bazyk21 bazyk21 komentáře u knih

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

lehce depresívní leč velmi zajímavě vystavěný příběh s originální zápletkou

11.02.2023 5 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

souzním se slovy autora (respektive paní Tiché), jimiž se končil tento díl byla to prdel a věřím, že ještě bude

19.03.2021 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Skvělé, vtipné, inteligentní... Poslouchal jsem audioknihu, načtenou autorem, a cesta za volantem vesele ubíhala bez nehod ;o))

01.02.2021 5 z 5

Nalezení Nalezení Jiří Březina

Svěží detektivka, čtivá, děj má spád, krásně vypointováno... jedním slovem skvělé!!!

02.02.2023 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

příjemná odpočinkovka, zajímavá zápletka a vůbec prima počtení

29.10.2019 5 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

to je srdcovka, jak kdyby mi autorka mluvila z duše... a ještě to kodifikovala a opatřila obrázky... božské dílo, díky (i překladatelce) ;o))

29.09.2019 5 z 5

Poslouchal jsem jako audioknihu namluvenou Pavlem Landovským a stálo to za to, zavzpomínal jsem tím i na 90.léta, kdy jsem si knížku poprvé s chutí a smíchem přečetl

12.01.2022 5 z 5

jedním slovem skvělé ;o))

23.01.2019 5 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Opět jsem se skvěle pobavil ;o))

30.09.2023 5 z 5

Korálky z klokočí Korálky z klokočí Naďa Horáková

Nádherně vypointované, kus genealogie, kus historie, kus tajemna a okořeněno detektivkou... skvěle jsem si početl

24.05.2023 5 z 5

Zahradníkův rok Zahradníkův rok Karel Čapek

Poslouchal jsem audioknihu. Nádherná čeština klasikova v podání pana Josefa Somra potěší ducha i nezahradníkovi.

27.11.2021 5 z 5

Gustáv Husák Gustáv Husák Michal Macháček

Dobrý počin autora. Jako "Husákovu dítěti" mi kniha pomohla pochopit některé souvislosti ze socialistického vývoje naší vlasti a byť bolševiky nemusím, je cenným zdrojem historických faktů, nezbytných k poznání dějin 20. století nejen v ČR.

12.04.2020 5 z 5

Příliš mnoho pohřbů aneb Když květiny promluví Příliš mnoho pohřbů aneb Když květiny promluví Miloň Čepelka

Poslouchal jsem jako audioknihu načtenou samotným autorem. Je to velmi laskavý, místy lehce depresívní, leč neotřelý příběh. Určitě stojí za to si to poslechnout.

08.11.2023 5 z 5

Čas primadon Čas primadon Naďa Horáková

Skvělý příběh, zajímavý námět, co říci víc - prostě perfektní kniha od oblíbené autorky

21.04.2022 5 z 5

Bílá nemoc (komiks) Bílá nemoc (komiks) Jan Štěpánek

Nadčasovost Čapkova je geniální a obdivuhodná i téměř po stu letech. Kdo chce představí si v ději analogii dnešní doby s Covidem a válkou na Ukrajině. Krom toho nádherně převedeno do komiksu, v dnešním žargonu "grafického románu".

16.04.2022 5 z 5

Povídky a jedna báseň Povídky a jedna báseň Zdeněk Svěrák

Těžká pohoda, laskavost i poučení - prostě chytne za srdce. Svěrák je holt Svěrák ;o))

16.05.2021 5 z 5

Ztracená duše Ztracená duše Olga Tokarczuk

nádherná kresba podtrhující hluboký příběh

02.05.2021 5 z 5

Strážce nádrže Strážce nádrže Zdeněk Svěrák

příjemné, milé, dojemné i laskavé - prostě Svěrák

24.12.2018 5 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

jedním slovem SKVĚLÉ!!! ;o))

05.07.2017 5 z 5

Případ zmizelých kormidelníků Případ zmizelých kormidelníků Jan Frána

příjemné detektivní příhody trampské party

09.09.2022 5 z 5