beata-betsy2310 beata-betsy2310 komentáře u knih

Krvavá lázeň Krvavá lázeň Stuart MacBride

Pochmúrna krimi s prvkami hororu
Prípad z roku 1987 bol vyriešený, kým.... kým vrah nevyšiel na slobodu.
V Abeerdenskom prístave náhodou natrafia na kontajner so zásielkou mäsa, medzi ktorým sa nájdu ostatky tela. No to čo rozpúta najväčšiu policajnú štvanicu v histórii Škótska sú nálezy ďalších "porcií" ľudského mäsa, ktoré sa onedlho "objavia" i v mäsiarstvach Aberdeenu. Bol zjavný páchateľ Ken Wiseman osamelý jazdec, alebo mal komplica?

A čo ak sa Grampianská polícia, ktorá sa zúfalo snaží zastaviť vyčínanie najhoršieho sériového vraha celý čas mýli?

" Jednou tu budu taky. A lidé sem budou chodit a smát se mojí fotce. Budu mrtvý, ale budu někam patřit. A to je důležité, ne? Nezmizet úplně beze stopy..."

Čítanie príbehu bolo miestami trýznivé, sú v nej kapitoly ktoré pomerne názorne opisujú scény vraždy, kanibalizmu, takže na hryzkanie čipsov, alebo jednohubiek s klobásou Vám zájde chuť. V deji je veľa falošných zvratov a vrah nie je zrejmý až do úplného konca. Krvavá lázeň je skrátka kniha do ktorej MacBride vtesnal toľko násilia a krvi až som miestami mala pocit, že som sa v Piatok 13-teho stretla s Hannibalom Lecterom.

Zjizvená tvář Zjizvená tvář Stuart MacBride

temný thriller z večne upršaného Aberdeenu
Tak ako som sa na predošlé knihy zo série Stuarta Macbridea ponosovala, že je v nich málo napätia, tak som po prečítaní tejto knihy zostala prekvapená.

Zločiny, ktoré musí seržant Logan McRae riešiť sa na stránkach knihy hromadili, rovnako ako telá nešťastníkov. V príbehu sa križuje zopár dejových línií;
- Futbalová hviezda Rob Macintyre je podozrivý zo série znásilnení, detektívka Jackie s inšpektorom Inchom sú jediní ktorí sú skalopevne presvedčení o jeho vine, ale... ale má alibi a skvelého právnika Slizkého Sandyho, ktorý svoju prácu odvádza viac než dobre (mala som 100 chutí, ho roztrhať na kusy). Podarí sa im odhaliť skutočného násilníka? Za akú cenu?
- Pred nemocnicou v Aberdeene niekto vyložil na chodník polomŕtveho muža (člena sadomasochistickej komunity) - išlo o zločin z vášne, alebo chladnokrvnú vraždu?
- A šokujúca dejová linka o gangu malých detí, na čele s malým Seanom Morrisom, ktorý nôž vo svojich detských rukách použil viac než raz. Čo, alebo kto urobil s dieťaťa monštrum?
A "chudák" Logan sa ocitá vo zveráku nielen medzi dvoma inšpektormi Inschom a Steelovou, šéfmi z pekla, ktorí medzi sebou súperia, ale aj medzi dvoma ženami...
Zjizvená tvář je jednoznačne temný thriller z večne upršaného Aberdeenu, ktorý vás v závere prekvapí.

