baru_h baru_h komentáře u knih

Dítě a přírodní zákony Dítě a přírodní zákony Céline Alvarez

Zajímavé poznatky, které navazují na koncepci Marie Montessori.
Určitě se některé dají využít i v běžné MŠ a pomohou i rodičům dětí v předškolním věku.

04.04.2019 3 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Kniha mě zaujala. Byla čtivá a hlavně mi přišly zajímavé osudy tří žen, které byly propojené a tak se podobaly.

31.12.2018 4 z 5

To dítě je nepozorné To dítě je nepozorné Martin Antal

Kniha je velmi srozumitelná. Určená je především pro rodiče dětí s ADHD, tomu se uzpůsobil i styl autorova psaní. To mi příliš nevyhovovalo. Nemyslím tím, že je špatně subjektivní pohled, to naopak, ale vadilo mi takové až příliš hovorové výrazy a fráze.
Jinak myslí, že kniha může být přínosem pro rodiče dětí s ADHD, protože poskytuje zajímavý pohled autora s touto diagnózou, ale nepřišlo mi to tolik úchvatné.

01.11.2018 2 z 5

ADHD: 100 tipů pro rodiče a učitele ADHD: 100 tipů pro rodiče a učitele Jenett Wolfdieter

Kniha poskytuje opravdu užitečné tipy ze všech možných oblastní života, se kterými mohou děti s ADHD bojovat.

22.07.2018 5 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Už od začátku mi bylo jasné, že Jirotkův román nikdo a nic nepřekoná.
Tento autorův počin mi, ale až lezl na nervy tím, jak neustále opakoval to, co se odehrálo v původní knize. Řekla bych, že většina čtenářů knihy Saturnin se vrací četlo i klasiku Saturnin, takže není třeba připomínat, všechny historky.
Ani jsem nezaznamenala nějaký zvláštní humor, knize chyběly kouzlo a vtip, které původní dílo prostě má.

11.07.2018 2 z 5

Zabila jsem naše kočky, drahá Zabila jsem naše kočky, drahá Dorota Masłowska

Nikdy jsem nečetla nic podobného.
Styl, jakým autorka knihu napsala, mi dělal ze začátku problém a nemohla jsem se do knihy začíst.
Ale rozumím, že tím se více podtrhuje myšlenka knihy.
To, jak Masłowska střídá vypravěčské formy, se mi zdálo matoucí, ale to, jaké výrazy a neotřelé fráze používá zase přičítá k plusu.
Celkový dojem z knihy mám záhy po přečtení, zatím neucelený, ale přemýšlím nad tím, že si přečtu i něco jiného z autorčiny tvorby, abych měla představu, jak autorka píše.

26.06.2018 2 z 5

Dítě se speciálními potřebami Dítě se speciálními potřebami Susan Kerr

Kniha dává mnoho rad, jak postupovat při péči o postižené dítě - od toho kam se obrátit o pomoc, jak se dozvědět něco o diagnóze od odborníků přes to jak přizpůsobit rodinný život až po to, jak to můžu být s výhledem do budoucna.
Za mě knihu opravdu mohu doporučit rodičům, kteří se ocitli v situaci, kdy mají pečovat o postižené dítě, a neví si rady.
Oceňuji také fakt, že publikace je napsaná takovým milým a vlídným jazykem plným pochopení.

30.04.2018 4 z 5

Perlička na dně Perlička na dně Bohumil Hrabal

Nechci hanit mnohými obdivovaného autora pana Hrabala, ale styl jeho psaní mě absolutně nezaujal a nelíbil se mi. Ani nepomýšlím na to, že bych si přečetla jeho známější díla.

15.02.2018

Kočičí příběhy Kočičí příběhy Růžena Bauerová

Kniha je to útlá. Děti, které rády a rychle čtou, se tím zabaví, tak na jedno dvě odpoledne.
Děj knížky je milý, nevím, jak jinak to nazvat. Opravdu, tak jako to sama autorka chtěla, bez násilí a krkolomných názvů.

29.12.2017 4 z 5

Před úsvitem, po ránu Před úsvitem, po ránu František Koukolík

Publikace je to vskutku zajímavá. Zajímavé je i zpracování. Autor něco popisuje a potom nějaký výraz ještě samostatně vysvětluje. To je graficky odděleno jak čarou, tak i barevně.
Čtení to nebylo tak jednoduché, jak jsem si představovala, když autor knihu doporučuje rodičům a prarodičům. Myslela jsem, že to bude nebude takové učebnicové. Přesto jsou to zajímavé poznatky a je vidět, že pan Koukolík je odborník.

