Basta1912 Basta1912 komentáře u knih

Vinnetou Vinnetou Karel May

Knihu jsem četla především proto, že miluju filmové zpracování. Máme v knihovničce všechny díly, přesto jsem se dala do čtení jen toho jednoho. Musím ale bohužel říct, že kniha mě nenadchla ani zdaleka tolik, jako její filmové přepracování. Asi už jsem tolik zvyklá na tu filmovou verzi... Film oproti knížce je napínavý a má jednu jasnou dějovou linii. V knize to tak nevnímám. Je to asi první knížka, u které musím říct, že film je lepší než původní knižní verze.

Poirot a já Poirot a já David Suchet

Seriál miluji a tak přečíst si něco o hlavním představiteli mého oblíbeného detektiva byla tak trochu povinnost. Jsem ráda, že D. Suchet nepatří k těm hercům, kteří jsou oceňováni zvlášť za jednu roli (P. Brice, D. Radcliffe...) a se okamžitě stavějí do opozice, že oni nejsou jen Vinnetou či Harry Potter. D. Suchet uznává, že je to jeho životní role a dozvídáme se také to, kolik roli věnoval a že mu malý Belgičan bude v životě chybět - což myslím chce slyšet každý pravověrný fanoušek mnohem raději, než že se herec role rád zbavil atd.

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Jediný český autor, kterého jsem ochotná kdykoliv číst. Smějete se od začátku až do konce. Neřeší žádná rádobypodstatná témata, prostě perfektní oddechovka, když se cítíte mizerně. V Česku to holt nemá nikdo lehké a už vůbec ne česká šlechtická rodina v zádech s knížetem Schwarzenbergem, kastelánem Josefem, paní Tichou a panem Spockem, Olinem a Laďou :D

Austenland Austenland Shannon Hale

Super kniha pro milovnice pana Darcyho :D

15.10.2017 5 z 5

Titanic, loď, která se nikdy nepotopila? Titanic, loď, která se nikdy nepotopila? Robin Gardiner

Kniha mě spíš naštvala, protože je plná scestných teorií, které dal autor dohromady jen proto, že téma Titaniku je stále atraktivní, ale už je těžké přijít s něčím novým...

15.10.2017 3 z 5

Přežili jsme zkázu Titaniku Přežili jsme zkázu Titaniku Tom Kuntz

Úžasné prožít téměř autentický zážitek - zkázu Titaniku z vypravování přeživších pasažérů a zaměstnanců WSL. Výpovědi jednotlivých aktérů si mnohdy protiřečí a je zajímavé sledovat dojmy pasažérů ve světle skutečností, které jsou známy až zpětně nám, kteří už víme, že se Titanik nepotopil vcelku, nebo které lodě pluly v blízkosti tragédie a odpověděly či ne na tísňové volání ... Prostě parádní knížka

Vážka v jantaru Vážka v jantaru Diana Gabaldon

Druhý díl knižní série cizinka. 1. díl byl naprostá jednička. 2. díl - Vážka v jantaru byla ještě taky velmi čtivá, následující díly mě už ale příliš neoslovily...

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

První díl série - naprostá špička. Spojení "soudobého světa" s historií Skotska. Válečná zdravotní sestra se skrze tajemný kamenný kruh přenáší do minulosti, kde potká osudovou lásku. Romantické knížky nejsou úplně můj šálek kávy, ale když je tam ta historie ... :D Moc čtivé a když k tomu skouknete seriál - zážitek bude dokonalý. Další díly knižní série mě už ale tolik nenadchly...

Prázdniny u babičky Prázdniny u babičky Edith Unnerstad

Jedna z mých nejoblíbenějších, která bude mít vždycky jisté místo v mé knihovně.

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Jedna z mých nejoblíbenějších, proto mě moc pobavila kauza "Družstevní vajíčko". Nynější kapitola "vajíčko" - v nové verzi knihy je naprosto o ničem. Je mi líto všech, kteří si novou knihu koupili a ještě víc těch, kteří ji četli.

Paříž: Katakomby Paříž: Katakomby Jeremy Bates

Zaujalo mě téma. Celkem hezky rozehraný příběh, který se ale začne trošku zajímavě vyvíjet až v druhé půlce knihy. Prostředí katakomb přímo pod Paříží bylo velmi realisticky popsané, člověk skoro cítil i ty velmi detailně popisované různé pachy, kterých se v katakombách plných zetlelých kostí a různých tělesných výměšků našlo bezpočet. Psané ale zbytečně zdlouhavě a každá akce z pohledu té či oné postavy mě spíš unavovala, než aby to příběh jakkoliv posouvalo.

Inkoustové srdce Inkoustové srdce Cornelia Funke

Moje srdcovka, kterou nesmí minout žádný milovník knih. Kdo z vás by si nepřál, alespoň na chvilku, aby se sám ztratil v knize nebo aby z ní naopak nějaký ten oblíbený hrdina nevkročil do našeho světa? Filmové zpracování podle mě trochu pokulhává za knižní předlohou (především co se obsazením Kozoroha a Basty týče), ale snaha se cení (Mo a Prašprst jsou naprosto úžasní).

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Moje první detektivka, kterou jsem četla tak v 10ti letech a přišla mi strašně napínavá a strašidelná :D Což se vlastně nezměnilo ani teď - tajemné mlhy na Blatech jsou pořád stejně tajemné a přízrak ďábelského psa, který terorizuje rodinu Baskervillů je stále proklatě reálný. Parádně napsané - čte se jedním dechem a v žádné pasáži se ani na chvilku nenudím (v tom by se měli inspirovat i autoři současných - nejen detektivních příběhů).

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Knížka mého dětství, ke které se ráda vracím i teď, protože je perfektně napsaná, neřeší se tu žádné soudobé hlouposti, přesto je kniha snad srozumitelná i dnešní generaci dětí. Skvělé ilustrace H. Zmatlíkové knihu perfektně doplňují

To To Stephen King

Nejlepší tv horor (s Timem Currym v hl. roli) - z tohoto popudu jsem si knihu kdysi dávno koupila a začala tak s knižní sbírkou :D a posedlostí horory. Parádně napsané - nejlepší Kingova kniha

Colorado Kid Colorado Kid Stephen King

Slibný začátek - očekávala jsem od Stephena alespoň šokující závěr. Jinak ale moc pěkně napsané, čtivé, vtáhne do děje. Samotný příběh má ale možná větší potenciál, než autor využil.

15.10.2017 3 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Dle mého Brownova nejlepší kniha. Anděle a démony jsem dostala od kamarádky k Vánocům s tím, že se jí líbila obálka. To jsem se zhrozila, protože sama si nekoupím téměř nic, co si předem nepřečtu :P Ale jakmile jsem začala Anděle číst, totálně mě to rozsekalo a konec byl prostě úžasný!!! Film si ke knížce nemůže ani přičichnout, stejně jako v případě DaVinciho kódu mi film jen ujistil v tom, že knižní předloha je stokrát lepší než filmové zpracování - navíc Tom Hanks jako Landon je totální přešlap
xP Každopádně Andělé a démoni - super!!!!

20.03.2014 5 z 5

Ledovou stopou Ledovou stopou František Běhounek

Kniha mého dětství. Příběh, který mě ovlivnil na celý život a mám takové podezření, že právě tato kniha ve mě probudila lásku k četbě :)

20.03.2014 5 z 5