Smrtící záře Smrtící záře Stuart MacBride

(SPOILER) Priemerná krimi s dobrým potenciálom ale...
V druhej časti knižnej série od Stuarta MacBridea je seržant Logan McRae za trest prevelený za nezvládnutú policajnú raziu do tímu detektiv inšpektorky Steelovej - nazývaného Tím mamľasov. Logan Mc Rae so svojimi správnymi inštinktami robí všetko pre to aby sa z tímu Steelovej dostal. Dokáže uniknúť z pazúrov detektívky Steelovej vyriešením veľkého prípadu?
Šancí má hneď niekoľko, veď niekto v uliciach Aberdeenu prenasleduje a surovo zabíja prostitútky, podpaľač zatĺka okná i dvere a benzínom poliate obydlia zapáli aj s ich obyvateľmi, miestny novinár Miller sa stane obeťou vydierania a mučenia atď, atď... skrátka deje sa tu príliš veľa zločinov až mám pocit, že Aberdeen je najhnusnejšie miesto na zemi.
Z tejto časti mám zmiešané pocity, nevadí mi viac postáv v knihe ale tu mi prišli niektoré zbytočné, ženské postavy boli vykreslené negatívne, vyšší policajní dôstojníci boli nekompetentní. Hlavný hrdina seržant Logan McRae má byť ten dôvtipný ale extra k srdcu mi neprirástol, dokonca mám pocit, že som si zvlášť neobľúbila žiadnu z postáv a opäť som si na dávku napätia musela "počkať" až na záver knihy.
Celkovo bol dej dobrý, akurát by bolo dobré zredukovať množstvo nepodstatných blábolov, čo by dodalo príbehu dynamiku.

Žulové město Žulové město Stuart MacBride

(SPOILER) "Ďalší vyriešený prípad. Ďalší zničený život."
Blížia sa Vianoce... no nečakajte že Vás imelo, a vianočná výzdoba rozveselí! Vonku je upršané a sychravé počasie, a nie je to len zima ktorá spôsobuje zimomriavky - mestom Aberdeen sa plíži smrť.
Po roku Pn-ky sa detektív seržant Logan McRae vracia späť do práce a rovnými nohami skočí do prípadu - v priekope našli telíčko nezvestného malého Davida. Monštrum, ktoré to má na svedomí behá po uliciach Aberdeenu a vyberá si ďalšiu obeť. Seržan Logan s konstáblom Jackie Watsonovou a šéfom Inchom sa dostávajú pod veľký tlak - majú medzi sebou v polícii "špicľa" ktorý donáša miestnemu novinárovi Millerovi. Palcové titulky na prednej strane novín čoraz viac rozdúchavajú vášne medzi obyvateľmi mesta, ktorí berú spravodlivosť do vlastných rúk. V tomto pekle sa snaží Logan dostihnúť vraha skôr, ako pribudne ďalšia detská obeť. No pohybuje sa tu naozaj iba jeden vrah?
Aby Loganov život nebol taký jednotvárny, pri vyšetrovaní sa stretáva so svojou ex, súdnou lekárkou Isobel, ktorá vyzerá tak dobre až to bolí, potýka sa s úspešným obhajcom Slizkým Sandym, ktorý "ľavou zadnou" zatknutých páchateľov púšťa na slobodu a miestna mafia si vybavuje medzi sebou účty - veď poriadok aj v podsvetí musí byť - neokradneš svojho šéfa.
Príbeh zaostruje pohľad na detské obete - chlapcov, takže ak máte silný žalúdok - už teraz mám zoznam konkrétnych knihomoľov z tejto skupiny :-) - pre ktorých je toto ich šálka kávy, nech sa páči.
Mne osobne počas čítania chýbalo tzv. zrýchlenie tepu a sucho v ústach, akosi som to očakávané napätie našla až v závere knihy. Hnevalo ma ako autor ani nevygradoval situáciu, ale naopak ju hneď "zabil" vetou ako napr.:" A vtedy Logan videl M..... naposledy živého". Rovnako sa autor často opakoval v opise neustáleho ujedania sladkostí detektíva Incha, či zdravotných ťažkostí Logana a naopak niektorým postavám venoval málo priestoru, ale to snáď napraví v pokračovaniach. Takže tie moje poznámky vyslovené popod nos typu, čože? to snáď nie!, pfúúú!!! to som počas čítania tejto kniha nemala. Napriek tomu sa do Abereenu vrátim, a spolu s Loganom, Jackie a Inchom sa pustím do ďalšieho pokračovania.