29.12.2017 3 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Kniha je to tlustá a někdy se příběh až příliš vlekl. I tak děj této knihy je úchvatný, ale na druhou stranu mi naskakovaly myšlenky o hrůzách, které se v té době odehrávaly. Přesto je kniha napsána hezkým jazykem bez nějakých velkých popisů hrůzostrašných událostí. Pouze popisu život lidí za války, jejich pocity. Vše je ale popsáno, až s takovou každodenností a lehkostí. Alespoň tedy mně to tak připadalo.
Akorát jsem ubrala jednu hvězdičku za zmatek, který jsem měla při přeskakování z jedné časové linie do druhé.

27.12.2017 4 z 5

Čtyři temperamenty: příručka pro školu i život Čtyři temperamenty: příručka pro školu i život Helmut Eller

Rozhodně doporučuji jak rodičům, tak i někomu, kdo začíná pracovat s dětmi a rád by nahlížel na děti z trochu individuálního pohledu.

23.09.2017 5 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Já ani nevím, kolik hvězdiček mám dát. To bylo tak absurdní čtení, že pořád nevím, co si o tom myslím.
Ale řekla bych k tomu, že Ladislav Fuks skvěle ( pro mě mrazivě) popsal, jak člověka může proměnit nějaká ideologie v mírumilovného člověka až v takovou zrůdu, která si k tomu všemu myslí, že to je správná věc, co udělal.
Teď po sepsání komentáře, jsem si uvědomila, že smyslem díla je čtenářům ukázal lidskou ovlivnitelnost. To autor ukazál dokonale, takže dávám plný počet.

23.09.2017 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Trochu povrchně začnu s hodnocením knihy po stránce vizuální. Kniha má opravdu nádherné ilustrace. Pohodové, vtipné, romantické.. Od každého kousek a ke knize se velmi hodí.
Po obsahové stránce musím říct, že když si to přečtu za pár let, asi mi to bude říkat více než teď. I tak se mi to četlo hezky.

06.08.2017 4 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Kniha se mi velmi líbila. Pokud se to tak dá brát. Měla jsem při ní občas husí kůži a přišel mi absurdní kolotoč, ve kterém se Christiane ocitla. Heroin, absťák, odvykání a pak zase heroin, absťák a odvykání.
Tahle kniha je vážně zdárný příklad, že drogová závislost může přít, i když si někdo myslí, že to má pod kontrolou.

10.07.2017 5 z 5

Potížistka Potížistka Lenka Lanczová

Knihu jsem si vypůjčila, abych mělo, co číst v létě u vody. Před pár lety jsem autorčiny knihy opravdu hltala, ale teď mě rozčiloval styl jejího psaní. Tak kostrbatá souvětí se mi k takovému žánru nehodí. Jinak mě příběh jakžtakž zaujal, i když ten konec, nevím jestli byl správně zvolený nebo ne. Kdyby byl druhý díl, asi bych si ho přečetla.

08.07.2017 2 z 5

Moře klidu Moře klidu Katja Millay

Nečíst, pokud jste ještě nečetli knihu!!
Knížka okamžitě přistála na seznamu těch, které mě rozbrečely( i když to je u mě téměř každá druhá). Život je nefér a to jsem si uvědomovala několikrát.
Příběh mě vzal za srdce nejen. Ale bylo zajímavé pozorovat sama na sobě názor, který se postupně měnil.
Na začatku mě štvalo, že nevím, co se hlavním postavám stalo, ale pak se mi začalo líbit, jak se to postupně skládalo.
Taky děj nebyl příliš dynamický a až od půlky, jsem se začala u některých částí rozplývat. Jak už jsem psala, kniha mě vzala za srdce a ještě mi bude chvíli ležet v hlavě (přestože to není žádný filozofický trhák, ale jen fikce).

24.06.2017 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Tato klasika mě opravdu uchvátila. V kontrastu s válkou je tam krásně obrazně vylíčená příroda, život a láska. Bezprostředně po přečtení, ani neumím vyjádřit, jak moc se mi kniha líbila.

22.06.2017 5 z 5

Nalehko Nalehko Clara Bensen

Kniha je směsí románu,cestopisu, (filozofických) úvah, reklamy, dějepisných okének a nevím čeho ještě. Na mě to působilo až přeplácaně. Také mně vadilo časté střídání časové linie, která se tak zvláštně prolínala, až jsme se v tom někdy ztrácela.
Ale abych nevyjmenovávala jen negativa. Líbila se mi myšlenka sebrat se a et jen tak nalehko pryč. Sama bych to asi nezvládla, ale takhle knižně to 'pozorovat' u někoho jiného bylo fajn.

09.06.2017 3 z 5

Na stříbrné cestě Na stříbrné cestě Alice Moss

Chtěla jsem si tuhle knížku přečíst jen jako takovou odpočinkovou, proto jsem nečekala žádné přehnané zázraky,ale přece jen jsem byla zvědavá na pokračování. První díl jsem četla před delší dobou, ale i tak se mi zdál lepší než tenhle druhý.
Nevím, jak to bude se třetím dílem, jestli vůbec někdy bude, ale nejspíš ho už číst nebudu protože už si mi to stačilo.

07.06.2017 3 z 5