost zabrat...v příběhu je mnoho postav které se mi neustále motali a nevěděla jsem kdo je kdo.
Nápad ohledně celkového pojetí sebevražd v malém městečku je dobrý, ale podle mého ta přemíra postav působí až moc rušivě.
O to víc se mi četlo špatně když jsou všechny postavy nesympatické... všichni mají své tajemství a pro někoho to může působit tajemně a zajímavě...ale já viděla město plné nesnesitelných lidí, kteří jen neustále hážou svou vinu na někoho jiného.
Kniha je rozdělena na čtyři části - kdy první je nejméně zajímavá ale od druhé se to zlepšilo a čtení mě i trochu bavilo. Měla jsem ale dost problém pochopit co mi chce autor předat /sdělit ... a o čem vlastně kniha je. Každá z postav vyprávěla svůj příběh a bylo tam toho opět moc.
Pro začátečníka v thrillerech možná zajímavé čtení a pro mě - jako kdo má už něco načteno dost chaos a kniha se zajímavým nápadem jen špatně uchopená. Také je tam hodně nedořešeného...což mi obvykle nevadí, ale tady je to jen další mínus.

22.09.2021 3 z 5