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Keď zavládne ticho, kto bude počuť ich plač?
Táto knižná séria je každou ďalšou časťou lepšia a napínavejšia.
Tentokrát sa v jednom prípade vyšetrovatelia snažia napraviť a zaistiť spravodlivosť i pre tých ľudí, ktorých zvyšok spoločnosti dávno odpísal. Niekto na ulici napáda bezdomovcov, ktorých na tvári ocejchoval...
Druhý prípad je nočnou morou polície - sériový vrah hrá strašnú hru - z kože unesených a zabitých dievčat vyrába bábiky...
Dokonalé ticho je napínavá a temná kniha, ktorá nepotrebuje ďalší komentár..

Billy Summers Billy Summers Stephen King

e zabíjanie pre česť o niečo lepšie ako zabíjanie pre peniaze?
Pravdepodobne nie, ale to Billyho Summersa nezastaví...

Nehororový klenot z pera Mr. Kinga a predsa mi na tele vyskakovali zimomriavky a vypadla aj slza...
Bývalý vojnový ostreľovač Billy Summers využíva svoj "talent" aj po odchode z armády ako nájomný zabijak, ale berie iba tie zákazky, ktorými na druhý svet posiela len zlých ľudí. Je aj preto Billy zlý človek?
Keď nadobudne pocit, že v tomto živote už nebude pokračovať zoberie posledný džob. Všetko musí byť dokonalé, profesionálne prevedené... Prípravy na vraždu si vyžadujú niekoľko mesiacov a preto sa pokúša zakoreniť nie v dvoch, ale troch rozličných životoch. Ale dá sa zapadnúť do prostredia v ktorom človek vyčnieva?
Zdá sa, že Billy je naozaj ťažký profesionál navyše so svedomím, ktorý si Vás získa, no keď sa začne všetko kaziť chcete spolu s Billym odpoveď na otázku: Kto zaplatí 6 miliónov dolárov za zabitie strelca, ktorý zastrelí iného strelca?
A nebol by to majster pera Mr. King, keby život a problémy Billyho ešte nevystupňoval, lebo Billy Summers ako som spomínala, je zabijak so svedomím a on sa drží hesla: Keď niekomu zachránite život, ste zaňho zodpovedný.
Kingov Billy Summers je "sakramentsky dobrý" mnohovrstvový príbeh, hoci niekto môže povedať, že je v nej téma o ktorej sa už písalo aj v iných knihách, no ja som si čas s Billym užila a zhltla som knihu za pár večerov. 6* z 6
"To, čo o tebe nevedia, ti nemôže ublížiť. Alebo to časom neoľutuješ."

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Príbeh v ktorom sa vyšetrovatelia zločinov ocitnú na hranici zákona...
V Edinburgu sa blíži koniec roka, zima je tak studená, že sa aj "psy lámu v zákrute", keď sa v kopcoch za mestom nájde telo mladej dievčiny, ktorá na prvý pohľad zomrela nešťastnou náhodou - na podchladenie. V takej zime nič nezvyčajné, no mladá žena bola počas svojho krátkeho života po všetkých stránkach úplne dokonalá a keď sa po obhliadke tela nájdu stopy po vysokých dávkach nezvyčajnej drogy prípad už nie je taký jasný.
O pár dní neskôr zomiera "nešťastnou" náhodou ďalšia žena, ktorá pár dní pred smrťou mala príznaky podobné brušnej viróze... Súvisia tieto dva prípady? A keďže tím vyšetrovateľov Edinburgkej polície neverí na náhody musia byť rýchlejší a skrátiť náskok, ktorý páchateľ má. Ale aký motív má páchateľ?
A tak sa v jednej dejovej linke rozbieha vyšetrovanie, kým v druhej sa autorka venuje aj osobnému životu Luca Callanacha, čo síce spôsobilo pomaljší rozjazd, ale potom už len príbeh naberá na intenzite a napätí aby došiel do výbušného záveru.
Do príbehu sa vracajú známe tváre z predošlých častí, takže je lepšie ak máte prečítané aj predošlé 2 časti série.
Keďže mám tento tip kníh rada, urobila som si v knižnici dostatočné miesto na celú sériu, ktorá sa bude dúfam rozrastať.

Vražedné pohádky Vražedné pohádky Andreas Gruber

Vražedné pohádky - nie sú na dobrú noc
V Berne je objavené "umelecky" inscenované telo ženy s vyrytým tajuplným znakom.
Čo tým vrah sleduje? Prečo tu? Prečo takto? Prečo dnes? A prečo zrovna... táto obeť?

K prípadu je okamžite privolaný prípadový analytik Maarten S. Sneijder z Holandska. Ten nemôže uveriť tomu čo vidí na mieste činu. Rukopis páchateľa sedí iba na jedného, ale toho predsa už pre 5 rokmi zatkol a ešte stále si odpykáva trest v zariadení Steinfels pre psychicky narušených delikventov.

Obeť v Berne nie je jediná a tak sa spolu s kriminalistkou Sabine Nemezovou vydajú po krvavých nápovedách ktoré im páchateľ zanecháva.

V zariadení Steinfels sa zamestná mladá psychologička Hannah, ktorá tu za krátky čas odhalí smrteľné tajomstvo. Čo sa deje za múrmi väznice? A aký skutočný motív má Hannah, keď sa zamestnala práve tu?
Spoločnosť treba chrániť pred jednotlivcom. Kto ochráni jednotlivca pred spoločnosťou?

Andreas Gruber patrí do zoznamu mojich obľúbených autorov a táto jeho tretia kniha (preložená zatiaľ iba do českého jazyka) NEMÁ v sebe jedinú chybičku. Zmeny medzi scénami z minulosti a prítomnosťou vás držia v napätí, všetko postupne pekne do seba zapadá a vy spolu s Maartenom S. Sneijderom (lebo on si potrpí na to "S" uprostred mena) objavujete všetky spojenia a súvislosti, ktoré Vás privedú k rozuzleniu. A v príbehu sú aj momenty, kedy som sa počula zvolať: "To vážne!? To čo je toto?!!
Hoci som zo začiatku mala pocit jemného Deja vú (dej mi pripomínal Mráz od Bernarda Miniera) kniha prekonala všetky moje očakávania.
Skvelé finále prvej trilógie o Maarten S. Sneijderovi a Sabine Nemezovej!

Dokonalá tma Dokonalá tma Helen Fields

toto by nemal nikto zažiť...
Úžasne spletitý príbeh zatiaľ poslednej časti knižnej série - Dokonalá tma, ma úplne pohltil. Tento príbeh je trošku odlišný oproti predchádzajúcim knihám, pretože obľúbená dvojica vyšetrovateľov AVA a LUC vyšetrujú samostatné prípady.
Helen Fields napísala desivý a strhujúci thriller, v ktorom odhaľuje podhubie spoločnosti, v ktorej sa niektorí jedinci či skupiny z vlastného potešenia a zábavy púšťajú do bezdôvodného násilia. Kapitoly v ktorých opisuje prežité skutočné hrôzy z pohľadu obetí sú nočnou morou reálneho života - toto by nemal nikto zažiť...

Dokonalá tma ma nesklamala, rovnako ako celá knižná séria.

Strašení v Rookwardu Strašení v Rookwardu Darcy Coates

Tu sa stále "Niekto" na Vás pozerá
Utáboriť sa na pár dní v opustenom dome a začať v ňom s opravami... taký zámer mal Guy. No už o pár hodín zistí, že neobývané a chátrajúce izby nie sú až také neobývané a vždy sa naňho "niekto pozerá". Rookward House je miesto v ktorom nemôže Guy veriť ničomu, ani vlastným očiam a ušiam... Užila som si jeden dlhý večer v spoločnosti tejto knižky, ktorý bol príjemne mrazivý - klasický scenár strašidelného domu, ktorý určite osloví mnohých fanúšikov tohto žánru.

24.08.2022 4 z 5

Prvních patnáct životů Harryho Augusta Prvních patnáct životů Harryho Augusta Claire North (p)

Ak by ste sa mohli vrátiť a dať si jednu radu, ktorá by to bola?
Už ste si niekedy položili otázku, čo by ste vo svojom živote zmenili, urobili alebo neurobili, ak by ste sa vedeli vrátiť do minulosti? Ako by sa vyvíjal váž život, aké následky by tieto zmeny priniesli nielen do vášho života? A čo v prípade, že by ste takýto "reštart" zažívali opakovane?
Catherine Webbová autorka píšuca pod pseudonymom Claire Northová, vytvorila fascinujúci a strhujúci príbeh nie o jednom, ale rovno o Prvých 15 životoch Harryho Augusta. Harry je jedným z mála ľudí, ktorí prežívajú svoj život opakovane tzv. Kalačakra. Keď sa narodí druhý krát myslí si že je blázon a spácha v detskom veku samovraždu. V treťom živote hľadá zmysel vo viere, v rôznych náboženstvách, aby zomrel a narodil sa do života štvrtého.... Bez ohľadu na to aké rozhodnutia, zmeny vo svojom živote urobí, bez ohľadu na to akou smrťou zomrie, vždy sa opäť narodí, aby so všetkými znalosťami žil ďalší život.
Až na sklonku jeho jedenásteho života príde za ním dievčatko, ktoré mu odovzdá odkaz z budúcnosti. "Svet končí. Tento odkaz putoval od dieťaťa k dospelému, predali si ho generácie ktoré prídu tisíc rokov po nás. Svet končí a my tomu nemôžeme zabrániť. Takže teraz je to na Vás." Harry August musí byť pripravený a obetovať veľa, aby rýchlo sa blížiaci zánik sveta zvrátil - teda ak sa to dá...
Výborná sfi-fi, fantasy, so štipkou histórie 20 storočia, okorenená správnym množstvom špionáže s napínavým a rýchlo plynúcim dejom a neustálym cestovaním v čase, v ktorom som mohla vidieť následky, ktoré všetky tie zmeny spôsobili. Príbeh som si nesmierne užila.

Sestry Sestry Bernard Minier

Bernard Minier je môj obľúbený autor, vždy nedočkavo čakám na ďalšiu jeho knihu. Tak som sa tento víkend znovu vrátila k jeho tvorbe (tento krát som siahla po knihe v ktorej sa Martin Servaz nenaháňa za Julianom Hirtmannom a teda sa dá čítať i samostatne) a opäť som sa "nechala vlákať do pasce autorových myšlienok a obrazov, ako do pavučiny, hoci pavúk zostal neviditeľný" a s pocitom nervozity a strachu som znovu prežívala dej. Dej je napínavý, temný i keď občas pritiahnutý za vlasy (ale veď čítame fikciu) s prekvapením v závere... Veď prečítajte, určite stojí za to.

Anomália Anomália Hervé Le Tellier

(SPOILER) Knihu Anomália mám dočítanú a priznám sa že počas čítania tohto deja som bola ako na hojdačke. Zaujímavá téma do ktorej sa autor pustil, ako sa vyrovnajú, resp. ako zvládnu život ľudia / pasažieri letu Air France 006 (a nielen oni)? Pasažieri žijúci svoj život, ktorý sa zmení po tom čo "ich" lietadlo pristane v New Yorku 2 krát... prvý krát v marci a druhý krát v júni... Tak úžasná téma, ktorá sa dala tak úžasne rozpísať, otvoriť... ale nič z toho som tu nenašla. Na miesto toho v závere knihy je iba filozofovanie o náboženstve, fanatizme, klimatických zmenách, účinkovanie v reality show a bla bla bla... Posledných 30 strán som doslova pretrpela a chcela som "to mať za sebou". V tejto knihe zostáva veľa nevysvetleného...

24.08.2022 1 z 5

Sedem smrtí Evelyn Hardcastlovej Sedem smrtí Evelyn Hardcastlovej Stuart Turton

Kniha prináša komplikovaný, ťažko predvídateľný príbeh, ktorý vyžaduje sústredenie (pripravte si veľkú zásobu "lepiacich papierikov"). - Buď si ju zamilujete, alebo ju budete nenávidieť. - No napriek tomu som bola od prvej strany na 100 % nadšená, takéto knižné puzzle som ešte nečítala... Pre mňa nečakaný, bravúrne napísaný príbeh, ktorý som síce prečítala jeden krát, ale ak vezmem do úvahy, ako často som sa vracala do predošlých kapitol, tak zisťujem, že som ju vlastne prečítala viac krát.

24.08.2022 5 z 5

Virus omega Virus omega Mark E. Pocha (p)

Skúsila som, prečítala som...
Apokaliptická kniha kde som očakávala všeličo a aj tak sa stalo niečo iné.
Keďže sa jedná o tzv. brakovú literatúru, treba ku knihe tak aj pristupovať. Odporúčala by som ju skôr fanúšikom post-apo .

24.08.2022 2 z 5

Šum smrti Šum smrti Vincent Kliesch

Na 3 pokračovanie série Auris - Šum smrti, som nemusela čakať dlho, našťastie... Vincent Kliesh píše podľa mňa výborne, dokonca mám Fitzekove knihy, ktoré píše v spolupráci s druhým autorom radšej. Ako som v úvode spomínala toto je tretie pokračovanie a my sa opäť v príbehu stretávame s autorkou podcastov Julou Ansorgeovou a forenzným fonetikom alias aurisom Matthiasom Hegelom. Medzi obidvoma postavami to "škrípe", predsa sa Hegel v predošlom príbehu nezachoval k Jule pekne, čo mu Jula nevie / nechce zabudnúť. No Julina túžba nájsť svojho brata Moritza ju prinúti k spolupráci a príbeh sa môže začať. Obaja sa púšťajú do riešenia skrytého / zašifrovaného odkazu od Moritza, ktorý ak nerozlúštia čaká ich mučivá smrť, no ak sa im to podarí Julin brat Moritz zomrie.
Krátke ale svižné kapitoly sú plné dynamiky a zvratov (za seba píšem že tretia časť je oveľa lepšia ako predošlá) najmä preto, že boli moje tiché prosby vyslyšané a autori sa v tejto časti venujú Hegelovmu nadpozemskému talentu - sluchu, alebo ak chcete forenznej fonetike a tieto kapitoly ma bavili najviac. Na to, že má knižka iba 220 strán dozviete sa všetko potrebné i niečo navyše. Dávam tejto časti 4,5 *. A už sa teším na ďalšiu...

To To Stephen King

Dobrý príbeh nikdy nezanikne, príde nový...
Kniha TO bola v mnohých kapitolách pre mňa zvláštna - pristihla som sa viac krát pri myšlienke že: " Taký knižný halucinogén som ešte nečítala"
5 z 5 dávam za bravúrne prepracované prechody medzi kapitolami, minulosťou a prítomnosťou, v rozsiahlych opisoch ktorými "Števko" nešetril dokáže z bielych stránok a čiernych písmeniek vytvoriť farebné obrazy v mysli čitateľa - v tom Kinga iní autori budú ťažko prekonávať... Ale s pribúdajúcimi stranami deja, som sa začala strácať v bludoch, absurdnostiach až halucináciách Kinga, o tom čo je TO, že som z fleku a bez výčitiek strhla 2 a to som bola ešte k nemu dobrá. Zaujímalo by ma, na čom King "fičal" keď Toto písal??? 7 dní v "zajatí" Kingovej fantázie mi nateraz stačilo, medzi horor by som to vôbec nezaradila, nebolo tam nič čo mne spôsobuje zimomriavky, ale pri posledných 200 stranách som začala vnímať fantómové pachy, a to bolo nepríjemné... že by sa mi nakoniec Mr. King predsa dostal do hlavy? Takže hoci sa teraz vrátim do svojej komfortnej zóny späť ku krimi, ktoré mi sedí najlepšie, určite si ešte nejakú Kingovku prečítam...
Odchádzam z Derry, a ak bol toto príbeh, píšeme pár posledných strán; onedlho odložíme knihu na policu a zabudnete na ňu. (myslím, že ja nie).

V sieti pavúka V sieti pavúka Roman Horňák

úžasne "utkaný" príbeh
Poznáte ten pocit, keď sa začítate do knihy od svojho obľúbeného autora a neviete ju pustiť z ruky aj keď povinnosti volajú? Tak presne taká je kniha V sieti pavúka.
PÁN Roman Horňák ma svojim príbehom dostal do svoje siete, od prvých stránok som bola ako na ihlách, tŕpla som čo bude na ďalšej strane (čo ma mrzí, je že je inšpirovaná skutočnosťou). Napäté situácie sú dobre vyvážené humorom, skrátka táto kniha je veľmi návyková. A o čom je príbeh?
Starší pán odstaví na krajnici svoje vozidlo, aby si "uľavil" keď uvidí spod konárov kríka vytŕčať dlaň mŕtveho mladého muža... Na miesto činu prichádza tím vyšetrovateľov, ktorí zaisťujú stopy, keď policajný pes o pár desiatok metrov ďalej nájde v lesnej priekope zaplavenej vodou ďalšie telo. Roman, Viki, Kuba a zvyšok tímu sa snažia poskladať príbeh, ale poniektorí svedkovia príliš nespolupracujú. Čoho sa boja? Čo taja? Kým polícia pátra po vrahovi, svedkovia príliš nespolupracujú, obete pribúdajú. Všetky obete majú niečo spoločné, až na jednu. Náhoda?
Nikto netuší, aký desivý a ťažký týždeň na vyšetrovateľov čaká...
PS: Ako dobre poznáte svojich príbuzných, priateľov, kolegov? Dali by ste za nich "ruku do ohňa"? Niektoré z dverí je lepšie neotvárať...
Ďakujem autorovi za mrazivý čitateľský zážitok.

Sexeso Sexeso Roman Horňák

Zlo plodí zlo, hovorí sa....
Ďalšia skvelá detektívka z pera Romana Horňáka - Sexeso, ktorá ma bavila od začiatku až do konca. Tento krát sa začítate do príbehu v ktorom sa vyšetruje niekoľko vrážd. Hauzner uznávaný sudca spolu so svojimi tromi kamarátmi a kolegami zo súdu, tzv. "štyria mušketieri" žijú dvojitý život. Opantaný mocou, skazení bohatstvom, zneužívajúc právomoci verejného činiteľa sa považujú za polobohov a nič im nie je sväté... až kým jedného rána nájdu Hauznera s prostitútkou zavraždených v dome. Komu pretiekol pohár trpezlivosti? Zlo plodí zlo, hovorí sa.... Život je sviňa, prežívajú silní, ale za akú cenu.

Kat Kat Roman Horňák

Nevyriešené účty s Bohom riešil diabolským spôsobom.
Tentokrát Roman Horňák rieši 3 vraždy; vraždy ktoré spolu nesúvisia (či?) - vraždy, ktoré sú vykreslené do detailov (nič pre slabé a citlivé povahy) - a čitateľ je vlastne rád, že do tohto sveta nepatrí (a predsa...)
Dozvedáte sa, aká tenká hranica je medzi láskou a nenávisťou, vierou a zavrhnutím (prečo Boh dopúšťa utrenie?) - skrátka táto kniha vás vtiahne do mrazivého sveta zla a krutosti.